PDF הדפסה דואל

דיוור מאי 2020

 

  העשייה האקדמית בבי"ח לניאדו עולה קומה !

REFUA Magazine-1המגזין הרשמי של ההסתדרות הרפואית בישראל – מגזין "הרפואה" – הוקדש לפרסום מאמרים מדעיים של רופאי בי"ח לניאדו במגוון נושאים קליניים

המגזין הרשמי של ההסתדרות הרפואית בישראל בחודש מאי – מגזין "הרפואה" , הנחשב לאחד מהמגזינים החשובים ביותר בתחום הרפואה בעברית, הוקדש לפרסום אסופת מאמרים מדעיים של רופאי בי"ח לניאדו. המאמרים נכתבו על ידי רופאי ילדים, פנימאים, מומחי רפואה דחופה, אונקולוגים, גריאטריים וגניקולוגים. בי"ח לניאדו מקיים פעילות אקדמית סדירה החל משנת 2007 ועד היום , בתחילת הדרך סונף בית החולים לפקולטה לרפואה ע"ש סקאלר באוני' תל אביב והחל משנת 2011 סונף לפקולטה לרפואה ע"ש רפפורט בטכניון. הפעילות האקדמית מתרכזת בקליטת סטאז'רים, מתמחים וביצוע מחקרים רטרוספקטיביים, פרוספקטיביים ומעבדתיים. ביצוע הפעילות המחקרית מבוצע ומונהג על ידי רופאים בכירים וכן  מתמחים וסטאז'רים לוקחים חלק בפעילות המחקרית, כבר בשלבי ההתמחות והסטאז' הראשונים. כיום, מועסקים בבי"ח לניאדו כ-40 סטאז'רים וקרוב ל-100 מתמחים.
המאמרים שפורסמו במגזין הרפואה הוקדשו למגוון רחב מאד של נושאים קליניים: תוצאות טיפול ביולוגי בסרטן שד, מתן טיפול אנטיביוטי במינון גבוה לדלקת מח, טיפול בקנאביס לחולי פיברומיאלגיה, דיווח על ניתוח בגישה כפולה לפרוסקופית לשם תיקון בניית רחם, טיפול מבטיח באנמיה של תמס דם על רקע  פעילות יתר של מערכת החיסון ,ירידת לחץ דם בקרב קשישים לאחר ארוחה,  סקירה על התפתחות הרפואה הדחופה בישראל ועוד.
ד"ר נחמה שרון, סגנית מנהל מחלקת ילדים, מנהלת היחידה להמטו-אונקולוגיה ילדים  ועורכת אורחת של המגזין מסרה כי " הפעילות האקדמית הפעילה של רופאי לניאדו מובילה, בסופו של דבר, לתוצאות קליניות טובות יותר בשטח. המעורבות האקדמית שומרת על הצוות מעודכן, סקרן להתפתחויות ופתוח לביצוע הליכים חדשים הדורשים שיתופי פעולה מולטי-דיסצפלינריים. אני גאה בתוצאה עליה עבדנו זמן רב - מגזין בעל ערך קליני משמעותי. מבקשת להודות לעוזר שלי מר משה יאנה שלולא העבודה המסורה שלו, לא היינו מגיעים לתוצאה הזו"  מר נדב חן, מנכ"ל לניאדו בירך את ד"ר שרון ואמר "עבודה של חודשים ארוכים הובילה לתוצאה מכובדת מאד, העשייה האקדמית היא חלק מהותי מהפעילות הקלינית בבית החולים, נמשיך לעודד צוות לעסוק בכך"
פרופ' צבי שמעוני, המנהל הרפואי של בי"ח לניאדו ציין כי "עבורנו בלניאדו מדובר במהלך דרמטי, לא פחות מכך. הפעילות האקדמית ממשיכה להתפתח ולצמוח ויש לכך השלכות רוחב גדולות. מתמחים, סטאז'רים וכמובן רופאים בכירים מביעים ענין רב בפעילות האקדמית המבוצעת פה ואף גורמים בעולם הרפואה בעולם. אני גאה בצוות שעסק בכך ובכותבי המאמרים"

 

 

 
בי"ח לניאדו פותח מחלקת שיקום גריאטרי
New Shikum-2
המחלקה תעניק טיפולי  שיקום למטופלים שעברו אירוע מוחי/ניתוח אורטופדי/ מחלה קשה שפגעה ביכולות תפקוד

