PDF הדפסה דואל

דיוור אוקטובר 2017

לניאדו מציג מחקר פורץ דרך למחלת הרגל האיסכמית

dr nivenד"ר מרק ניבן, מנהל מחלקת אנדוקרינולוגיה וסכרת בלניאדו הציג בכנס האגודה האירופאית לסכרת את המחקר בתחום הרגל האיסכמית וזכה להתעניינות רבה מרופאים מובילים בתחום ומחברות תרופות.

מחלת הרגל האיסכמית נוצרת במיוחד אצל חולי סוכרת ומעשנים, והיא יכולה לגרום לנמק בכף הרגל של החולים. כלי הדם הקטנים המובילים את הדם לחלקי כף הרגל מתקשים לבצע את תפקידם בעקבות המחלה וכתוצאה מכך נגרם נמק שעלול להוביל לקטיעת כף הרגל, קטיעה של השוק כולה ואף יכולה במצבים חמורים לגרום למוות. חברת ביוג'נסל הפועלת מבי"ח לניאדו פיתחה טכנולוגיה בה מוזרקים תאי אב לשריר הרגל של החולים, תאי האב הללו מצליחים לייצר כלי דם חדשים שעוקפים את כלי הדם הסובלים מהמחלה.  צוות המעבדה ביחד עם הצוות הרפואי בהנהלתו של ד"ר מרק ניבן , מנהל המחלקה לסכרת ואנדוקרינולוגיה השלימו ניסוי 'ראשון באדם'  בו מוזרקים תאי אב מהחולה עצמו לשריר הרגל של החולים על מנת לאפשר לתאי האב הללו  לייצר כלי דם חדשים שיעקפו את כלי הדם הסובלים מהמחלה. הטיפול ניתן לאחר לקיחת מנת דם בבדיקת דם פשוטה, טיפול בדם שנלקח מהמטופל במעבדת המחקר והזרקה של הדם בחזרה לתוך שריר הרגל כשהוא מכיל תאי אב, תאים שמייצרים כלי דם חדשים. פריצת הדרך המשמעותית במחקר הוצגה בכנס הבינ"ל של האגודה האירופאית לסכרת, ההרצאה הציגה את תוצאות המחקר על חמשה חולים אנושים ללא שום אפשרות טיפולית אחרת. ,לאחר שהסתיים שלב המחקר על בעלי חיים. תוצאות המחקר נראות מעודדות מאד, כל החולים שטופלו בתאי האב לא נזקקו לקטיעה בתקופת המחקר, ואף יותר מכך – אחד החולים, שהגיע ללא סיכוי מאחד מבתי החולים הגדולים בארץ,  ולא הצליח לצעוד יותר ממטרים ספורים, הצליח ללכת ואפילו לרקוד!.
מחלת הרגל האיסכמית הינה מחלה ממנה סובלים מליוני בני אדם ברחבי העולם, פוטנציאל המטופלים שיזדקקו לטיפול הינו משמעותי והשלב הבא במחקר יכלול 25 מטופלים ממגוון פרופילים בניסוי מבוקר פלסבו על מנת לוודא את המשך פיתוח הטיפול בצורה מיטבית. ד"ר מרק ניבן אומר כי "אני נרגש לקראת השלב הבא במחקר ומאמין כי אנו מציגים פריצת דרך שתביא בשורה אמיתית למליוני בני אדם ברחבי העולם".  ד"ר יעל פורת, יזמית ומנכלית ביוג'נסל אמרה כי "אנו עובדים כבר מספר שנים על פיתוח הטיפול הזה, עברנו כבר מספר שלבים במחקר ואנחנו עומדים בפני שלב מכריע. אני גאה להיות חלק מהצוות שמביא את הבשורה הזו למטופלים". מר נדב חן, מנכ"ל לניאדו אמר כי "המחקר והפיתוח בלניאדו הם חלק מהותי מהעבודה הקלינית שלנו. אני מברך את הישגי צוות המחקר ומאמין כי מדובר בפריצת דרך משמעותית שתביא בשורה למליוני חולים ברחבי העולם"

foot

 

מכון גסטרו לילדים נפתח מחדש בלניאדו
המכון יעניק שירות רפואי לילדים הסובלים ממחלות מעיים, כבד ותזונה בראש המכון יעמוד ד"ר אחיה אמיר

Dr AMirד"ר אחיה אמיר, מומחה לגסטרואנטרולוגיה בילדים יעמוד בראש המכון לטיפול במחלות מעיים, כבד ותזונה כגון צליאק, קרוהן, קוליטיס, אלרגיות שונות, שלשולים כרוניים, מחלת ריפלוקס ובעיות גדילה. ד"ר אמיר מחליף את ד"ר דוד ולד שמונה לאחרונה לרופא מחוזי בקופ"ח לאומית. ד"ר אמיר הינו בוגר לימודי רפואה באוני' תל אביב, ביצע התמחות בבי"ח שניידר ותת התמחות בגסטרואנטרולוגיה בבי"ח Sick Kids במונטריאול וכיום עובד כרופא מומחה בתחום גסטרואנטרולוגיה באיכילוב. מחקרים קליניים בהם עסק ד"ר אמיר בשנים האחרונות היו בתחום מחלת הצליאק, דלקת בלבלב, הפרעות אנזימי כבד ועתידים להתפרסם בקרוב בכתבי עת בינלאומיים. המכון יעניק ייעוץ למטופלים שיופנו לטיפול דרך קופות החולים בקהילה וכן יתן יעוצים למאושפזים במחלקת ילדים, פגייה וילודים בלניאדו. כמו כן, יבוצעו מעקבים אחר מטופלים ששוחררו ממחלקות האשפוז בלניאדו וסבלו או אובחנו כחולים במחלות גסטרואנטרולוגיות. ד"ר אמיר אומר כי "אנו מציעים שירות לתושבי נתניה והשרון שנאלצו להמתין לתורים ארוכים. השירות שלנו יהיה זמין ונגיש גם מבחינה גיאוגרפית, ללא צורך לסוע לאיזור המרכז או הצפון ואנו נרחיב את סל השירותים שהוצע עד כה למטופלים" בעתיד הקרוב, תוך מספר חודשים יציע המכון גם פעולות אנדוסקופיות מורכבות לילדים כגון גסטרסקופיה ואנדוסקופיה – בדיקות פולשניות לאבחון מחלות גסטרואנטרולוגיות, בתורים מהירים. לקביעת תור ניתן להתקשר למספר 098609336

