PDF הדפסה דואל

דיוור ספטמבר 2018

לניאדו בנתניה וסיני בבולטימור – בתי חולים תאומים !

בטקס חגיגי במשרד הבריאות, בנוכחות סגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן נחתמה ברית בתי חולים תאומים בין בי"ח לניאדו בנתניה לבי"ח סיני בבולטימור
Israel - Bultomoreברית בתי חולים תאומים נחתמה בין בתי החולים לניאדו בנתניה לבין בית החולים סיני בבולטימור. בתי החולים דומים בגודלם, כארבע מאות מיטות אשפוז ומהווים מרכז רפואי לקהילה גדולה באיזור הנחשב כפריפריאלי. סגן שר הבריאות, ח"כ הרב יעקב ליצמן פרס את חסותו על האירוע מתוך ראייה כי הידוקם של שיתופי פעולה בינלאומיים בין גורמים במערכת הבריאות הישראלית לגורמים במערכות בריאות ברחבי העולם תתרום תרומה משמעותית למערכת והמטופלים. בי"ח סיני בבולטימור הינו בית חולים בהנהלה יהודית המטפל בעשרות אלפי תשובי בולטימור, יהודים ושאינם יהודים בכל ימות השנה ללא הבדל דת, גזע ומין. ד"ר יונתן רינגו, מנכ"ל סיני שביקר מספר פעמים בלניאדו, התרשם עמוקות מהעבודה הקלינית המבוצעת בלניאדו  "אני נפעם מהמסירות של הצוות בלניאדו המעניק טיפול לכל אדם באשר הוא ומתבסס על כספי תרומות ותשלומים חד פעמיים של המדינה. מדובר באתגר עצום ואני בטוח שנוכל ללמוד מכך לא מעט" אמר ד"ר רינגו בטקס. כחלק משיתוף הפעולה בין בתי החולים, הגיע לאחרונה ד"ר יונתן לרנר סגן נשיא סיני, לביקור עבודה במחלקה לרפואה דחופה בלניאדו. ד"ר לרנר הינו מומחה בעל שם עולמי לרפואה דחופה ובמהלך ביקורו בחן את תהליכי העבודה במחלקה לרפואה דחופה והעניק מנסיונו והידע הנרחב שלו על מנת לייעל תהליכים אלו  עבודה במחלקה – חדר המיון – שמקבל כ-85,000 פניות בשנה. בחודשים הקרובים צפויה לצאת מלניאדו משלחת בראשות ד"ר אמיר שחר, מנהל המלר"ד וגב' יהודית אייזקס אחות אחראית במלר"ד על מנת ללמוד לעומק את שיטות העבודה הנהוגות בסיני בבולטימור.  בי"ח סיני מקים בימים אלו מוקד מענה טלפוני ללקוחותיו הממוקם בישראל, בהנהלת לניאדו מלווים את הקמת המוקד ומעניקים ידע רב על ניהול מוקד כזה בישראל. חלק מהותי בברית בתי חולים תאומים נוגע למצב חירום במדינת ישראל – הנהלת סיני הציעה לשלוח ללניאדו במצב חירום אנשי ונשות צוות במקצועות רפואה שונים. בטקס חגיגי לחתימה על ברית בתי חולים תאומים שנערך היום במשרד הבריאות בירך סגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן את הנהלות בתי החולים וציין כי "אנו עומדים בפתחה של שנה חדשה, שנה בה תתקדם בעזרת ה' מערכת הבריאות הישראלית ותפתח את שעריה בפני ידע ונסיון מרחבי העולם. אני מאמין כי הברית הזו הינה סנונית ראשונה ובטוח כי מרכזים רפואיים אחרים ילכו בדרך הזו שתהווה פריצת דרך לשותפויות בינלאומיות,לתועלת המטופלים". מר נדב חן, מנכ"ל לניאדו הודה לד"ר רינגו על השותפות האסטרטגית ואמר "אנחנו משיקים היום ברית אסטרטגית שתתמקד במחלקה לרפואה דחופה, התחנה הראשונה של כל מטופל ומטופלת. המחלקה לרפואה דחופה הינה תחנה ראשונה קריטית להענקת טיפול מדויק ומהיר וכן לתחושת הבטחון של המטופלים והמטופלות הנמצאים בתחושות של חוסר ודאות. אני מעריך מאד את הידע הרב אותו אנו מקבלים ממומחי סיני בתחום הרפואה הדחופה ובטוח כי הידע הזה יתורגם לעשייה בשטח במחלקה לרפואה דחופה". ד"ר יונתן רינגו, מנכ"ל סיני הודה לנוכחים בטקס "אני מכיר תודה לכל הנוכחים כאן על הזכות הגדולה שנפלה בחלקי לכרות ברית עם בית החולים לניאדו. מדובר בעשייה קלינית למען תושבי מדינת ישראל ואנו רואים חובה לעצמנו כיהודים המתגוררים בגולה לתרום ידע ונסיון למערכת הבריאות בישראל. מצאנו בלניאדו מרכיבים דומים מאד לאלה שלנו ולכן החלטנו לכרות את הברית הזו. אני מבקש לאחל לכלל תושבי מדינת ישראל שנת בריאות איתנה". 

