PDF הדפסה דואל

דיוור פברואר 2018

נתונים סטטיסטיים מעולים לאגף המילדותי בלניאדו

statistic yoldot-graphסיכום הנתונים הסטטיסטיים של שנת 2017 באגף המילדותי בלניאדו מציירים תמונה בה היולדת נמצאת במרכז והיא זו שבוחרת את סגנון הלידה המועדף עליה.

שנת 2017 הסתיימה אך לפני חודש, אבל הנתונים הסטטיסטיים באגף המילדותי בלניאדו כבר מגיעים לכדי סיכום, כ-8000 לידות בוצעו בלניאדו במהלך שנת 2017.  בכנס חגיגי של צוות האגף הוצגו נתונים שונים המייצגים את כלל פעילות האגף – בחדרי הלידה, מחלקות האשפוז ויחידת IVF  - הפרייה חוץ גופית. הנתונים המענינים ביותר נוגעים לאחוזי הלידות שבוצעו בניתוח קיסרי ואחוזי הלידות הרגילות לאחר לידה בניתוח קיסרי. אחוז הלידות שבוצעו בניתוחים קיסריים בלניאדו עומד על 15.8% בלבד – מתוך כלל הלידות. נתוני החברה הישראלית לרפואת האם והעובר הראו ממוצע ארצי של 17.8% של ניתוחים קיסריים. נתון מענין וחשוב לא פחות הוא אחוז לידות ה-VBAC. לידות רגילות שבוצעו לאחר שהאשה כבר ילדה בניתוח קיסרי. לידות ה-VBAC  הינן לידות בעלות מורכבות קלינית אולם גם במקרים אלו מצליח הצוות הרפואי בלניאדו להעניק מעטפת קלינית בטוחה ואיכותית המאפשרת לידה רגילה, ללא התערבות כירורגית. אחוז היולדות שעברו ניתוח קיסרי אחד וילדו לידה רגילה לאחר מכן עומד על 77.4% , הממוצע הארצי עומד על 73.3% , פער של כ-4% לטובת חדרי הלידה בלניאדו. אחוז היולדות שעברו שני ניתוחים קיסריים והצליחו לאחר מכן ללדת בלידה רגילה עומד על  58.5%. כמו כן ראוי לציין כי יולדות שעברו מספר ניתוחים קיסריים מוצאות אוזן קשבת לבקשותיהן להמשיך ללדת גם בלידה של ילד שמיני או תשיעי. ד"ר מרדכי בן דוד, מנהל אגף נשים-יולדות ופריון אומר כי "אנחנו רואים לעצמנו זכות אישית וחובה מקצועית לאפשר לכל יולדת ללדת בבטחה, בבריאות ובשלווה – תוך התחשבות מקסימלית ברצונותיה. נתוני שנת 2017 מעידים על כך יותר מכל. נמשיך לבצע את העבודה הזו גם בעתיד". מנכ"ל לניאדו, מר נדב חן בירך בכנס את צוות האגף וציין כי "הנתונים שהוצגו בפנינו מראים כי האגף ממשיך להתעצם בהיבט המקצועי והשירותי, הנתונים הללו הם תוצאה של עבודה קשה ומסורה של כלל הצוות. במהלך שנת 2018 נמשיך להשקיע ולקדם את האגף המילדותי".

 

