newsletter-Feb-2019
PDF הדפסה דואל

דיוור פברואר 2019

סקר משרד הבריאות: בלניאדו מובילים את מדד השיפור בתחום מתן שירות למטופלים !
סקר משרד הבריאות שהתפרסם הבוקר בתחום חווית המטופל קובע כי "בתי חולים שהשיפור בהם היה משמעותי בהשוואה לסקר הקודם: קפלן, נהריה ולניאדו" !"

laniadoסקר משרד הבריאות בתחום חווית המטופל שפרסם הבוקר משרד הבריאות,  מציג נתונים המראים כי  בית החולים לניאדו הינו אחד משלושת בתי החולים,  שרשמו את מדד השיפור הגבוה ביותר בתחום חווית המטופל. הסקר, שנערך בקרב מטופלים בכלל מחלקות בתי החולים התקיים בין החודשים מאי-אוגוסט 2018 ובחן עשרות פרמטרים שונים בקרב מאות מטופלים ומטופלות. בסקר מוצג לניאדו כאחד משלושת בתי החולים שרשמו את מדד השיפור הגבוה ביותר, יחד עם בתי החולים נהריה וקפלן. מדובר על שיפור של 7% לעומת הסקר הקודם 76% שביעות רצון בסקר הנוכחי לעומת 69% שביעות רצון בסקר שהתקיים במהלך שנת 2016.
בנוסף לנתון המרשים הזה, בלניאדו מצביעים על מספר מגמות שיפור חשובות לא פחות:
1. הודות לעבודה מאומצת של הצוותים הרפואיים והסיעודיים,  בסקר הנוכחי ניתן לראות את  הירידה הדרמטית ביותר בתחום האשפוז במסדרונות ! הסקר מראה ירידה של 10% באשפוז במסדרונות, מדובר בעבודת ניתוב מקצועית ויעילה המאפשרת לחלק את העומס בין המחלקות.
2.המחלקות הפנימיות הציגו בסקר את מדד השיפור הגבוה ביותר ברמה הארצית – 10% שיפור! הציון הסופי עומד על 77% שביעות רצון. לניאדו ביחד עם בי"ח קפלן מציגים את מדד השיפור הגבוה ביותר.
3.המדד העוסק בתחושת המטופל כי הוא נמצא "בידיים טובות" מלמד על מגמת שיפור של 6%. גם במדד זה  נרשמת מגמת שיפור מהגבוהות ביותר בארץ. הציון הסופי במדד זה עומד על 83%.
מר נדב חן, מנכ"ל לניאדו בירך את כלל העובדים על העבודה המסורה והמקצועית המתקיימת לאורך כל ימות השנה ואמר כי "הסקר מלמד כי נעשית עבודה רבה בתחום השירות וחווית המטופל בכלל מחלקות לניאדו. בחלק מהמחלקות שנבחנו האתגרים הינם לא קלים ובכל זאת עמדנו בכבוד בפרמטרים רבים בהם נבחנו, אני מחייב להמשיך אתץ תהליכי שיפור השירות למען כלל המטופלים בלניאדו גם בשנים הבאות".

 