 

מכתב תודה
מכתב לד"ר חרמוש

dr chermosh1אנו מרגישים חובה נעימה ליידע אתכם על התרשמותנו החיובית ביותר מהנכס היקר שבית חולים לניאדו זכה לו- ד"ר ורד חרמוש.
לפני שנים ספורות פנינו עם אבי לד"ר חרמוש עפ"י המלצה חמה שקיבלנו. גילינו רופאה שהיא מלאך, מומחית בתחומה, אנושית, סובלנית, מאירת עיניים, מלאך רצון טוב ונכונות לעזור ולסייע. השינוי התרופתי שהציעה וכן עצותיה בהתנהלות היומיומית הוכיחו את עצמם וחוללו פלאים. הנסיון הטוב שהיה לנו אתה והתדרדרות שחלה במצבה של אימי הביאו לכך שגם איתה פנינו לד"ר חרמוש ואין לתאר את השינוי שחל עקב כך.
אנו רואים ומרגישים שהפציינט ומשפחתו חשובים לה ביותר. היא עושה השתדלות מעל ומעבר לעזור ולסייע ככל יכולתה, גם הרבה מעבר לשעות העבודה. אנו מרגישים מצידה נכונות לתת עצה וסיוע  בכל עת. אם איננה פנויה תמיד וללא יוצא מן הכלל תחזור ואפילו כשנמצאת בחופשה או בביתה גם בשעות הערב, והכל ללא תמורה ושלא על מנת לקבל פרס. חשים שזו רופאה שאוהבת את מה שעושה, שחשה שליחות ועושה זאת מכל הלב ובנועם. היא האורים ותומים שלנו, וכשאנו נתקלים בבעיה או בספק לגבי טיפול שמוצע להורים פונים אליה ללא חשש ותמיד נענים.
כל המתואר לעיל הביא לכך שהמלצנו לשכנתנו ברחובות מנסיוננו הטוב, לפנות אליה עם בעלה החולה. הריחוק והקושי לקחת אותו לנתניה עקב מצבו, גרמו לכך שדחתה את המלצתנו למעלה משנה וניסתה אפשרויות רבות אחרות. כשהרגישה  שכלו כל הקיצים אזרה כוחות ונסעו למרפאתה בלניאדו. אין לתאר את התרשמותה ושביעות רצונה. ד"ר חרמוש מנסה להקל ככל יכולתה בשלט רחוק מכיוון שמבינה את המצב הקשה והבעייתיות  בהגעה אליה.
מקווים שאנו לא מחדשים לכם דבר ואתם מודעים לזכות שנפלה בחלקכם שד"ר חרמוש נמנית על צוות בית החולים. אנו תקווה שהיא תמשיך לעשות חייל ולהקל על חולים רבים ומשפחותיהם.
מאמינים בכל ליבנו שהיא ראויה לכל הערכה והוקרה ע"י הנהלת בית החולים ולהיבחר כרופאה  מצטיינת.

בכבוד ובברכה
גמר חתימה טובה
ח.נ.ט מרחובות

 

הרצאה: "חמלה ומשמעותה האמיתית של האמפאתיה" (סרטון TED מרגש של ג'ואן הליפקס)

 

פרחים מעל ומעבר
flowers-octהעובדת שנבחרה לחודש ספטמבר: מרינה זווין, מחלקת יונקים קיבלה בהפתעה זר פרחים על שירות מעל ומעבר !
מרינה זווין עובדת כאחות אחראית משמרת במחלקת יונקים כ-6 שנים, בעלת גישה חיובית,
מדריכה את היולדות בסבלנות רבה ובנועםמטפלת בתינוקות במסירות רבה ומקצועיות, והכל בצניעות בחיוך ובטוב לב.
במהלך חודש ספטמבר במהלך משמרת ערב, בה עבדה כאחראית משמרת, אחד מהתינוקות בתינוקייה הדרדר והועבר לט.נ פגים. במהלך הערב, מרינה דאגה לתמוך באם התינוק תוך שהיא מסבירה לה ומעודדת אותה והיתה לצידה גם לאחר המשמרת. גם ביום למחרת, ביומה החופשי, מרינה התקשרה למחלקה לבדוק לשלום התינוק ושלום האם, ואף הדגישה לצוות את החשיבות להתייחס לאם התינוק מתוך ראייה של המטופל כמכלול. על המקצועיות, החמלה והמסירות הוחלט להעניק לה זר פרחים.

 

 

sadna