ד"וח התנועה לחופש המידע: הפגייה בלניאדו בין שלושת הפגיות המובילות בישראל

pagiya-photoדו"ח שפרסמה התנועה לחופש המידע מראה כי הפגייה בלניאדו היא בין שלושת הפגיות בהם שיעור התמותה הוא הנמוך ביותר
דו"ח שפרסמה בשבוע שעבר התנועה לחופש המידע המבוסס על נתונים שהעביר משרד הבריאות מראה כי הפגייה בלניאדו היא אחת הפגיות הטובות בישראל – בהיבט של שיעור תמותת פגים. הדו"ח שהוצג לראשונה בחן את כלל הפגיות בישראל בשנת 2016 ובדק את מספר המטופלים בכל הפגיות אל מול שיעור התמותה. ממצאי הדו"ח מראים כי שיעור התמותה בפגיית לניאדו הוא מהנמוכים בארץ ועומד על 0.9% בלבד, לעומת שיעורי תמותה של מעל ל-3% במרכזים רפואיים אחרים.  חשוב לזכור כי הטיפול הקליני בפגים הינו מורכב מאד ומהווה אתגר משמעותי לצוות, בודאי בעידן בו קיים מחסור חמור בכח אדם בתחום בכל הפגיות במדינה ועל כן ההישג מרשים במיוחד. ד"ר אריה סימונדס מנהל הפגייה בלניאדו מסר כי "הדו"ח מעודד ומראה את ההשקעה הרבה של הצוות הרפואי והסיעודי במטופלים. ההשקעה הזו מוכיחה את עצמה ! נמשיך לעבוד קשה כדי להמשיך להשתפר". גב' אתי ליטיג אחות אחראית פגייה בלניאדו ציינה כי "עבודה בפגייה הינה עבודה מאתגרת, המשלבת טכנולוגיה מתקדמת וצוותים רפואיים וסיעודים מיומנים במתן הטיפול המיוחד הדרוש לפגים שלנו ,אנו נדרשים להתמודד עם בעיות מורכבות ולא פחות חשוב מכך אנחנו נדרשים לטפל גם במשפחות שמוצאות את עצמן ברגע אחד מול פחד, בלבול וחוסר ודאות. הדו"ח הזה משקף את הברק בעיניים של המטופלים ובני המשפחה!". מר נדב חן, מנכ"ל לניאדו בירך את הצוותים הרפואיים והסיעודיים ואמר "אני מלא הערכה לצוות הרפואי והסיעודי בפגייה. העבודה המסורה שלהם מסביב לשעון היא מלאכת קודש של הצלת חיים. הנתונים הסטטיסטיים אכן משמחים, אך אני בטוח כי הצוותים לא ינוחו על זרי הדפנה אלא ימשיכו לעשות כל מאמץ כדי להמשיך להציג שיפורים במדדים השונים".

 

מכתב תודה
מכתב תודה לצוות מחלקת ילדים

children departmentלצוות מחלקת ילדים,

ברצוני לשבח עד כמה שאפשר ומעבר, את מחלקת ילדים בלניאדו. את הרופאים המדהימים והאנושיים, שלא פעם אחת הצילו את חיי בני. על האכפתיות המדהימה של כל הצוות, על תחושת משפחתיות שיש במחלקה, ועל רופאים מוכשרים שיש.
לצערי התנסיתי בכמה וכמה בתי חולים עם בני ואף אחד לא משתווה למחלקת ילדים בלניאדו.
אין לי מילים ואין מספיק תשבחות שאני וכל משפחתי יכולים להגיד, כלום לא יהיה מספיק.
מבחינתנו מחלקת ילדים של לניאדו הכי טובה בעולם! אין רופאים כאלה באף בי"ח!
תודה רבה על התמיכה והטיפול המסור.

משפחת א.ש.

 

 

הרצאה: פר' אשר אלחייני על: "תקשורת טיפולית בפתיחת המסע החברתי להבראת הרפואה" חלק א', חלק ב'
 

פרחים על שירות מעל ומעבר
flowers to Tehila Yiffi

מורה זה מקצוע לכל החיים – גב' תהילה יפעי עזרה למטופלת להגשים את החזון הזה!
בימים האחרונים אושפזה במחלקת אשפוז יום מטופלת שהיא מורה במקצועה. המטופלת היתה נסערת מאד היות והתלמידים בכיתה המתינו לקבל ממנה טופס מבחן בעל משמעות עבורם. המטופלת "שברה את הראש" כיצד תצליח להעביר לבית הספר את השאלות אותם הכינה ערב קודם בעמל רב. גב' תהילה יפעי הגדילה ראש, עזרה להכין את הטופס ואף פקססה אותו לביה"ס, ובכך אפשרה למטופלת רוגע ושלווה ולתלמידים בכיתה – מבחן במועד.