newsletter-aug-2022
PDF הדפסה דואל

דיוור אוגוסט 2022

 

רופאה וספורטאית
ברכות לד"ר נחמה שרון

על זכייתה במדלית כסף בתחרות גולף במכביה!

macabi Dr Nechama

 

 

דו"ח מדדי האיכות של משרד הבריאות קובע : בתוך 4 דקות מרגע כניסת מטופלים לחדר המיון בבי"ח לניאדו , הם מקבלים טיפול ראשוני.
Madad Aug22דו"ח מדדי האיכות של משרד הבריאות שהתפרסם היום קובע : המחלקה לרפואה דחופה בבי"ח לניאדו, מעניקה טיפול ראשוני בתוך 4 דקות בלבד מרגע הכניסה למחלקה. הזמן הקצר, מהווה תעודת כבוד לצוות המחלקה, שהגיעה למקום השני ברמה הלאומית, מול כלל בתי החולים במדינת ישראל. מדדים רבים נוספים שנבדקו, העוסקים במתחם רחב של טיפולים, בדיקות ויעוצים מראים כי
כלל המחלקות עומדות בקריטריונים לאומיים. כך, לדוגמא, בחן המדד את נושא ביצוע ניתוח לשבר צוואר ירך בתוך 48 שעות מרגע האבחון – היעד הלאומי היה 85% והמחלקה האורטופדית בבי"ח לניאדו עומדת  בו בכבוד. כך גם, מדד הבוחן את ביצוע הערכת סיכון להתפתחות אירוע איסכמי במח למטופלים הסובלים מפרפור פרוזדורים – המדד הלאומי היה 80% והצוות של המחלקה הנוירולוגית והאגף הקרדיולוגי בבי"ח לניאדו עומדים בכך. בנוסף, מדד הבוחן ביצוע דופלקס עורקי צוואר בתוך 3 יממות מרגע אבחנה של אירוע מוחי חולף – היעד הלאומי היה 85% וצוות אגף הדימות בבי"ח לניאדו עומד ביעד שהוצב. כמו כן, מדד הכללי, הנקרא בדו"ח "טבלת ליגה"   שיקלל את המדדים אל מול בתי חולים בהיקף פעילות דומה, באיזורים גיאוגרפיים שונים בארץ. במדד הכללי נראים נתונים מרשימים מאד – עמידה של כלל המחלקות בבי"ח לניאדו  ב 9.99 מתוך 10 מדדים אופציונאליים למדידה.

פרופ' צבי שמעוני, המנהל הרפואי בבי"ח לניאדו בחן את נתוני הדו"ח ואמר "אני מתבונן על שני נתונים חשובים : המדד הבוחן את מתן השירות במחלקה לרפואה דחופה (חדר מיון) בתוך 4 דקות מרגע הכניסה למחלקה – מחלקה המקבלת כ-80,000 ביקורים בשנה. זו תעודת כבוד ענקית לצוות כולו !. להצליח לתת שירות בתוך 4 דקות, זה פרי עבודה תוך מחלקתית הרואה את המטופלים במרכז. בנוסף, הנתון הכללי המכובד שבחן את כלל המדדים  – מעיד על צוות רפואי וסיעודי מחויב למשימה, מקצועי ומסור. אין ספק שאת פירות ההשקעה הרבה קוצרים המטופלים ובני המשפחות"
מר נדב חן, מנכ"ל בי"ח לניאדו קיבל את נתוני הדו"ח בסיפוק רב ואמר "העבודה הקלינית המבוצעת בכלל האגפים והמחלקות מעידה על עמידה מכובדת  בסטנדרטים קליניים לאומיים. כארגון העוסק בהצלת חיים ושיפור איכות חיים, כל נקודה לחיובית במדד משפיעה על חייהם של מטופלים רבים ועל המעגלים הסובבים אותם. אנו, כהנהלה, נמשיך להשקיע משאבים בשיפור מתמיד למען בריאותם ורווחתם של כ-500,000 תושבי נתניה והשרון"


