PDF הדפסה דואל

דיוור ספטמבר 2017

 

מנכ"ל חדש בלניאדו
נדב חן מונה למנכ"ל המרכז הרפואי צאנז ע"ש לניאדוnatav chen

 

נדב חן נכנס לתפקידו ב1/9 והוא מביא איתו לתפקיד נסיון רב בניהול מערכות בריאות כסגן מנהל בי"ח מעייני הישועה , מנכ"ל אסיא מדיקל באסותא וניהול חברות היי-טק בארה"ב. עם כניסתו לתפקיד אמר נדב חן כי  כי "אנו נמצאים בתקופה חדשה בלניאדו. הסכם הסיוע עליו חתמנו במהלך חודש אוגוסט מול משרדי האוצר והבריאות מאפשר לנו לתכנן תכניות פיתוח מואצות במגוון תחומים: בנייה, גיוס כח אדם איכותי, רכש מיכשור רפואי והוספת שירותים רפואיים לסל השירותים אותם אנו מציעים למטופלים. הסכם הסיוע מהווה הכרה ממשלתית חשובה בכך שלניאדו הינו מרכז רפואי יחיד במטרופולין נתניה על כל המשתמע מכך. בחודשים הקרובים נציג תכנית  להמשך הפיתוח של לניאדו לצד צעדי התיעלות שונים. אני מבקש להודות למנכ"ל היוצא הרב חיים המרמן על עבודתו המסורה והישגיו הרבים בפיתוח וניהול מרכז רפואי שהוא יחודי במערכת הבריאות ומאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו".

 

המטופל כאדם במרכז - הרצאה (משרד הבריאות)

 אגף חדש נפתח היום במיון לניאדו
אגף לטיפול בחולים מהלכים נפתח היום במיון לניאדו, האגף מכיל כ-12 עמדות נוספות:  עמדת מיון ראשוני, חדרי יעוץ, עמדות בדיקה וחדר לביצוע בדיקות אק"ג. העבודה על האגף החדש התבצעה באינטנסיביות על מנת לעמוד בדרישות הפונים לקבלת טיפול. miun mehalchim

צוות המחלקה לרפואה דחופה (חדר מיון) קיבל היום לידיו את האגף החדש – "אגף המהלכים" -  שנבנה בחצי שנה האחרונה. האגף החדש מיועד לטיפול בחולים שיכולים להתנייד בכוחות עצמם, מתוך מטרה ליעל את עבודת המחלקה לרפואה דחופה, להעניק טיפול "במסלול המהיר" לחולים המתאימים ובכך לקצר את זמני ההמתנה בכל אגפי המלר"ד – לשביעות רצון המטופלים והמלווים. האגף מכיל עמדת מיון ראשוני, עמדות בדיקה, חדרי יעוץ , וחדר לבדיקת אק"ג. האגף החדש נבנה תחת לחץ של זמן ובעבודה אינטנסיבית של מחלקת הבינוי בלניאדו – על מנת לעמוד בזרם ההולך וגובר של פונים לטיפול במחלקה לרפואה דחופה בלניאדו. במהלך שנת 2016 פנו למחלקה לרפואה דחופה בלניאדו מעל 84,000 מטופלים והצפי בשנת 2017 אף גבוה מכך.  בניית האגף החדש הינה  חלק מהמהלך להרחיב את שטחי האשפוז והטיפול בלניאדו. מהלך הרחבת שטחי האשפוז והטיפול כולל השלמת בניית קומה תת קרקעית ממוגנת למכון הדיאליזה, השלמת בניית המחלקה האורטופדית, שיפוץ חדרי הלידה וסיום עבודת התכנון של מגדל האשפוז החדש.
עם כניסת המטופל הראשון לאגף החדש אמר ד"ר יוסף ליבמן, מ"מ מנהל המחלקה לרפאה דחופה כי "אני מודה  שזה יום חג עבורנו, התשתיות של המחלקה לרפואה דחופה חייבו שדרוג והשקעה, אני מודה להנהלת לניאדו שהבינה את האתגר בפניו אנו עומדים מדי יום ומדי לילה וקיבלה החלטה להשקיע סכום גדול לטובת המטופלים". גב' יהודית אייזקס, אחות אחראית המחלקה לרפואה דחופה אמרה כי "אני מצטרפת לדבריו של ד"ר ליבמן, זו תחושה חגיגית ושמחה, אני משוכנעת כי הרחבת שטחי הבדיקה והטיפול תעניק תחושת רווחה למטופלים ותאפשר לנו לתת טיפול טוב יותר, תוך זמן קצר יותר".

