newsletter-aug-2019
PDF הדפסה דואל

דיוור אוגוסט 2019

בכירי לשכת הבריאות המחוזית ביקרו בלניאדו
בכירי לשכת הבריאות המחוזית האחראית על איזור השרון, ביקרו בלניאדו וסיכמו על הידוק שיתוף הפעולה בין הצדדים

Ministry of Health-1בכירי לשכת הבריאות המחוזית, בראשותה של ד"ר בלה  שולמן, הגיעו לביקור בלניאדו. הביקור התקיים לאור שיתוף הפעולה המתקיים בין שני הגופים, רק לאחרונה התקיימה חקירה אפידמיולוגית של לשכת הבריאות, בעקבות אשפוזה של תושבת נתניה שחלתה בעכברת. חקירת לשכת הבריאות התקיימה לאחר קבלת דיווח מהגורמים המוסמכים בלניאדו , על מנת לוודא כי אין חשש של הדבקות של תושבי העיר. הנהלת לניאדו, בראשותם של המנכ"ל מר נדב חן , המנהל הרפואי  פרופ' צבי שמעוני ומנהלת הסיעוד גב' אסתר שיר קיבלו את פני האורחים. הביקור נפתח בסקירה מקיפה על תנופת הבינוי והפיתוח בה נמצא בית החולים. תנופת הבינוי כוללת חנוכת מבנים חדשים  למחלקות אורטופדיה וגניקו-אונקולוגיה, סיום בניית מבנה חדש ממוגן למחלקת הדיאליזה,  בנייה של מרכז לידה חדש המכיל 12 חדרי לידה ופגייה , רכש של ציוד רפואי מתקדם והשקעה בתשתיות. ד"ר בלה שולמן ציינה את שיתוף הפעולה הקיים בין היחידה למחלות זיהומיות בלניאדו, בראשותו של ד"ר רגב כהן, לבין הצוות האפידמיולוגי בלשכת הבריאות וכן את שיתוף הפעולה הקיים בתחום חינוך לאורח חיים בריא, כגון בעידוד הנקה ליולדות שהשתחררו ממחלקת יולדות ועוד. ד"ר שולמן העלתה הצעה להקים שלוחה של לשכת הבריאות המחוזית בתוך מתחם לניאדו, על מנת לקדם חינוך לאורח חיים בריא, הצעה זו תידון בעתיד הקרוב בין הצדדים ובהתאם להנחיות משרד הבריאות תתקבל החלטה.  לאחר הסקירה אותה העביר מנכ"ל לניאדו מר נדב חן, סיירו האורחים בקמפוס בית החולים ועמדו מקרוב על תנופת הבינוי והפיתוח. עם סיום הביקור אמר מנכ"ל לניאדו כי " הקשר בין היחדה למחלות זיהומיות בלניאדו, בניהולו של ד"ר רגב כהן הינו קריטי לבריאות הציבור.  אנו בית חולים קהילתי ורואים חובה וזכות לעצמנו לשתף פעולה עם כלל הגורמים העוסקים בבריאות הציבור".

 

 
מתהדק שיתוף הפעולה בין בית החולים לניאדו לארגון איחוד הצלה
ערב הוקרה מרגש התקיים לאחרונה למתנדבי איחוד הצלה, המגיעים מדי יום למחלקה לרפואה דחופה בבית החולים לניאדו

laniado and hatzala-1ערב הוקרה, למתנדבי איחוד הצלה המתנדבים במחלקה לרפואה דחופה בלניאדו , התקיים השבוע בנוכחות מתנדבים רבים ובכירי לניאדו. ערב ההוקרה מסכם שנת פעילות של מתנדבי איחוד הצלה במחלקה, הסובלת מעומס רב של פניות במהלך כל ימות השנה – כ-85,000 פניות. התנדבותם של מתנדבי איחוד הצלה, כוללת ביצוע מספר פעולות כמו ליווי חולה קשה, טיפול בפצועי טראומה ומונשמים, מדידת לחץ דם/דופק/חבישות קלות וכן הענקת חיוך או כוס מים ומילה טובה, למטופלים הממתינים לבדיקות השונות. מתנדבי איחוד הצלה עברו הכשרה יעודית לעבודתם במחלקה והם מהווים חלק מפרוייקט ארצי, בו מתנדבים מתנדבי איחוד הצלה במרבית בתי החולים במדינה. בערב ההוקרה השתתפו מנכ"ל לניאדו מר נדב חן, מנהל סניף נתניה של איחוד הצלה הרב נפתלי דויד , מנהל משאבי אנוש בלניאדו הרב מאיר בעלז, מנהל המחלקה לרפואה דחופה ד"ר אמיר שחר, האחות הראשית במחלקה גב' יהודית אייזקס והמנהלת האדמיניסטרטיבית של המחלקה הגב' אסטל בשארי. הרב נפתלי דויד ציין בדבריו כי "שיתוף הפעולה של המתנדבים עם צוות המחלקה לרפואה דחופה מרגש אותי באופן אישי, בכל פעם מחדש. הקריאות בקבוצת הוואטסאפ על עומס במחלקה, נענות באופן מידי על ידי המתנדבים, ניתן לראות את השפעת הגעתם למחלקה בתוך מספר דקות". מר נדב חן, מנכ"ל לניאדו בירך את המתנדבים ואמר כי "אנחנו בית חולים קהילתי, אני מקדם בברכה רבה את שיתופי הפעולה הללו ונמשיך בכך גם בעתיד. בימים אלו אנו עמלים על תכנון חדר מיון ממוגן חדש, מדובר בפרוייקט הדגל של בית החולים, אני בטח כי המתנדבים ישתלבו בעבודת המחלקה גם במשכנה העתידי"