נולדו לעשות טוב !
ערב למען בניית פגייה חדשה ממוגנת בבית החולים לניאדו התקיים ביום חמישי האחרון, בנוכחות סגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן, ראש עיריית נתניה הגב' מרים פיירברג-איכר, מנכ"ל לניאדו מר נדב חן וכ-350 אנשי ונשות עסקים
Born-for-Goodערב  למען בניית הפגייה החדשה בבית החולים לניאדו התקיים ביום חמישי האחרון במתחם ה-VIP באצטדיון נתניה.  באירוע השתתפו אנשי ונשות עסקים, יו"רים ומנכ"לים של תאגידים גדולים במשק הישראלי. האירוע כלל מכירה פומבית של מנורות -  סמל המדינה  -  שעוצבו במיוחד לכבוד האירוע  ולרגל שבעים שנה למדינה ע"י אמנים, ידוענים, בכירי לניאדו ובכירי עיריית נתניה במסגרת הפרוייקט "מאירים את ישראל". סגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן  אמר באירוע כי "הפגייה היא היעד של האירוע הזה, אבל אני רואה לנגד עיני כבר את היעד הבא – בניית חדר מיון חדש לתושבי נתניה והשרון כולו. בשנה האחרונה, בית החולים נמצא בתנופה מרשימה  ועמד ביעדים אותם הציב משרד הבריאות"  ראש עיריית נתניה הגב מרים פיירברג-איכר הכריזה במהלך הערב כי "לניאדו הוא היהלום שבכתר של העיר נתניה ! אין לי ספק כי בניית הפגייה ופרוייקטים נוספים שנמצאים בהליכי בניה ותכנון יאפשרו לבית החולים לתת שירות רפואי מעולה לתושבי העיר".  עיריית נתניה, באמצעות קרן נתניה, רכשה מנורה כתרומה לבניית הפגייה החדשה. אורח הכבוד בערב זה היה  מר נתן ברק, שותף בכיר בפיתוח מערכת כיפת ברזל וחתן פרס בטחון ישראל,  שהסביר בהרצאתו  באירוע את הצורך בבניית מבני ציבור ממגונים בעידן של טילים ורקטות הנוחתים בעורף המדינה. מר נדב חן, מנכ"ל לניאדו ציין כי "הפגייה שלנו מטפלת כיום במעל 500 תינוקות קטנטנים בשטח של 250 מ"ר. אנו בעיצומה של הבנייה של הפגייה החדשה שתתפרס על פני 900 מ"ר. הערב הזה הוא חלק מסדרת אירועים בארץ ובעולם למען גיוס העלות לבניית מרכז הילודה הכולל שמונה חדרי לידה ופגייה ממוגנים". הנחיית המכירה הפומבית בוצעה על ידי אספן האמנות הישראלית מר אפרים בידרמן, בעלי גלריית בידרמן. מר בידרמן אף תרם יצירות אומנות למכירה הפומבית. במהלך הערב גויס סכום של מעל מליון ₪. את הערב הנחה בחן רב שלומי גולדברג. הערב נערך ביוזמתו של מאיר מרק- סמנכ"ל פיתוח משאבים וקשרי חוץ בלניאד והופק ע"י יהודה לנצקרון בעלי חברת אורבני ארט ודבורי שגיא.
באירוע המרגש השתתפו חברי ועד הנאמנים העולמי והישראלי של לניאדו מר ז 'ק בר -  יו"ר  ובעלים טמפו , מר מייקל רוזנברג ורעייתו  –  בעלים של רשת מלונות בקנדה וארה"ב שהגיעו במיוחד לאירוע,  אפי שקדי – יו"ר ובעלים של אפי קפיטל ורעייתו, הנדלינס"ט יקי רייסנר,איש העסקים שלמה לוינשטיין ורעייתו חנלי,  איש העסקים אברהם פלוק ורעייתו, שלום וסרטייל יו"ר ציפחה נדל"ן ורעייתו, כמו כן הגיעו הרב שמעון שר – סגן רה"ע נתניה ורעייתו , ח"כ עליזה לביא  ובעלה עו"ד צוריאל – תושבי נתניה , מנכ"ל עיריית נתניה אבי בן חמו, יו"ר ס.ע.ן זהב זאב גנות, אנשי העסקים : משה מרציאנו ועופר גואטה, מר אבי בוסקילה – מנכ"ל חברת שראל, מוטל'ה שפיגלר – כדורגלן נבחרת ישראל, כדורגלן מכבי נתניה עודד מכנס, ישי זלמנוביץ' – יו"ר ובעלים לייקר'ס אחזקות ,ד"ר עו"ד ורו"ח  שלמה נס,עו"ד שלמה רוזנווסר ורעייתו פנינה מנהלת מועדון היולדות בלניאדו,  איש העסקים אפרים רייך, רו"ח משה שוורץ – שותף מנהל ב-Delloite, בעלי רשת האופנה בגיר – יצחק וציפורה רייך, יו"ר חד תעשיות מתכת  ומנכ"ל אפריקה ישראל אברהם נובוגרוצקי, יו"ר חברת משהב אבי סולימן,  אנשי העסקים ניתאי ואיילה גלס,  מנהל בית הילדים ע"ש אלעזרקי יהודה כהן,ועוד.

