PDF הדפסה דואל

דיוור דצמבר 2020

דו"ח משרד הבריאות: מלר"ד לניאדו הינו המלר"ד הכללי בעל הציון הגבוה ביותר במדינת ישראל בקבוצת המלר''דים עם היקף פעילות דומה

madaדו"ח משרד הבריאות הבוחן מספר רב של פרמטרים במלרדי"ם בישראל מעלה כי המלר"ד בלניאדו הינו המלר"ד המוביל במדינת ישראל, בקטגוריית בתי החולים עם היקף פעילות דומה. הדו"ח בחן את הפעילות שבוצעה בשנת 2019  ובדק פרמטרים כמו: זמן מגע ראשון עם מטופל, נוכחות רופאים בכלל ורופאים בכירים בפרט, מצבת כח אדם סיעודי  במהלך כל שעות היממה, זמן המתנה עד הגעה למחלקת אשפוז בפועל ועוד. כלל הנתונים שוקללו לכדי ציון מסכם , בו קיבל מלר"ד לניאדו את הציון הגבוה ביותר 82.11. המלר"ד בלניאדו, מנקז אליו פניות רבות של תושבי נתניה ואיזור השרון ולצידו פועלים מלר"ד ילדים ומלר"ד גניקולוגי. סך הפניות לשלושת המלרדי"ם עומד על כ-87 אלף פניות בשנה. הנהלת לניאדו מקדמת בימים אלו תכנית חומש לבניית מגדל אשפוז חדש שיכיל בתוכו מלר"ד ממוגן , מרווח ומצויד שיתן מענה לגידול הדמוגרפי בעיר נתניה ואיזור השרון כולו. ד"ר אמיר שחר, מנהל המערך לרפואה דחופה מסר כי "בשמונת החודשים האחרונים, לצד הפעילות השוטפת של המלר"ד אנו עסוקים במתן מענה לחולים וחשודים  לקורונה המגיעים לאגף המיון הנשימתי. ההכרה של משרד הבריאות בפעילות המתבצעת במחלקה מחייבת אותנו להמשיך להיערך לבניית מלר"ד חדש שיהיה מוכן לקליטת טכנולוגיות עתידניות שיתאימו לצרכי הציבור בעשרות השנים הקרובות" . גב' יהודית אייזקס, מנהלת הסיעוד במלר"ד ציינה כי "כח האדם המקצועי והמסור במלר"ד, הוא צוות של מנצחים ! המסירות האינסופית , החמלה והאמפתיה שמפגינים כלל אנשי ונשות הצוות  באים לידי ביטוי בדו"ח".
מר נדב חן, מנכ"ל לניאדו בירך את צוות המלר"ד ואמר כי " שוב מוכח שהמקצועיות והאנושיות של הצוותים ממשיכה להוביל את בית החולים להישגים גבוהים ! הרוח שלכם, הבאה לידי ביטוי גם בהפעלת האגף למיון נשימתי – לטיפול בחולי הקורונה בשמונת החודשים האחרונים, מביאה לתוצאות גם בתוך מיון קטן . אני מאמין כי בשנים הקרובות נצליח, בעזרת ה', להשלים את המשימה שלקחנו על עצמנו לבניית מלר"ד חדש עבור כ-500,000  תושבי נתניה והשרון".
.
 
