PDF הדפסה דואל

דיוור ספטמבר 2022

 ד"ר יוליה פרוד מונתה לעמוד בראש מערך ההרדמה וחדרי הניתוח בבי"ח לניאדו
dr yulia frodמר ד"ר יוליה פרוד מונתה לעמוד בראש מערך ההרדמה וחדרי הניתוח בבי"ח לניאדו. ד"ר פרוד הינה מומחית בעלת שם בתחום ההרדמה, ביצעה תת התמחות בהרדמה לניתוחי לב בילדים במרכז הרפואי שיבא, היא משתתפת קבועה במשלחות לטיפול בילדים הסובלים ממומים לבביים במדינות עולם שלישי ובעברה שנים רבות של עשייה קלינית מסועפת במרכז הרפואי רמב"ם. מערך חדרי הניתוח בבי"ח לניאדו מכיל 8 חדרי ניתוח, בנוסף לחדר ניתוח גינקולוגי הממוקם בתוך מתחם חדרי הלידה. ד"ר פרוד תנהל את כלל מערך ההרדמה וחדרי הניתוח, המונה מספר רב של מרדימים, צוות סיעודי וצוות לוגיסטי. ד"ר פרוד תיישם כלים ניהוליים מתקדמים על מנת לייעל ולמקסם את פעילות חדרי הניתוח למען בריאותם ורווחתם של כחצי מליון תושבי נתניה ואיזור השרון. ד"ר פרוד דוגלת באג'נדה קלינית הרואה את המטופלים במרכז, לאג'נד'ה זו השלכות רבות בתוך חדרי הניתוח ומחוצה להם. כחלק מאותה אג'נדה, תעסוק ד"ר פרוד בהכשרת צוות שיבצע  פעולות טשטוש (סדציה) ללא צורך בכניסה לחדר ניתוח, עבור בעיות קליניות כדוגמת פריקת כתף, גיבוס שבר אצל ילדים וכדו'. כמו כן תקים ד"ר פרוד שירות "כאב אקוטי" למטופלים לאחר ניתוח הסובלים מכאב חריף וזקוקים לייעוץ מרדימים לשיכוך כאבים. ד"ר פרוד תעסוק גם בניהול האקדמי של מערך ההרדמה וחדרי הניתוח על מנת להגדיל משמעותית את כמות ואיכות המתמחים/ות הנקלטים במערך.
פרופ' צבי שמעוני, המנהל הרפואי בבי"ח לניאדו בירך את ד"ר פרוד על המינוי ואמר "מערך ההרדמה וחדרי הניתוח מהווים חלק משמעותי מאד מפעילות בית החולים. מדובר במערך בעל חשיבות קריטית לבריאותם של המטופלים וכן בעל חשיבות לא מבוטלת להמשך שדרוג ופיתוח השירותים הרפואיים המוענקים באיזור השרון כולו"
מר נדב חן, מנכ"ל בי"ח לניאדו בירך אף הוא את ד"ר פרוד ואמר " בשנים האחרונות רבים מתושבי נתניה והסביבה בוחרים להגיע ללניאדו לטיפולים הרפואיים וכן לחדרי הניתוח לטיפולים פולשניים. אנו חווים עליה זו בפעילות ולכן  גיוס כח אדם איכותי ובעל מוניטין הינה משימה ראשונה במעלה, אנו עוסקים בכך באופן אינטנסיבי ומשקיעים בכך משאבים רבים. נמשיך לגייס לשורותינו רופאים ורופאות בעלי שם, על מנת לאפשר מקסימום של שירותים קליניים לכחצי מליון תשובי נתניה והשרון".
 
