newsletter-feb-2022
PDF הדפסה דואל

דיוור פברואר 2022

טקס סיום של מסלול הסבת אקדמאיות לסיעוד בבי"ח לניאדו התקיים בשבוע שעבר


nusing-school 2022

בוגרות המחזור הראשון של מסלול הסבת אקדמאיות בבי"ס האקדמי לסיעוד בבי"ח לניאדו יוצאות לשוק העבודה

אירוע מרגש נערך בסוף השבוע שעבר – טקס סיום של בוגרות המחזור הראשון במסלול הסבת אקדמאיות לסיעוד בבי"ח לניאדו. כ-35 בוגרות התיצבו לטקס הסיום, מלוות בבני המשפחה שתמכו בהם לאורך שנות הלימודים  - רוב תקופת הלימודים התקיימה במהלך משבר הקורונה ועל כן היה צורך בתמיכה יוצאת דופן של בני המשפחה. הבוגרות בחרו ללמוד את מקצוע הסיעוד כשמאחוריהן מסלול לימודים והן בעלות מקצוע. חלקן עובדות הוראה במקצועות שונים, חלקן נשות מקצוע בתחום האדמיניסטרציה במערכת הבריאות, חלקן בעלות מקצועות חופשיים וכמעט כולן בעלות משפחה וילדים. במהלך הלימודים, שנמשכו שנתיים וחצי, התעמקו הבוגרות בתחומי דעת רבים הרלוונטיים לתחום הסיעוד והתנסו בעבודה מעשית במחלקות השונות בבי"ח לניאדו.
בטקס הסיום נכחה הנהלת בי"ח לניאדו, המעניק גב מקצועי, קליני וכלכלי להכשרה בבי"ס לסיעוד. ד"ר אסתר שטראוס, מנהלת בי"ס האקדמי לסיעוד בבי"ח לניאדו הודתה למרכזת המסלול הגב' שרה אורן על עבודתה המסורה בתקופה מאתגרת של לימודים בצל הקורונה ואמרה כי " הלימודים אמנם הסתיימו אך העבודה האמיתית מתחילה עכשיו, בשמירה על מקצוענות ואיכות בטיפול, בהקפדה על מתן יחס אמפתי וחומל למטופלים, והמשך התמקצעות והתעדכנות לאורך שנות העבודה" .
גב' אסתר שיר, האחות הראשית בבי"ח לניאדו ציינה באירוע כי "בוגרות רבות של בית הספר האקדמי לסיעוד, בכל מסלולי הלימוד, בוחרות לעבוד לאחר תום הלימודים בלניאדו. זה לא מקרה. האיכות של העבודה הסיעודית, הסטנדרטים הגבוהים שאנו מציבים בפני הצוות, לצד ההקפדה על מתן טיפול הרואה בחמלה ואנושיות חלק אינטגרלי מהטיפול עצמו – מהווה מודל של מצוינות המושך נשות מקצוע איכותיות"
מר נדב חן, מנכ"ל בי"ח לנאידו בירך את הבוגרות ובנות המשפחה ואמר "הטקס הזה הוא היסטוריה קטנה בחיים האישיים שלכן והוא היסטוריה גדולה עבורנו כהנהלת בית החולים – זו פעם ראשונה שאנו מביאים לקו הסיום את מסלול הסבת אקדמאיות לסיעוד. הצורך הגובר מדי שנה בנשות צוות מקצועיות ומסורות בתחום הסיעוד, נשות צוות שמקבלות את ה-DNA שלנו כבית חולים שמשלב בסינרגיה מופלאה בין הלכה לרפואה, בין טיפול מקצועי ומדעי לחמלה ואנושיות –  הינו צורך שאנו כהנהלה מחויבים לתת לו מענה. זו הסיבה שראינו לנכון לפתוח לפני כשנתיים וחצי את מסלול הסבת אקדמאיות לסיעוד".תנופת מינויים אקדמיים בבי"ח לניאדו מטעם הפקולטה לרפואה ע"ש אדלסון  באוני' אריאל
Shimoni and Sharon

