מנהל חדש למלרד
PDF הדפסה דואל

ד"ר אמיר שחר מונה למנהל המחלקה לרפואה בלניאדו
ד"ר אמיר שחר, מן האבות המייסדים של מקצוע  הרפואה הדחופה בישראל מונה לתפקיד מנהל המחלקה לרפואה דחופה  בלניאדו

Dr Amir Shacharהמחלקה לרפואה דחופה בלניאדו הינה מחלקה עמוסה ואינטנסיבית, הנדרשת להעניק עזרה ראשונה, אבחון וטיפול לעשרות אלפי פונים בשנה. מדובר בכ- 54,000 ביקורים במלר"ד הכללי ועוד כ-30,000 במלר"ד ילדים ומלר"ד נשים. בחודש שעבר מונה ד"ר אמיר שחר לנהל את המחלקה. ד"ר שחר הינו מאבות מקצוע הרפואה הדחופה בישראל  - כיהן כמנהל הראשון של התכנית להכשרת רופאים לרפואה דחופה בישראל באוני' תל אביב. בעברו שימש דר' שחר בתפקידים בכירים רבים וביניהם: מנהל המלר"ד במרכז הרפואי שיבא תל השומר, ס. מנהל החטיבה הפנימית, סגן מנהל בית החולים מאיר ועוד. ד"ר שחר מחזיק בתארי מומחה בתחומים רבים: רפואה פנימית, קרדיולוגיה, רפואה דחופה ומינהל רפואי. בנוסף, ד"ר שחר עוסק ברפואת ספורט, רפואת שינה והוא מחזיק גם בתואר שני במינהל מערכות בריאות.  ד"ר שחר היה זה שתיכנן את המלר"ד ב"שיבא" על-פי תפיסת עולם חדשנית (לשנות התשעים של המאה הקודמת) של טיפול הוליסטי בחולים, על-פי חומרת בעייתם ולא על-פי סיווגם לפנימיים, כירורגיים ואורטופדיים. כך נבנו חדרי הלם משולבים, מיון-שוכבים, מיון-מהלכים, טריאז' ע"י אחיות, רנטגן וסיטי של חדר המיון ועוד.


עם כניסתו לתפקיד המאתגר אמר ד"ר שחר כי " המלר"ד בלניאדו הינו הכתובת למאות אלפי תושבי נתניה והשרון ועליו להתפתח ולהיות מחלקה מובילה בתחום הרפואה הדחופה בישראל. מדובר בעבודה מורכבת ומאתגרת הדורשת ניהול קפדני, איכות קלינית וסיעודית ותשתיות טיפול טובות. תפיסת עולמי היא שתוצרי הברור במלר"ד הם אבחנה רפואית, שממנה ייגזר הטיפול בחולה, בין אם נשלח לביתו או שאושפז באחת ממחלקות בית החולים. החולה שסיים את תהליך הבירור במלר"ד צריך לצאת עם תשובה לבעייתו ולא עם שאלות נוספות. אני מודה להנהלת לניאדו על האמון שנתנה בי ומאמין כי בשנים הקרובות נצעיד את המלר"ד לאופקים חדשים. אני מצפה לשיתוף פעולה פורה עם ההנהלה ומנהלי המחלקות לשיפור הטיפול בפונים למלר"ד".
 מר נדב חן מנכ"ל "לניאדו"  בירך את ד"ר שחר על המינוי וציין כי "תפקיד מנהל המלר"ד הוא אחד מהתפקידים המורכבים ביותר בכל מערכת רפואית. בוודאי במלר"ד לניאדו שמתאפיין בנפח גדול של פניות מורכבות. הצלחתו של ד"ר שחר תהיה הצלחת האיזור כולו ואני סמוך ובטוח כי ניסיונו העשיר והידע המקצועי הנרחב שלו יאפשרו לו את הצעדת המלר"ד קדימה"..