פעולה יחודית המבוצעת בבי"ח לניאדו: גסטרוסטומיה מלעורית ללא צורך באנדוסקופיה מצילה חיים של מאות מטופלים מכל רחבי הארץ
Dr Zeev Fמרפאה מטופלים הסובלים מקושי בביצוע הפעולה הפשוטה והיומיומית – אכילה ושתיה – נזקקים פעמים רבות להכנסת צינור הזנה דרך דופן הבטן ישירות לקיבה. הקושי באכילה ושתיה יכול להיווצר ממגוון רחב של בעיות קליניות כמו גידולים בחלל הפה/הוושט/ניוון שרירים/אירועים מוחיים ועוד. הכנסת צינור ההזנה, הנקרא גסטרוסטום, לקיבה מבוצעת לרוב בפעולה אנדוסקופית באמצעות גסטרוסקופ המוכנס לקיבה ( PEG ) . אולם, לעיתים קרובות קיים קושי בביצוע הפעולה האנדוסקופית, הקושי  נוצר מגידולים בצוואר המונעים יכולת העברת הגסטרוסקופ לקיבה, הקושי יכול להיווצר גם בהקשר של  קשיי נשימה או מטופלים שלא מסוגלים לעבור הליך הרדמה עקב גורמי סיכון שונים. ד"ר זאב פויכטונגר, מנהל אגף הדימות בבי"ח לניאדו  פיתח  בארץ את השיטה בה מוחדרת הצינורית לקיבה באמצעות שיקוף רנטגן. הפעולה אורכת כעשר דקות בלבד, בפולשנות מינימלית בהרדמה מקומית בלבד, ללא צורך בהרדמה או "טשטוש" (סדציה)כלל. השיטה המלעורית, אותה מבצע ד"ר פויכטונגר, מאפשרת את הצלת חייהם של מטופלים שהם ובני משפחותיהם התייאשו ממציאת פתרונות למצבם, היות ובמצבם הקליני לא ניתן היה להחדיר את הצינורית לקיבה,  לא בשיטה האנדוסקופית ואף לא בניתוח. המשמעות של אי החדרת צינור ההזנה לקיבה היא חשש ממשי לחייהם, בעקבות תת תזונה. עד כה בוצעו בבית החולים לניאדו כ- 2000 פעולות להחדרת  הגסטרוסטום בשיטה המלעורית ע"י שיקוף . מטופלים מכל רחבי הארץ מגיעים לאגף הדימות בבי"ח לניאדו לביצוע הפעולה. לפני כשנה וחצי רכש בי"ח לניאדו   מכשיר CT חדיש, המאפשר ביצוע שיקוף תוך כדי ביצוע ה- CT, המאפשר לבצע את הפעולה גם כאשר אין אפשרות להכניס אפילו זונדה לקיבה.
"לאחרונה הגיע אלי מטופל קשיש בשנות ה-80 לחייו, תושב היישוב מיתר בדרום הארץ" אומר ד"ר פויכטונגר "המטופל סבל מגוש גדול בצוואר ובעיות נשימה חמורות בגללן היה מחובר באופן קבוע למחולל חמצן. המטופל לא הצליח להכניס אוכל לפיו. לא ניתן היה לבצע את הגסטרוסטומיה בשיטה האנדוסקופית עקב הגוש הגדול בצוואר וביצוע פעולה כירורגית לא בא בחשבון מכיון שלא ניתן היה להרדימו עקב מצבו הנשימתי. המטופל החל לרדת במשקלו ונואש ממציאת פתרון למצבו. המטופל הגיע אלינו ללניאדו, עבר את החדרת הגסטרוסטום בשיטה המלעורית הרדיולוגית  וחייו ניצלו. הוא מקבל הזנה קבועה וגופו מתאושש לאט מתת התזונה ממנה סבל" מספר ד"ר פויכטונגר.
פרופ' צבי שמעוני, המנהל הרפואי בבי"ח לניאדו מסר כי "אנו רואים במלחמה על חייו של כל מטופל משימה קדושה מאין כמותה. שיטת החדרת הגסטרוסטומיה המלעורית בשיטה הרדיולוגית במקרים בו לא ניתן לבצעה בשיטות אחרות, הינה שיטה המבוצעת אך ורק בלניאדו, אנו רואים זכות לעצמנו לאפשר למטופלים לקבל הזנה ישירות לקיבה, במצבים בהם לא ניתן לבצע את ההזנה בדרכים אחרות"

 


מכתב תודה


thanks from the heart

 

 

השיר והשבח לחי עולמים!                                  

ולשליחיו הנאמנים
אשר במסירות במקצועיות
בזריזות ובתושיה
באנושיות באכפתיות
באמינות ובאמונה
בחן בחסד וברחמים

זכו..

זכיתם!!
הנהלת בית החולים
צוות מחלקת נשים
צוות חדרי לידה
צוות חדרי ניתוח
צוות מחלקת ילודים
צוות מחלקת יולדות

זכיתם-
להציל חיים!!
חיים שלמים של תינוק
וחיים של אמא לתינוק ולכל המשפחה

מאחלים מכל הלב
שתזכו הלאה להציל חיים
להביא מזור ומרפא
שמחה ישועה ונחמה
לכל עם ישראל
מתוך בריאות איתנה
לכל הצוות ולבני משפחתיהם

משפחת ק
יום כיפור – תשפ"א


 

הרצאה: לחזות את העתיד
 

פרחים על שירות מעל ומעבר

flowers nov 2020-1זר פרחים על שירות מעל ומעבר הוענק למר דוד מקונן.
דוד מקונן, עובד כבר מספר שנים ככח עזר במחלקת סיעוד מורכב.
במהלך התפרצות הקורונה במחלקה, לפני מספר חודשים, מטופלים רבים הועברו למחלקת קורונה
ואנשי צוות נאלצו להכנס לבידוד, או  חלו בקורונה בעצמם.
מצבת כח האדם במחלקה היתה במצב של חסר, דוד לקח על עצמו לבצע משמרות רבות ושעות נוספות, עקב מצוקת כח האדם.
במחלקה, נותרו מספר מטופלים מועטים, אחד מהם נשאר בודד לחלוטין, ללא בני משפחה או מטופלים שאיתם יכול לשוחח ולהפיג את בדידותו. העצבות הגדולה שנלוותה לבדידות גרמה לו להפסיק לאכול.
כמובן שהפסקת האכילה מהווה סכנה קלינית משמעותית.
למרות העומס הרב שהוטל על כתפיו של דוד, בעקבות החוסר בכח האדם, החליט דוד להכין בעצמו למטופל, ארוחת צהריים חליפית, ארוחת צהריים שהוכנה בהזמנה אישית של המטופל.
דוד הגיש למטופל את הארוחה שהכין עבורו, ישב לידו זמן רב, שוחח איתו, הפיג את בדידותו וגרם למטופל לחזור לעצמו !

על האמפתיה והחמלה, על לקיחת האחריות במצב לא קל של המחלקה, הוחלט להעניק לדוד זר פרחים !

אשפוז ביתי ועתיד הרפואה בקהילה: אנגלה עירוני │ Reboot HealthTalks 2019: Angela Irony