המנהל הרפואי בבי"ח לניאדו, פרופ' צבי שמעוני -  מונה לסגן דיקן להוראה
סגנית מנהל מחלקת ילדים בבי"ח לניאדו, ד"ר נחמה שרון - מונתה לראש החוג לרפואת ילדים
הסכם הסינוף בין הפקולטה לרפואה ע"ש אדלסון לבי"ח לניאדו, המהווה שדה קליני של הפקולטה, נושא פירות. פרופ' שי אשכנזי, דיקן הפקולטה לרפואה החליט למנות את המנהל הרפואי בבי"ח לניאדו, פרופ' צבי שמעוני לתפקיד סגן דיקן להוראה ואת סגנית המנהל במחלקת ילדים בבי"ח לניאדו, ד"ר נחמה שרון לתפקיד ראש החוג לרפואת ילדים בפקולטה. המינויים הללו מאפשרים לצוות בי"ח לניאדו להעמיק את איכות ההוראה הקלינית, להרחיב את שעות ההוראה, ולקיים קשרי מחקר ענפים בתחומים קליניים מגוונים,  עם חוקרים בפקולטה ומחוצה לה. נכון להיום מבצעים עשרות סטודנטים את שלבי ההתנסות הקלינית במרבית מחלקות בי"ח לניאדו, שיתוף הפעולה צפוי להמשיך ולהתהדק בתחומי מחקר והוראה נוספים.
פרופ' שי אשכנזי, דיקן ביה"ס לרפואה באוניברסיטת אריאל ציין כי הוא מברך את פרופ' שמעוני ודר' שרון על המינויים האקדמיים ומצפה לשיתוף פעולה פורה בין המוסדות להכשרת רופאי העתיד של ישראל עם דגש על מקצועיות ואנושיות.
מר נדב חן, מנכ"ל בי"ח לניאדו בירך את פרופ' שמעוני וד"ר שרון על המינוי ואמר "שיתוף הפעולה בין הפקולטה לרפואה ע"ש אדלסון באוני' אריאל לבין בי"ח לניאדו הינו שיתוף פעולה אסטרטגי שמטרת העל שלו הינה הכשרת דור העתיד של הרופאים והרופאות במדינת ישראל. במיוחד בתקופה זו כולם מבינים את הצורך לקלוט כח אדם איכותי ומיומן בתחום הרפואה, רק לאחרונה התקבלה החלטת ממשלה בנושא. אנו נעשה ככל שביכולתנו כדי להכשיר רופאים ורופאות בעלי ידע ונסיון קליניים מעולים"

 מכתב תודה

thanks from the heart
לכבוד הנהלת ביה"ח לניאדו
ישנם רגעים בחייו של של אדם בהם חשוב לעצור ולומר תודה.
בשבועות האחרונים אני מטופלת בבית החולים לאחר שלצערי התגלה בגופי גידול ממאיר.
מרגע גילוי הממצאים ועד לשחרורי מבית החולים לאחר שעברתי ניתוח במחלקה לגניקולוגיה חוויתי מסע קצר בליווי צוות איכותי ורגיש.
בראש ובראשונה, ברצוני לספר על התפעלותי מהיחס החם והאישי שקיבלתי מגברת קורין אפריאט.
שמעבר להיותה רגישה ומסבירת פנים דאגה ככל יכולה להקדים את צילומי ה- CT והניתוח. היחס האישי וההבנה שזירוז ההליכים ימתנו את הלחץ והחרדה שחוויתי מוערכים מאד ואני מודה לה על הליווי הצמוד ותחושת ה- VIP  שחוויתי.
בנוסף, הטיפול המקצועי והמסור של ד"ר ברוך שאול שמעבר לניתוח דאג ללוות אותי עם המון סבלנות והסברים מרגע הגילוי ועד רגע השחרור שלי מביה"ח. איש מקצוע, בן אדם.
חווית האשפוז במחלקה אף היא ראויה לשבח.
מחלקה קטנה ואינטימית, צוות רפואי ומנהלי שעוטף אותך לאורך שעות היום והלילה. חדרים נקיים, מקלחת נקייה ומאובזרת במגבות נקיות לאורך כל שעות היום.
"תחושה של רפואה אישית ומותאמת".
מכיוון שלצערי יש לי ניסיון באשפוזים בבתי חולים אחרים בארץ ובחו"ל אני בהחלט יכולה לומר שימי האשפוז אצלכם היו "נעימים" יותר ותחושת השירותיות אפפה את זמן אשפוזי.
בשמי ובשם בני משפחתי תודה רבה לכם.
בברכת בריאות איתנה
ח.ח.

 

 הרצאה: איכות הרפואה בפריפריה / סיון גושן, Reboot Forum 2017
 

פרחים על שירות מעל ומעבר

NICU flowersזר פרחים על שירות מעל ומעבר הוענק לגב' אורית מימון אחראית מטבח חל אם בפגייה.
מטבח חלב אם בפגייה, מעניק להורי פגים את האפשרות להאכיל בחלב אם שאוב גם כאשר האמא לא יכולה להניק בעצמה/לשאוב חלב בעקבות סיבות כאלה או אחרות. הפיקוח על חלב האם השאוב מחייב דייקנות רבה, אחריות ותיעוד
בתפקיד אחראית המטבח עובדת גב' אורית מימון – אשת הצוות היחידה בבית החולים שעובדת במשרה מלאה בתפקיד.
לאחרונה, נפצעה אורית בתאונה ביתית – כפות ידיה נחתכו בחתכים עמוקים במהלך עבודה בביתה. עצירת הדימום התאפשרה הודות לביצוע מספר תפרים בכף היד, תפרים שגרמו סבל לא מבוטל לאורית. אולם, אורית, שמבינה את האחריות המוטלת על כתפיה, החליטה לוותר על חופשת המחלה המגיעה לה, חופשה מוצדקת מאין כמוה חזרה מהמיון הביתה, החליפה בגדים, עטתה כפפות והגיעה לעבודה כדי לאפשר להורי הפגים להאכיל את הקטנטנים המתוקים בחלב אם – חלב שתורם משמעותית להתפתחות תקינה שלהם. כך, במשך שבוע, הגיעה אורית לעבודה כשידה חבושה ותפורה והיא סובלת מכאבים.
על המסירות, האכפתיות והגדלת הראש הוחלט להעניק לה זר פרחים על שירות מעל ומעבר !

 

 

 

אשפוז ביתי ועתיד הרפואה בקהילה: אנגלה עירוני │ Reboot HealthTalks 2019: Angela Irony