 מכתב תודה
thanks from the heart
לכבוד בית חולים לניאדו צוות מחלקת כירורגיה,
אבינו ז"ל היה מאושפז אצלכם במשך כשלושה שבועות בתקופה האחרונה. אנחנו מאד התפעלנו מהיחס שלכם – כל אחד ואחד מאנשי הצוות, לאבא, ז"ל. האחיות והרופאים כולם כיבדו, דיברו בנעימות ובכבוד, ואפילו בחמימות: "מה שלומך? סליחה, סליחה שאני דוקרת, מאמי..." (האחות ירדנה) ועוד...  כולם התעניינו בשלומו של אבא ז"ל והביעו אכפתיות ממצבו.
הגדיל לעשות רופא, מנתח (לא זוכרים את שמו, לצערנו) שנכנס לאבא ז"ל אחרי הניתוח ושם יד על ידו של אבא ז"ל ושאל: "מה שלומך יקירי? איך אתה מרגיש? (ברוסית)".
במהלך כל תקופת האשפוז, מאד הרגשנו שאתם רוצים בטובתו ורוצים להקל מעליו את סבלו, וכן להקל מעלינו, בני המשפחה, את התקופה הקשה שעברנו יחד עם אבא ז"ל.
ביום שהוא נכנס לניתוח, כל איש צוות שראה אותו, בדרך לניתוח, בין שמכירו ובין שלא, איחל לו "בהצלחה!" כולם ברכו אותו עד כדי שהתפעלנו – "מה, אבא, הוא מכיר אותך?" והתשובה היתה "לא".
הכבוד שאתם נותנים לחולה, ואף המבוגר ביותר, ראוי להערצה והלוואי שילמדו מכם אחרים. אף פעם לא הרגשנו שאתם רוצים שהוא ישוחרר מהר כדי שתתפנה עוד מיטה בבביה"ח, אלא להיפך, ביום שהוא היה צריך להשתחרר, האחות יעל אמרה לי שאתם מתחשבים בבקשת המשפחה ואם אנו רוצים שהוא ישאר בביה"ח, ניתן להשאירו ולהשאר איתו בשבת.
בימים הקשים שהוא היה בט"נ, אפשרתם לנו, בני המשפחה, להכנס בכל פעם שרק ניתן היה ולא הגבלתם אותנו – בפרט ביום האחרון שנכנסנו ויצאנו והיינו אתו בשעותיו האחרונות.
תודה מיוחדת לאחות סיון שאבא ז"ל הזכיר לטובה, וכן תודה מיוחדת לאופיר וילנה, והאחרים, אנשי הכח עזר שדאגו תמיד שיהיה לנו מה לאכול וגם התייחסו לאבא ז"ל בנעימות יתרה. אין ספק שהקלתם והנעמתם את התקופה האחרונה שלו בצורה הכי יפה שיכולה להיות.
התפעלנו גם מהאח במיון שראה שהוא הוכתם מפרץ דם שיצא מהברנולה ופשוט לקח מי חמצן וניקה לו את כל הכתמים מהחולצה, על אף שזה לא מתפקידו כלל.
והרופא ד"ר ונטוררו, שהגיש לנו את המצב של אבא ז"ל בצורה רגישה ומכובדת והכיל את כל התגובות שלנו כששמענו את הבשורה.
אין בפינו מילים כדי להודות על היחס המיוחד שנתתם לאבא ז"ל בשבועותיו האחרונים. יהי רצון שה' הטוב יגמול לכם כטובכם אלינו, כל אנשי הצוות הנפלאים- גם אלו שהזכרנו וגם אלו שלא, מכיון שלא זכרנו שמות, החל מהרופאים, אחיות וכוחות העזר. ויהי רצון שתמיד תזכו לבריאות איתנה והברכה תשרה בכל מעשי ידיכם.
בתודה ובהערכה רבה
משפ' ט.


הרצאה: כנס חוק זכויות החולה- היבטים ציבוריים של החוק
 

פרחים על שירות מעל ומעבר
Flower-August-19

זר פרחים על שירות מעל ומעבר הוענק לארבעה רופאים ואחות המחלקה הגניקולוגית
לאחרונה אושפזה במחלקה הגניקולוגית מטופלת קשישה ערירית. המטופלת סבלה ממגוון רחב של בעיות מורכבות ושהתה במחלקה תקופה ארוכה, ללא בני משפחה לצידה. צוות המחלקה, רופאים ואחיות, נקשרו למטופלת ועשו כל מאמץ כדי להנעים עליה את השהות במחלקה. למרות המאמצים הרבים לרפא את מחלותיה של המטופלת, נפטרה המטופלת לאחר תקופה ממושכת של אשפוז. נסיונות לאתר בני משפחה, חברים ומכרים לא צלחו וצוות המחלקה הבין כי הלווית המטופלת תבוצע ללא משתתפים, בבדידות מעוררת חמלה. לאור זאת, ולאחר התערבות של הרב שר חיכו אנשי החברא קדישא עד להגעת צוות המחלקה, שרצה לחלוק כבוד אחרון למטופלת שנפטרה. המשתתפים בהלוויה היו אנשי חברא קדישא וצוות המחלקה בלבד! על השירות, המסירות והגדלת הראש מעל ו