 

מכתב תודה
מכתב תודה למכון הלב

שלום רב
ב- 25/07/17 הובאתי למחלקה לטיפול נמרץ לב בבי"ח לניאדו בנתניה, זאת לאחר החייאה שבוצעה במתחם מכון ה MRI שם עברתי בדיקה ואח"כ איבוד הכרה ודופק. שוחררתי מהאשפוז ב 1/8 לאחר שהושתל בי דפיברילטור.
ברצוני לנצל הזדמנות זו על מנת לשתף בחוויותיי את האחראים לפעילותה של מחלקת טיפול נמרץ לב בלניאדו ואחרים.
אני משרת במשרד הבריאות מאז 1970 ראשית במסגרת הקרן לפיתוח שירותים פסיכיאטרים של הג'וינט ושמשתי אז כפסיכולוג ראשי של המרכז הקהילתי לבריאות הנפש ביפו, הראשון מסוגו בארץ, לאחר מכן הקמתי את המרכז לשיקום נפגעי סמים ביפו (1975) גם כן הראשון בארץ שנוספו לו ברבות הימים מערכת טיפול יום, מחלקה אשפוזית למילה בת 16 מיטות ומרפאת חוץ גדולה. בשנות התשעים עברתי לעבוד (לאחר ששרתתי בעבר כמתאם ארצי לסמים במשרד הבריאות) כסגן מנהל המחלקה להתמכרויות במשרד הבריאות
הדברים נאמרים כדי לציין שאני מכיר היטב את שירותי הרפואה בארץ על מעלותיהם וחסרונותיהם.
אני רוצה לומר שלעיתים נדירות, אם בכלל, נתקלים ביחס כה חם, ידידותי, תומך ומאפשר כפי שחוויתי בחלקה לטיפול נמרץ לב. מאושפזי המחלקה זו הם ברובם אנשים שהיו או הינם במצבי סיכון משמעותיים, הם לבושי פיג'מות הרחק מסביבתם הטבעית, לעיתים קרובות מאוימים וחוששים לגורלם ובוודאי שאינם חשים ביטחון עצמי ניכר.
צוות המחלקה, רופאים, אחיות, מתנדבים, כוח עזר סיעודי (בקצרה, כל הצוות), קשובים לכל מטופל ולצרכיו המיוחדים, מקפידים להשיב, אמפאטיים ומעניקים לחולה את התחושה שהוא חשוב להם והם שם כדי לטפל בו ולפתור קשיים ובעיות. כמטופל אתה אינך נשכח ואינך מוזנח, להיפך, מעודדים אותך לפנות ולבקש סיוע. אתה מקבל את הסיוע במקצועיות, ביטחון וידע רב.
החום האנושי, האמפטיה, אמירת האמת תוך כדי עידוד ואופטימיות הופכים את הצוות שנראה כפועל באופן מסונכרן ובתיאום רב, למיוחד במינו מתוך צוותים רבים שפגשתי בחיי המקצועיים והאישיים.
קבוצה מופלאה של אנשים הממלאים את מצוות הבסיס "ואהבת לרעך כמוך" – שלצערי איננה הסטנדרט בכל מקום.
אני אסיר תודה להם ורוצה להביע הערכתי והערצתי לרוח המקום הפועלת בהרבה אהבה וקבלה, רוח שכנראה טופחה על ידי דורות מספר של מנהיגי ומנהלי המקום.
אם כבר להיזקק לעזרה רפואית במצבים חירומיים קשים, הרי שלצוות כזה של אנשי מקצוע צריך לייחל.

בהערכה רבה ואסירות תודה
ד"ר מיכאל רייטר
פסיכולוג קליני
מומחה ומדריך

 

שירות מעל ומעבר
העובדת שנבחרה לחודש אוגוסט: ד"ר עופרי לביד, מחלקת ילדים

רקע מקצועי:dr ofri flowers
ד"ר עופרי עובדת בלניאדו כ-10 שנים כרופאה בכירה  אחראית צד במחלקת ילדים.
בנוסף משמשת כעוזרת לטיוטורות של הסטודנטים של ד"ר שרון. מלווה מתמחים חדשים.
הכינה את ספר הפרוטוקולים של המחלקה ואחראית להכניסו למחשב.

רקע אישי:
ד"ר עופרי חרוצה ונעימה, מתייחסת בסבלנות רבה לכל חולה ולהורים, מוכנה להישאר גם מעבר
לשעות העבודה עד לפתרון בעיה של מטופל והוריו. נוהגת במסירות ורוגע, ומשקיעה בכל מטופל אף מעבר לנדרש,
ידועה בנועם הליכותיה.

אירוע מיוחד:
במהלך חודש אוגוסט הגיע למחלקה ילד לאם שוהה בלתי חוקית הסובל ממחלה זיהומית.
בבירור קצר שנערך עלה כי הילד נדבק במחלה מאימו.  היות והאם הינה שוהה בלתי חוקית וללא כיסוי ביטוחי כלשהו, יצרה ד"ר עופרי קשר עם המרפאה לפליטים בת"א, עקבה אחר הטיפול שניתן לאם ווידאה שהאם החלימה מהמחלה על מנת שתוכל להמשיך לטפל בבנה ללא חשש. היוזמה לפנייה למרפאה לפליטים היתה של ד"ר עופרי, מתוך ראייה הוליסטית של שלום המשפחה הנמצאת במצוקה.
על היוזמה של ד"ר עופרי, החמלה והמסירות הוחלט להעניק לה זר פרחים.