newsletter-June-2019
PDF הדפסה דואל

דיוור יוני 2019

לומדות בהתמדה – מסיימות בהצלחה !
תלמידות בית הספר האקדמי לסיעוד ע"ש טסלר בלניאדו סיימו את לימודיהן ועברו את המבחן הממשלתי ב100% הצלחה !

Nursing schoolתעודת ההסמכה של מדינת ישראל, הרשיון לעסוק בסיעוד כאח או אחות מוענק לאחר מבחן שמקיים משרד הבריאות. המבחן נערך לאחר תכנית לימודים ארבע שנית , כאקורד סיום המהווה שיא של כל הידע שנצבר במהלך שנות הלימודים. המבחן מרכז את כלל נושאי הלימוד שנלמדו במהלך שנות הלימוד.  תלמידות המחזור האקדמי השלישי  בבית הספר האקדמי לסיעוד ע"ש טסלר בלניאדו נגשו לאחרונה למבחן הממשלתי ועברו אותו בהצלחה רבה ! "מאה אחוז מהתלמידות עברו את המבחן !" אומרת ד"ר אסתר שטראוס מנהלת בית הספר "מדובר בהצלחה יוצאת דופן היות וגם הממוצע של התלמידות, בהשוואה לנתונים ארציים המפורסמים על ידי משרד הבריאות", ציינה ד"ר שטראוס. חלק גדול מהבוגרות ישתלבו בתפקידי סיעוד שונים בלניאדו – המרכז הרפואי שנותן את הגב לבית הספר. "אני מברך את התלמידות על ההישג המרשים" מסר מר נדב חן מנכ"ל לניאדו "הרמה הגבוהה של הלימודים נותנת את פירותיה במבחן הממשלתי הסופי. אנו שמחים לקלוט לעבודה בלניאדו את הבוגרות המביאות עימם רמה גבוהה של ידע תיאורטי ונסיון מעשי, הן מכירות היטב את הארגון ואת האג'נדות הקליניות והסיעודיות אותם אנו מובילים"

 

 
סובלת מהקאות יתר בהריון ? את כנראה לא לבד
אחיות גניקלוגיות מכל בתי החולים בישראל התכנסו הבוקר בלניאדו ליום עיון ראשון מסוגו שעסק בנושא

pregnancy-conf1עשרות אחיות גניקולוגיות התכנסו הבוקר ליום עיון ראשון מסוגו, שכותרתו היתה Hypermesis Gravidarum – הקאות יתר בהריון. יום העיון הינו יוזמה משותפת של אחוות האחיות הגניקולוגיות בישראל, שהוקמה לאחרונה ע"י האחיות אורית וינוגרד והילה בנדט  ושל הנהלת אגף נשים ויולדות בלניאדו, בשיתוף של מטופלות הסובלות מהקאות יתר – מטופלות שמואגדות בקבוצת תמיכה ארצית.  במהלך יום העיון שמעו האחיות הרצאות מהצוות הבכיר בלניאדו וכן מנשות צוות מבתי החולים הדסה עין כרם ושיבא – תל השומר.  ההרצאות כללו מידע רב בנושאים כדוגמת: הקשר בין הקאות יתר בהריון לדכאון במהלך הריון, תזונה כגורם משפיע על הקאות יתר, אפשרויות טיפול של רפואה אלטרנטיבית, והשלכות הקאות היתר על האם והעובר. כמו כן, שמעו האחיות הרצאות של מטופלות הסובלות מהקאות יתר, על מנת להבין לעומק את המצוקה הנגרמת להן. גב' חנה ויינברג, אחות אחראית מחלקת נשים בלניאדו בירכה את המשתתפות ואמרה כי "הכנס הזה שם על השולחן מחלה ממנה סובלות נשים רבות, מחלה שמונעת מהן לחוות הריון רגוע ושקט. במהלך השנים טיפלנו במאות מטופלות שסבלו מכך וצברנו ידע רב ונסיון בטיפול. אני שמחה שהצוות שלנו משתף בידע  הזה גורמים וספים במערכת הבריאות". גב' אסתר שיר, האחות הראשית בלניאדו  מסרה כי"אחוות האחיות הגניקולוגיות בחרה לקיים את יום העיון הראשון שלה בלניאדו, זה לא מקרי. אנו מהווים בית חם לתחום הגניקולגיה בישראל, הן בהיבט הקליני והן בהיבט הסיעודי"


 מכתב תודה
thanks from the heart
לכל צוות הרופאים והאחיות של המחלקה הכירורגית בית חולים לניאדו,
ברצוני להודות לכולכם
על היחס האישי, המסור והחם
על הטיפול המקצועי, באהבה ובהרבה סבלנות.
מלאכתכם קודש, מתבצעת באדיקות.
לא פשוט להעניק לאדם, חיים עם איכות.
לא בחסד, כי אם בזכות
תמיד בחיוך, באדיבות ואף בהומור.
בזכותכם, גם בסיטואציות הפחות נעימות בהן נמצא החולה במחלקתכם הוא מרגיש כמו בבית ובמשפחה.
                                                                     נ.ר


הרצאה: מנהיגים איכות בהנחית ד"ר יאיר שינדל - פאנל מהכינוס ה-23 של החברה הישראלית לאיכות ברפואה
 

פרחים על שירות מעל ומעבר
flowers june19

זר פרחים על שירות מעל ומעבר הוענק לד"ר משה ששר מנהל מכון הדיאליזה ולאחות לנה בויארסקי !
מטופלי דיאליזה מחויבים להגיע מספר פעמים בשבוע לטיפול על מנת למנוע התפתחות של זיהום כלייתי חמור.
צוות מכון הדיאליזה עוקב בקפדנות אחר הגעתם של המטופלים לתור שנקבע להם על מנת לוודא כי כלל המטופלים מקבלים את הטיפול לו הם זקוקים.
לאחרונה, נעדר אחד המטופלים מטיפול אליו היה אמור להגיע. בדיקה של האחות לנה בויארסקי העלתה כי עקב קשיים משפחתיים הוא לא יכול לצאת מביתו.
נסיונות שונים לצירת קשר עם המטופל לא צלחו ובסופו של תהליך – החליט ד"ר ששר להגיע פיזית לבית המטופל, יחד עם האחות לנה בויארסקי.
הגעת צוות המכון לבית המטופל, אפשרה את פתרון הבעיה המשפחתית, תוך הגדלת ראש ושיתוף פעולה עם  של גורמים שונים.
במקביל לטיפול במטופל עצמו, עסקו ד"ר ששר והאחות לנה בויארסקי במתן מענה רפואי לבן משפחה נוסף שהיה זקוק לטיפול רפואי ואיננו מטופל בלניאדו.
על הגדלת הראש, המסירות, החמלה והאמפתיה שהצילו חיי מטופל הוחלט להעניק לד"ר ששר וגב' בויארסקי זר פרחים על שירות מעל ומעבר !