בבי"ח לניאדו נפתחה בימים האחרונים מחלקת שיקום גריאטרי. המחלקה תעניק טיפול שיקומי למגוון רחב של מטופלים  שעברו אירוע מוחי / ניתוח אורטופדי/מחלה קשה  ובעקבות כך נפגעו מיומנויות תפקוד בסיסיות כמו הליכה או עמידה יציבה. מטרת הטיפולים שיוצעו למאושפזים במחלקה  הינה  שיפור התפקוד, עד לכדי חזרה לתפקוד עצמאי וחזרה למגורים בחיק המשפחה והקהילה. כמו כן, לצד מחלקת האשפוז תפעל יחידת אשפוז יום , בה יקבלו טיפול מטופלים המתגוררים בביתם ומגיעים מדי יום לקבלת טיפול. פתיחת המחלקה התאפשרה הודות לרכש של מכשור רפואי-שיקומי מתקדם, המאפשר למטופלים לתרגל הליכה קדימה, אחורה ולצדדים ועמידה יציבה במקום. המכשיר שנרכש, הינו תוצרת חברה ישראלית נקרא  Balance Tour והינו המכשיר המתקדם ביותר הקיים כיום בשוק. המחלקה תכיל בשלב ראשון 15 מיטות אשפוז והיא מתוכננת לגדול בהמשך, בהתאם לביקוש. ד"ר ורד חרמוש מנהלת האגף הגריאטרי מסבירה כי "מחלקת שיקום הינה שלב הכרחי בדרך של המטופלים לחזרה לתפקוד לאחר אירוע קליני דרמטי. המחלקה תאפשר רצף טיפולי המתחיל במחלקה בבית החולים ונמשך במחלקת השיקום, הרצף הטיפולי מונע גם טראומה ומעבר לא חלק של המטופלים מהמחלקה לשלב השיקום. כל זאת לצד מתן מענה רפואי ברמה הגבוהה ביותר ע"י צוות מיומן בתחום השיקום". מר נדב חן, מנכ"ל לניאדו ציין עם פתיחת המחלקה כי "זיהנו את הצורך הקיים בקרב תושבי נתניה והשרון במחלקת שיקום והחלטנו לקחת על עצמנו את המשימה החשובה הזו. אין ספק כי המחלקה מצוידת במכשור הטוב ביותר הקיים ובעזרת ה', תאפשר למטופלים לשוב ליכולות תפקוד".

 


 מכתב תודה
thanks from the heart
מכתב תודה והערכה לצוות הרפואי מחלקת גניקולוגיה,

לפני כחודש חצי הגעתי למיון בבית החולים לניאדו לראשונה בחיי, יחד עם המון חששות ופחדים.
הופניתי למיון הנשים, שם פגשתי באחות הודיה וברופא ד"ר ג'רי דביט שהחליט לאשפז אותי, אחרי בדיקה מעמיקה, עקב דימום פנימי באזור האגן.
לאורך הבדיקה, הודיה החזיקה את ידי, ליטפה אותי והרגיעה אותי תוך הבנת הכאב שחוויתי, ניגבה את דמעותיי כשהבנתי שעלי להעביר לילה בבית החולים ואפילו אמרה: אם הייתי יכולה להשגיח עליך בעצמי, הייתי לוקחת אותך אלי הביתה".
הד"ר ביקש ממני באופן אישי שלא אסרב לאשפוז ואקח את המצב במלוא הרצינות לאחר שראה כמה קשה לי לא לישון בבית. אני בחורה שסובלת מפוסט-טראומה וכל יציאה כזו מהבית מטלטלת אותי נפשית ולא פשוטה עבורי. הד"ר הבטיח שיהיה בסדר באשפוז ושהמחלקה מאירת פנים.
כך הלכתי למחלקה בשעה מאוחרת בלילה, את פני קיבלו מרינה ויפעת שבדיוק התחלפו במשמרות, ולאור הקושי שלי להירדם יפעת ביקרה אותי רבות, שאלה לשלומי ודאגה לי ברמה אישית שלא אופיינית לשום בית חולים.
אחרי לילה ללא שינה, ביקרה אותי ד"ר תמר וכך גם הכרתי את כל הצוות הרפואי, כולל מוריה שרק הציעה את המיטות ועדיין גילתה אכפתיות אין קץ למטופלת חדשה במחלקה בה ביצעה את מלאכתה.
כלל הצוות ליטפו אותי, חיבקו אותי ותמכו בי.
בשעות הצהריים לאחר שחשבו שאשתחרר ואשוב הביתה, הרופאה ראתה כי מדדי ההמוגלובין שלי עדיין אינם מאוזנים והחליטה כי עלי להישאר יום נוסף.
אמי, שאיננה אישה בריאה, התלוותה אלי לאשפוז והייתה עמי. הצוות קיבל אותה במאור פנים לו אפילו לא ציפינו.
אני לא יודעת לתאר מאין הגיעו המלאכים במחלקה הזו, אבל אני בטוחה שכאלו הינם. אוהבי אדם, עושי טוב, בעלי יחס אישי ואוהב אין קץ שלא נראה בשום מחלקה אחרת במדינה הקטנה הזו.
אני רוצה להודות לכל הצוות על הכל. לכולם, בלי יוצא מן הכלל. תודה על הטיפול הכל כך אחראי ומסור, תודה על ההבנה, הרגישות שאין לתאר והאהבה הנשפכת מכם. אני מקווה שלא אאלץ להגיע למצב בו אאלץ להגיע שוב לבית החולים, אבל אם כן- אגיע ללניאדו. כי במצב בו הגוף קורס, הנפש זקוקה לטיפול גם כן.
ובלניאדו קיבלתי את שניהם במקצועיות אין קץ.


 
הרצאה: ערך במערכת הבריאות - ד"ר ניקי ליברמן - ראש חטיבת הבריאות שירותי בריאות כללית
 

פרחים על שירות מעל ומעבר
flowers May1

 זר פרחים על שירות מעל ומעבר הוענק לגב' יהודית בן עמרם מחלקת אורתופדיה

זר פרחים הוענק ליהודית בן עמרם, אחות אחראית במחלקת אורתופדיה, עובדת בלניאדו כ 23- שנים, אחות מסורה שעובדת מכל הלב והנשמה, ולד"ר עסאללה עבדללה רופא אורתופד הידוע ביחס אנושי ואדיב למטופלים ולאנשי הצוות.
במחלקת אורתופדיה אושפז מטופל עם שבר בפרק הירך. המטופל ערירי וללא כל קרובי משפחה או מכרים, נראה מוזנח מאוד. במהלך האשפוז, מראהו המוזנח של המטופל לא נתן מנוחה לד"ר עבדללה ויהודית.