ניתוח מורכב מסוג EVAR לתיקון מפרצת בטנית בוצע ביחידה לכלי דם בבי"ח לניאדו

Operation Aug2022בכך, ממשיכה היחידה את מהלך ההתחדשות אותו מוביל ד"ר אנטון קבאשה – מנהל היחידה
היחידה לכלי דם בבי"ח לניאדו, עוברת בשנה האחרונה מהפיכה של ממש. גיוסו של ד"ר אנטון קבאשה לעמוד בראש היחידה, יחד עם רכש ציוד ומכשור והכשרת כח אדם נוסף – הביאו לכך , שכיום מבצעת היחידה מגוון רחב של פעולות כירורגיות וצינתורי כלי דם. לאחרונה, ביצע ד"ר קבאשה ניתוח EVAR – ניתוח היברידי המשלב פעולה כירורגית פולשנית עם צינתור עורק מרכזי, לתיקון מפרצת בטנית. מפרצת בטנית מאותרת, בדרך כלל, במסגרת בדיקות סקר שונות המבוצעות למטופלים בגילאים מתקדמים , או מטופלים הסובלים מבעיות רפואיות אחרות. המפרצת הינה , התרחבות של עורקים - התרחבות שמייצרת לחץ על דופן העורק ועלולה לגרום לקריעת העורק ואף לתמותה חלילה.  מטופלת בשנות ה-70 לחייה ביצעה בדיקת US כליות ונמצאה כסובלת ממפרצת בטנית. ד"ר קבאשה, יחד עם אחד מבכירי המצנתרים בישראל -  ד"ר אלכסנדר בלינקי  - ,ביצעו במטופלת ניתוח EVAR לתיקון המפרצת. הניתוח מייצר מעקף תוך-עורקי של המפרצת באמצעות הכנסת סטנט, דרכו זורם הדם. ביצוע הניתוח דורש שיתוף פעולה של צוותים כירוגיים ומצנתרים, אחים/ות חדר ניתוח בעלי הכשרה יעודית וכן מכשור יעודי. במאמץ משותף של כלל הגורמים , הניתוח בוצע ביחידת כלי דם בבי"ח לניאדו והמטופלת שוחררה לביתה כשכלל המדדים הרלוונטיים תקינים.
ד"ר אנטון קבאשה, מנהל היחידה מסר "לאחר מסע מרגש בן כעשרה חודשים, ניתן לקבוע כי יחידת כלי דם בבי"ח לניאדו, השלימה את החזון אותו הצבתי עם כניסתי לתפקיד – ביצוע כלל הפעולות בתחום כירורגיית כלי הדם, בטכנולוגיה מתקדמת. שיתוף הפעולה שלי עם ד"ר בלינקי מהווה מכפלת כח ומאפשר למטופלים לקבל שירות רפואי מצוין"
מר נדב חן, מנכ"ל בי"ח לניאדו ציין " היחידה לכירורגית כלי דם מהווה נדבך נוסף בבניית לניאדו כבית חולים שיתן מענה איכותי, מקצועי ושירותי עבור 500,000 תושבי נתניה והשרון . מטרתנו להעניק רפואה מתקדמת ברמה הגבוהה ביותר, הן בהיבט האנושי והן בהיבט הטכנולוגי"


מכתב תודה

thanks from the heartלכבוד ד"ר ונטוררו ואחות אחראית גב' ניצה בשארי
הננו להודות מעומק הלב על הטיפול הרפואי והאשפוז במחלקה הכירורגית.
קיבלנו טיפול רפואי מיוחד ומסור,
ובנוסף- היחס החם עם מלא רגש, אכפתיות, התמסרות וסבלנות, של כל הצוות הרפואי, החל מהפרופסורים, המנתחים, הרופאים, האחיות, צוות 'כח עזר' ואפילו המנקות.
ממש נפלא, מיוחד ומרגש לראות את היחס המסור והשירות האדיב. בכל פניה ובקשה נענינו מיד ובחפץ לב, והרגשנו שכל מטרתכם היא להיטיב, להועיל ולהקל על המטופלים,
עם הרבה הבנה, התחשבות, טוב לב וסבלנות. חזקו ואמצו בעבודת הקודש והמשיכו להיות שליחים טובים להביא ארוכה ומרפא לחולי ישראל! ישלם לכם ה' כגמולכם הטוב,
בבריאות, הצלחה ונחת לרוב!

מודים ומעריכים- משפ' ד.


 הרצאה: שלדים בארון מערכת הבריאות / קרן שכטר-אזולאי
 

פרחים על שירות מעל ומעבר

flowers 2022לאחרונה הגיע למחלקה האורטופדית מטופל שסבל משבר ב-2 רגליו. המטופל שהה באשפוז לבדו, ללא בני משפחה לצידו, ללא יכולת להסתובב, בעקבות השברים ברגליו.
אחד מכוחות העזר במחלקה – מר ג'וליאן סופיר -  ראה אותו מתפלל לבדו בחדר, שאל מדוע לא מתפלל בבית הכנסת והמטופל ענה שהיה רוצה להתפלל בבית הכנסת היות והוא צריך להגיד קדיש על אביו שנפטר לאחרונה. אולם, מצבו לא מאפשר תנועה.
ג'וליאן פנה אל הרב שר ממחלקת הרבנות וביקש את עזרתו. הרב שר דאג כי עובד השינוע, מר בוריס טוליצ'ינסקי  יקח את המטופל לבית הכנסת.
בבית הכנסת, פגש המטופל את יצחק רובינשטיין שהתעניין בשלומו והציע, ביוזמתו, לקחתו לתפילות לבית הכנסת, במשך חודש ימים (!) שינע  יצחק  את המטופל מהמחלקה האורטופדית לבית הכנסת, שלוש פעמים ביום! כולל שבתות.
השינוע כלל הגעה לשיעור דף יומי המתקיים לפני תפילת שחרית, סיוע במהלך תפילת שחרית, שינוע בצהרים לתפילת מנחה ובערב שינוע לתפילת עברית וכך אפשר למטופל לומר קדיש לזכרו של אביו.

על החמלה, הגדלת הראש, היוזמה והמסירות הוחלט להעניק לו זר פרחים על שירות מעל ומעבר !אשפוז ביתי ועתיד הרפואה בקהילה: אנגלה עירוני │ Reboot HealthTalks 2019: Angela Irony