 

מאירים את ישראל
שת"פ מרגש בין לבי"ח לניאדו לעיריית נתניה 70 מנורות בתערוכה מרהיבה בנתניה לכבוד 70 שנה לישראל
lighting up Israel

בנתניה נערכים לקראת תערוכת 70 מנורות אשר יעוצבו ע"י אמנים חברי עמותת "אמני נתניה", ידוענים, בני נוער וחובבי אמנות תושבי העיר, במיזם משותף לעיריית נתניה ולבית החולים לניאדו. המנורה כסמלה של מדינת ישראל, מבטאת אחדות, זיקה לשורשים, ומסורת רבת שנים. מטרת העל לפרויקט היא גיוס כספים לטובת הקמת פגייה חדשה בביה"ח.
70 מנורות תלת מימד, המיוצרות מלוחות אבן STB, בגובה 1.30 מטר וברוחב 1 מטר כל אחת, יאוירו ויצוירו בסימן 70 לישראל ויוצגו לקהל הרחב בתערוכה חגיגית בימי חול המועד סוכות בכיכר העצמאות החדשה בעיר ובאכסדרת היכל התרבות.
השקת הפרוייקט "מאירים את ישראל" תתקיים ביום רביעי 5/9/18, בשעה 17:00, באירוע ישתתפו: ראש עיריית נתניה, נציגי הנהלת העירייה, נציגי בית החולים לניאדו, חברי עמותת אמני נתניה, תלמידים ומורים לאמנות ועיצוב מתיכון "אלדד"- אשר ביה"ח "לניאדו" תמך וסייע בהקמת מגמת הרפואה לתלמידיו ומלווה אותה לאורך הדרך, וידוענים מתחומים שונים.  ביניהם כדורגלני מכבי נתניה בעבר: מוטל'ה שפיגלר, עודד מכנס ובני לם.  חה"כ דר' עליזה לביא, המוסיקאי יוני רועה, והראפר איזי.  לקראת התערוכה, תתקיים ביאנלה לציור ועיצוב המנורות, בימים שלישי – חמישי, 4-6  בספטמבר ב"גלריה על הצוק", רח' המעפילים 19 נתניה. במהלך ימי הבינאלה יעבדו האמנים על יצירותיהם לעיני  קהל המבקרים.
עודד מכנס, אשר נולד וגדל בעיר ומאחוריו קריירת כדורגלן מזהירה, מסר כי הוא רואה במיזם המנורות כמיזם שיוסיף אור לעיר נתניה דרכו יוכלו לראות כולם את הנכסים הנפלאים בהם בורכה העיר: ים, חופים יפים, טיילות מרהיבות, אנשים איכותיים, שמחה, אהבה וכדורגל מפואר.
בין האמניות נמנית גם הגב' אבלין ג'אן, שבנה החייל מאור ג'אן הי"ד נהרג בפיגוע בקניון השרון בנתניה בשנת 2005. ג'אן  בת ה 46 ובעלה, זכו להביא לעולם בת אשר נולדה בבית החולים לניאדו, כשנה וחצי לאחר האסון. ג'אן מציירת את אסופת התמונות אשר בנה צילם בחייו.
טובה בן מרגי אוצרת התערוכה מסרה כי "יוזמת בית החולים לניאדו להקים פגייה חדשה בשנת ה -  70 למדינה, הובילה אותי לחשיבה על הזדמנות לחיים חדשים כחיבור בין יצירת חיים ליצירה אמנותית. יחודיותו של הפרויקט היא השילוב בין יהדות לישראליות, ערכים וקהילה, זה מה  שהנחה אותי בבחירת האמנים, הידוענים והמוסדות הלוקחים חלק פעיל בציור ועיצוב המנורות.שאיפתי הייתה שרובם יהיו מתוך הקהילה המקומית, עולים חדשים, תושבים וותיקים המתגוררים בה בהווה או בעבר, צעירם ומבוגרים, וכן פעילים שונים בעיר". מר נדב חן, מנכ"ל לניאדו בירך על היוזמה החשובה ואמר כי : "כמרכז רפואי קהילתי המשרת את תושבי נתניה והשרון וכמרכז בעל מוניטין ארצי בתחום הילודה, אני שמח על השותפות של העירייה והתושבים בבניית הפגייה החדשה. המנורות שעוצבו עבור הפרויקט מרשימות מאד ואני בטוח כי הרוכשים יוכלו ליהנות מיצירות אמנות מעוררות השראה".
תערוכת חוצות ותצוגת מנורות מרהיבה, תתקיים בחול המועד סוכות, בימים  שלישי - חמישי ,25-27 בספטמבר  ב 2 מוקדים בעיר:

