בי"ס לאחיות
PDF הדפסה דואל

 

בית הספר האקדמי לסיעוד

ע"ש רודולף ואדית טסלר

אודות בית הספר

learn in laniado

בואי ללמוד בלניאדו

האדמור מקלויזנבורג

בתקופת השואה איבד הרבי אישה, 11 ילדים ועוד רבים מבני משפחתו. הוא נשאר בודד, מתמודד לבדו עם הסבל הבלתי נתפס של אותה  תקופה. הרבה ניסים וסיפורים מדהימים מסופרים על דרכו של הרבי בשואה.

"אני זוכר שירו בי ביד", סיפר הרבי לימים."פחדתי ללכת למרפאה שהחזיקו הנאצים על אף שגם שם היו רופאים. ידעתי שאם אכנס לשם לא אצא חי לעולם. כשירו בי ונפצעתי, מה עשיתי? למרות הפחד מהנאצים, ניגשתי לעץ, קטפתי עלה והידקתי אותו בחוזקה על הפצע כדי שיעצור את הדם. אח"כ קטפתי ענף וקשרתי אותו מסביב לפצע כדי שהעלה יחזיק מעמד. השם עזר, תוך 3 ימים הבראתי. אז קיבלתי על עצמי שאם ה' ייתן לי חיים ואבריא, שהרי נראיתי אז כמו מוזלמן, ואצא מכאן מהרשעים הללו, אבנה בי"ח שיהיה מיוסד על כך שהרופאים והאחיות יאמינו שיש אלוקים בעולם, וידעו שכשניגשים לרפא חולה, עושים את המצווה הגדולה ביותר בתורה. כעת מבינים טוב יותר, מדוע הקלויזנבורגר רוב בונה בית חולים...".

היה לו, לרבי זצוק"ל, שותף, אח לצרה, שעבר ביחד איתו את עמק הבכא. היה זה מר נפתלי טסלר.  אף הוא עמד והבטיח שאם יצא חי מגיא ההריגה, יעזור לאדמו"ר זצוק"ל לבנות בית חולים.

האדמו"ר וגם מר טסלר ניצלו, ודרכיהם, עם הזמן נפגשו. מר טסלר הציע לאדמו"ר את עזרתו, ואכן בניין בית הספר נקרא על שמם של נפתלי וחיה-שרה טסלר.

 

השקפת עולם

בית החולים לניאדו חרט על דיגלו את השקפת האדמו"ר זצוק"ל: בית חולים יגיש עזרה לכל אדם ותהא זו עזרה שבאה מן הלב, לא עזרה טכנית גרידא. האחיות בבית החולים תדענה לעבוד במקצוען בלי לשכוח את הפן החשוב ביותר של עבודת האחות: החסד, היחס החם, האכפתיות והאמפתיה לחולה.

האדמו"ר האמין שבת או אישה דתית, היא המתאימה ביותר מעצם חינוכה וערכיה להיות לעזר ולסעד לחולה ולנזקק.

ייעודו החינוכי של מוסדנו הוא לפתח בלומדת שילוב של ידע מקצועי המבוסס על השקפת היהדות תוך שימת דגש על עיסוק בסיעוד ככלי לעבודת הבורא.

בתהליך ההוראה מודגש במיוחד הערך העליון של קדושת חיי האדם ושוויון מוחלט לכל אדם לקבלת סעד.

יחודו של ביה"ס מצטיין בשילוב של חסד ומקצועיות. בתהליך ההוראה מיושמים עקרונות של: חשיבה ביקורתית, תהליך קבלת החלטות ושיקולי דעת כאמצעי להשגת תיפקוד מקצועי אמין, כמו כן, פיתוח יכולת לקיחת אחריות ומנהיגות בקרב הלומדות- כל אלה כלים הנחוצים לתיפקוד בסיעוד.

אנו רואים בלומדת לקוחה עצמאית בעלת כוונות, רצונות ודעות, אשר על כן אנו קשובים להערכותיה ופניותיה.

צוות ביה"ס מתבסס על עובדים מיומנים בעלי אחריות וסמכות בתחום התמחותם המקצועית, תוך שאיפה למצוינות ושיפור תמידי בעשייה הסיעודית.

 

health in laniado

יום קידום בריאות בלניאדו

 

מטרת בית ספר לסיעוד

בית הספר לסיעוד ע"ש טסלר מהווה מסגרת לימודים חרדית הפועלת בדרך וברוח ישראל סבא במטרה לסייע ללומדות להמשיך את לימודיהן לרכישת מקצוע שיאפשר הקמת בית של תורה עם פרנסה בכבוד.

בית ספר לאחיות