פרופ' יורם קלוגר מצטרף לסגל הבכיר במחלקה הכירורגית  בבי"ח לניאדו

Prof Yoram klugerפרופ' יורם קלוגר מצטרף לסגל הבכיר של המחלקה הכירורגית בבי"ח לניאדו. פרופ' קלוגר ניהל במשך שנים רבות את המערך לכירורגיה כללית במרכז הרפואי רמב"ם והוא מומחה בעל שם בתחום הכירורגיה האונקולוגית של מערכת העיכול והלבלב. פרופ' קלוגר הינו פרופסור מן המנין בפקולטה לרפואה של הטכניון ועד לאחרונה שימש כיו"ר האיגוד הכירורגי בישראל.  פרופ' קלוגר הינו בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, ביצע התמחות בכירורגיה כללית במרכז הרפואי הדסה. לאחר מכן השתלם בטראומה, טיפול נמרץ כירורגי וניתוחי לבלב בבית החולים ALLEGHENY, שבפיטסבורג, ארה"ב. פרופ' קלוגר הקים את מערך הטראומה ע"ש רבין במרכז הרפואי איכילוב והיה הראשון בארץ לנהל מערך אשפוז ייעודי לנפגעי חבלה.
הצטרפותו של פרופ' קלוגר למחלקה הכירורגית בבי"ח לניאדו תהווה שדרוג משמעותי לטיפול הניתן בבי"ח לניאדו למטופלים/ות הזקוקים למענה כירורגי-אונקולוגי ונאלצים כיום לסוע למרכזי על באיזור המרכז או הצפון. פרופ' קלוגר יבצע ניתוחים, ייעוצים וכן יעסוק בהדרכת סטודנטים, סטאז'רים ומתמחים באגף.
ד"ר מוריס ונטוררו, מנהל המחלקה הכירורגית בבי"ח לניאדו מסר  "אני מברך את פרופ' קלוגר על הצטרפותו לסגל המחלקה. עבורי מדובר בסגירת מעגל, היות ופרופ' קלוגר היה רופא בכיר שהדריך אותי, במהלך ההתמחות שלי. כמנהל המחלקה,  אני עוסק באופן קבוע בפתיחת שירותים חדשים למטופלים, באמצעות גיוס כח אדם בעל יכולות מוכחות ונסיון רב. מדובר בבשורה אמיתית לכחצי מליון תושבי נתניה והשרון שיקבלו שירות רפואי ממומחה בעל שם עולמי"
פרופ' צבי שמעוני, המנהל הרפואי בבי"ח לניאדו ציין "הגיע הזמן שתושבי נתניה והשרון יזכו לקבל טיפול וייעוץ רפואי , בודאי בתחום האונקולוגי, ממומחים בעלי שם. גיוס רופאים ורופאות בעלי מוניטין הינה משימה ראשונה במעלה ואנו נמשיך להשקיע בכך משאבים בעתיד, בכלל המחלקות והיחידות של בית החולים"

מכתב תודה

thanks from the heartלכבוד בת החולים לניאדו הבעת הערכה ותודה על טיפול רפואי במיון ילדים
בתאריך 1.8.22 הבאתי את בתי לטיפול במיון ילדים בבית החולים.
לצערי יוצא לי לבקר במיון מידי זמן, עקב מחלות של שתי בנותיי הקטנות. (4, 2.5 שנים)
אני פניי קבלה מזכירה חמודה ביחס טוב העונה לשם נווה.
בהמשך קיבל את פנינו ד"ר דורד מסרוואה, לא פעם ראשונה שאני פוגש את הרופא הזה, הוא פשוט נכס לבית החולים. מקצוען, מנומס, משדר ביטחון, שגורם לי כהורה להרגיש בטוח ושהילדה שלי בידיים טובות.
שאדם מגיע לבית חולים, הוא רק מחפש מי שירגיע אותו ויוריד לו את הלחץ, ד"ר דורד הוא האיש הנכון בזמן הנכון. אפילו הבת שלי לקראת סיום הטיפול שיחקה איתו. וזהוי הערכתי והוקרתי ותודה גדולה על הטיפול והיחס שלו ושל כל צוות המיון.
מ.י


 הרצאה: עידן הרפואה המנבאת / פרופ' רן בליצר
 

פרחים על שירות מעל ומעבר

flowers september 2022הזר פרחים על שירות מעל ומעבר הוענק למר ביאן מחאמיד – אח במחלקה פנימית א'.
למחלקה פנימית א' הגיע לאחרונה מטופל, אזרח תאילנד – דובר תאית בלבד, ללא משפחה או חברים לצידו, לאחר שעבר אירוע שכלל דימום תוך מוחי.
המטופל אושפז לתקופה ממושכת, התקשורת איתו היתה קשה מאד ובוצעה אמצעות  google translate בלבד.
האח במחלקה – מר ביאן מחאמיד – זיהה את בדידותו של המטופל והפעיל, יחד עם עוסי"ת המחלקה – "מערך לאיתור קרובים וחברים" שכלל פניה לשגרירות תאילנד. לאחר מאמצים רבים הצליח צוות המחלקה לאתר חברים של המטופל המתגוררים בישוב קדימה.
כשהגיע יום השחרור של המטופל, דאג האח ביאן לבגדים "אזרחיים" למטופל, הזמין על חשבונו מונית עבור המטופל לישוב קדימה ווידא שהנהג אכן הצליח להביא את המטופל לבית חבריו, הוא לא וויתר עד שקיבל מהנהג תמונה של המטופל בקרב חבריו.

על האכפתיות, הגדלת הראש והמסירות הוחלט להעניק  למר ביאן מחאמיד  זר פרחים על שירות מעל ומעבר !אשפוז ביתי ועתיד הרפואה בקהילה: אנגלה עירוני │ Reboot HealthTalks 2019: Angela Irony