•    אכסדרת היכל התרבות העירוני
•    כיכר העצמאות החדשה (תחת המסכים) .
פתיחה חגיגית לתערוכה תתקיים ביום שלישי 25/9/18 בשעה 18:00 במעמד ראש עיריית נתניה, מנכ"ל העירייה, מנכ"ל ביה"ח לניאדו, נכבדים ואישי ציבור, נציגי תיכון "אלדד" על תלמידיו אשר לקחו חלק אמנותי במיזם, חברי עמותת "אמני נתניה" והקהל הרחב.
הכניסה חופשית (לכל האירועים) - הציבור מוזמן.
כלל המנורות יוצגו למכירה באתר האינטרנט: http://www.lightingisrael.com
ההכנסות יוקדשו לטובת הקמת הפגייה החדשה בבית החולים "לניאדו" אשר תביא תקווה, חיים ואור לעם ישראל.

 

מכתב תודה
thanks from the heart
לכבוד הנהלת בית החולים "לניאדו"
הנידון: יחס וטיפול יחידת טיפול נמרץ בביה"ח
שלום וברכה!
בתאריך 17/7/18 ילדה אישתי בן שביעי במזל טוב.
מסיבוכים שונים הוצרכה לעבור מס' ניתוחים שבמהלכם אף הוצא הרחם.
נאלצנו לשהות מספר ימים בטיפול נמרץ והוקסמנו מהיחס המסור האכפתי והמתחשב של צוות היחידה, הן בטיפול נכון, מהיר ומקצועי והן בתמיכה נפשית שהיתה חשובה לא פחות לאשתי ולי.
הגענו מתוך בחירה מרחובות הדרומית לנתניה ואני השופר של ביה"ח להפיץ את שמכם הטוב! במיוחד עלינו לציין את ד"ר שפירו, מנהל המח' – נכס של ביה"ח! ואת גב' לידיה לנקסנר ואת ד"ר עודה מרטינה. כמו כן, האחיות הרבות שקשה לזכור את כולן, כי כולן היו מדהימות (ובכ"ז: בתיה, שלומית, יונת, תמר, מיה, ועוד...).
בתודה ובהערכה
י.ש.


הרצאה: "החולה הדחוי"
 

פרחים על שירות מעל ומעבר
flowers-sep2גב' רותי גווילי, אחות אחראית המטולוגיה קיבלה זר פרחים על שירות מעל ומעבר!
רותי הינה אחות ותיקה בלניאדו, עובדת כבר מעל 27 שנים, במסירות רבה. לאורך השנים, קיבלה הנהלת לניאדו מכתבי תודה רבים על עשייתה המסורה של רותי מעבר להגדרות התפקיד שלה. לעיתים קרובות, עשתה רותי למען המטופלים בסתר ומאחורי הקלעים. לאחרונה הגיעה למחלקה ההמטולוגית מטופלת הסובלת מפיגור שכלי, לאחר שקיבלה טיפול אקוטי במחלקה האורטופדית. למעשה, המטופלת המתינה להעברתה למוסד שיקומי. עקב מצבה הקוגניטיבי של המטופלת, רותי ראתה לנכון לתת להורי המטופלת את מספרה האישי על מנת שיוכלו לפנות אליה בכל שעה ביממה. בהחלטה פתאומית ובשונה ממה שסוכם, הוחלט בקופת החולים לשלוח את המטופלת הביתה ולא למוסד שיקומי ולהעניק לה טיפול פיזיותרפי ותרופתי בבית, באמצעות צוות מקצועי שיגיע אל המטופלת מדי יום. אולם, הבטחות לחוד ומציאות לחוד. המטופלת היתה זקוקה לקבל תרופה בהזרקה ישירות לוריד אך האחות מקופ"ח לא הגיעה לבצע את ההזרקה. הורי המטופלת, מבוגרים הזקוקים לעזרה בעצמם, התקשרו לרותי וביקשו את עזרתה – רותי נסעה לקצה השני של העיר לבית המטופלת, כדי להזריק את התרופה ואף נסעה שוב למחרת כדי להזריק את התרופה, עד שהבירוקרטיה בקופת החולים הסתדרה ואחות מטעמם הגיעה לבית המטופלת המוגבלת.

על המסירות, הגדלת הראש, המסירות והחמלה הוחלט להעניק לרותי זר פרחים על שירות מעל ומעבר !