 

 מכתב תודה
thanks from the heart
לכבוד ח"כ הרב יעקב ליצמן,
סגן שר הבריאות,

א.נ. שלום רב, אנחנו משפחה מבני ברק. בננו, בחור בריא לחלוטין, מעולם לא היה צריך לרופאים ותרופות. פתאום נפל כל עולמנו כשהודיעו לנו מהישיבה היכן שהוא לומד (בדרום) שעקב חסימת מעיים הוא נצרך לניתוח חירום אשר בוצע בסורוקה, ועוד יותר חרב עולמנו כששמענו שהתקינו לו סטומה למספר חודשים. עברנו את כל התקופה הלא פשוטה, והתחלנו להתעניין על הרופא הטוב ביותר לביטול סטומה. המליצו לנו על ד"ר ונטוררו, ראש מחלקה בלניאדו. אמנם עבורנו זה לא היה פשוט להגיע שוב לבי"ח מרוחק, אך לא לקחנו בחשבון שום דבר, רק הטוב ביותר עבור הבן שלנו.
כבר בפגישה הראשונה עם הרופא התרשמנו מהעדינות והסבלנות בהסברים ובפרטים.
לפני שבועיים ביצע ד"ר ונטוררו את הניתוח בלניאדו, במאמץ רב להצליח בשיטת הלפרסקופיה, ואכן כך היה. ברצוננו לשבח את ד"ר ונטוררו, שמעבר למקצועיות הידועה, גם על היחס האנושי והמסור.
גם בבית חולים לניאדו החל מתהליך הרישום והסידורים הטכניים, וכן השהות במחלקה, ברצוננו לציין את הרופאים, האחיות והמזכירות לשבח במיוחד.
בכבוד רב
מ.א.

הרצאה: פחות רפואה - יותר בריאות
 

פרחים על שירות מעל ומעבר
flower-feb

גב' פנינה מילשטין וכח עזר גב' אוריה שלג קיבלו זר פרחים על שירות מעל ומעבר!
פנינה ואוריה עובדות במחלקה הגניקולוגית ומצטיינות בתודעת שירות גבוהה ויחסי אנוש מצוינים. לאחרונה אושפזה במחלקה מטופלת קשישה ערירית שסבלה מבעיה שחייבה אשפוז ממושך. במהלך משמרת ערב בליל שבת, פנינה אוריה שמו לב כי המטופלת מדוכדכת ועצובה בעקבות הבדידות הרבה בה היא נמצאת והטיפולים אותם היא עוברת. שתיהן ביוזמה משותפת, נכנסו לחדרה של המטופלת, התפללו איתה תפילות קבלת שבת, עשו לה קידוש והגישו לה את ארוחת הערב בליווי שירי שבת, המטופלת קרנה מאושר ! תשומת הלב, האכפתיות והמסירות של פנינה ואוריה שיפרו את מצב רוחה באופן ניכר. המטופלת אמרה לצוות כי פנינה ואוריה "החיו את נפשי!". על הגדלת הראש, המסירות והחמלה הוחלט להעניק להן זר פרחים על שירות מעל ומעבר!


למנהל מחלקת ההדמייה בבהי״ח לניאדו שלום רב,

 

היום בבוקר בתאריך 25.12.18 ביצעתי בדיקת mri מוח אצלכם במחלקה, 

בנוסף למכתב שהשארתי בתיבה, אשמח ליידע אותך שבזכות רומן הבדיקה עברה לי בשלום.

 

אני קלסטרופובית קשה מאוד כך שאם רומן לא היה לצידי בבדיקה והחזיק לי את היד במהלך -כל- הבדיקה, לא הייתי מחזיקה במכונה יותר מדקה!!! 

 

רציתי שתדע שהוא שירותי, נחמד, סבלני ברמות ונתן לי להרגיש בטוחה ורגועה מרגע כניסתי למחלקה ועד לסופה! 

הלוואי שכולם היו יודעים איך לעזור לאנשים במצבים כאלה כמו שרומן עזר לי, אמנם לרוב האנשים אין את הפחד שלי יש והכל נראה מובן מאליו אבל כמישהו עוזר לך כך זה עושה פלאים ועוזר להתגבר על הפחד הנוראי.

 

בנוסף, רציתי גם לשבח את רחלי ואביעד שגם עזרו לי מאוד והשתדלו שכל החוויה תעבור בצורה קלה כמה שיותר.

 

וגם- את ענת ודניאלה המקסימום בקבלה שהיו מאוד נחמדות ושירותיות וגם הפכו את החוויה להרבה פחות מפחידה ורגועה.

 

אשמח גם להמליץ בטלפון אם יש צורך, 

 

תודה רבה והמשך יום נפלא, שרונה לוינבאום.