newsletter-nov-2022
PDF הדפסה דואל

דיוור נובמבר 2022

ברכות  למרצים והמרצות המצטיינים בהוראה קלינית בפקולטה לרפואה באוני' אריאל בשנה"ל תשפ"ב ! 

ד״ר נחמה שרון, ד״ר מוריס ונטוררו, פרופ׳ שגיא חיימוביץ, ד״ר אינה דובין, ד״ר משה ששר, ד״ר יבגני שטרייזנט, ד״ר אדהם מסארוה, ד״ר דנית אביב, ד״ר עירית שמעוני 

וכמובן משה יאנה שקיבל תעודת הערכה מטעם הפקולטה  על העבודה המסורה שלו !

 

 cong nov22

 

 עשרות מתמחים ומתמחות בתחום האורטופדיה, מכל רחבי הארץ, הגיעו להשתלמות מיוחדת שהפיקה היחידה לכף רגל בבי"ח לניאדו, בניהולו של ד"ר אהרון ליברזון
ortho nov22היחידה לכף רגל בבי"ח לניאדו אירחה השבוע השתלמות מיוחדת, עבור עשרות מתמחים ומתמחות מרחבי הארץ. ההשתלמות עסקה בנושא קטיעות גפיים, במצבים שונים ובגישות טיפוליות שונות. כמו כן, הוצגו גישות שונות לטיפול בחולים לאחר קטיעה. הליך הקטיעה, מטבעו, מהווה, פגיעה חמורה באיכות החיים של המטופלים, אך לעיתים הינו בלתי נמנע. מצבים בהם נדרשת קטיעה מתרחשים לעיתים רבות  במצבים של סכרת מתקדמת – היחידה לכף רגל בבי"ח לניאדו מטפלת בחולי סכרת רבים המגיעים למצבים בהם נדרשת קטיעה, על מנת להציל את חיי המטופלים.  עשרות המשתתפים והמשתתפות הגיעו מבתי החולים : זיו, וולפסון, המרכז הרפואי לגליל, שערי צדק, מאיר. את משתתפי ההשתלמות קיבלו מנהל המחלקה האורטופדית ד"ר קלוד פיקאר ומנהל היחידה לכף רגל ד"ר אהרון ליברזון וצוות המחלקה האורטופדית.
ד"ר פיקאר בירך את צוות היחידה לכף רגל ואמר "זו תעודת כבוד ליחידה שנפתחה אך לפני כשנתיים, לארח וליזום השתלמות כזו. המטופלים ביחידה זוכים לטיפול מצוות מסור, מנוסה השוקד מדי יום על התפתחות מקצועית . רק לאחרונה יצא מנהל היחידה, ד"ר ליברזון ורופאה נוספת להשתלמות בגרמניה בנושא של ניתוחים בחתכים זעירים לבעיית הלוקס ולגוס (Hallux Valgus)"
מר נדב חן, מנכ"ל בי"ח לניאדו מסר "הצד האקדמי והלימודי הוא חלק ממצוינות קלינית. אנו רואים בקיום השתלמות מעין זו זכות גדולה – חלק מהכשרת דור העתיד של הרופאים והרופאות במדינת ישראל.. קיום השתלמות בהיקף ארצי מעיד על ידע מקצועי ברמה גבוהה, נמשיך לעסוק בכך בעתיד".

 
 
מרפאת טרום דיאליזה נפתחה בבי"ח לניאדו המרפאה תעניק שירות לחולי כליות מאיזור נתניה והשרון

Dr Shasharלאחר שנחנך מכון הדיאליזה החדש בבי"ח לניאדו, המכיל עשרות עמדות טיפול , מצויד במכשור מתקדם וממוגן כולו – החליטה הנהלת המכון להרחיב את השירות ולפתוח מרפאת טרום דיאליזה. המרפאה מורכבת מצוות רב תחומי ומיועדת למטופלים עם אי ספיקת כליות מתקדמת . מטרות המרפאה הינם האטת התקדמות מחלת הכליות  ולדחות ככל שניתן את הצורך בהתחלת טיפול כלייתי תחליפי (דיאליזה). בנוסף, תאשר המרפאה מעקב רציף כאשר אין ברירה אלא לבצע טיפול כלייתי תחליפי. המעקב במרפאה מאפשר את המעבר החלק ונטול הסיבוכים להימודיאליזה/ דיאליזה צפקית /השתלת כליה /טיפול פליאטיבי.  לרשות המטופלים יעמוד צוות  נפרולוגי רב תחומי הכולל :
רופא מומחה בנפרולוגיה ויתר לחץ דם – למעקב קליני רצוף לאיזון תרופתי
אחות  מומחית בדיאליזה
דיאטנית נפרולוגית להתאמת תזונה אשר תאט את ההתקדמות  אי ספיקת הכליות
עובדת סוציאלית
כירורג כלי דם (לפי הצורך) עבור  התקנת גישה (אקסס) לדיאליזה .
הטיפול במרפאה כולל מעקב רפואי קליני , בדיקות דם, טיפול בסיבוכי אי ספיקת כליות מתקדמת הכוללים בין השאר:  אנמיה, צבירת נוזלים ואיזון לח"ד , בעיות אלקטרוליטים , מחלת עצם מטבולית איזון רמות זרחן , סידן PTH  , תסמינים אורמים.  כמו כן, תבצע המרפאה הדרכה למטופלים  ועזרה בבחירת  הטיפול הכלייתי תחליפי  המתאים : הימודיאליזה, דיאליזה צפקית, השתלת כליה, טיפול שמרני  לחולים המתאימים לכך .
השירות והייעוץ הניתנים במרפאה יקטינו   פניות למיון ואישפוזים , יקטינו  את הצורך בדיאליזות דחופות עם צנטרים זמניים , יקטינו  את החרדה והחשש מהתחלת הטיפול בדיאליזה במקרה הצורך  וכן יסייעו  לרופא המשפחה והנפרולוג בקהילה להתמודד עם המטופלים המורכבים.
ד"ר משה ששר, מנהל מכון הדיאליזה בבי"ח לניאדו מסר "חשוב מאוד להפנות מטופלים עם אי ספיקת כליות מתקדמת למעקב במרפאת טרום דיאליזה , חולים המגיעים להימודיאליזה לאחר שהיו במעקב נפרולוגי מסודר סובלים מהרבה פחות סיבוכים , ומתחילים את הטיפול הכלייתי התחליפי בצורה טובה הרבה יותר מחולים שלא היו במעקב נפרולוגי מסודר"
גב' שרי פרקש, מנהלת מערך המכונים ומרפאות החוץ בבי"ח לניאדו מסרה "מערך המכונים ומרפאות החוץ מעניק שירות לכחצי מליון תושבי נתניה והשרון, במגוון רחב מאד של דיסצפלינות קליניות, ובאמצעות עשרות מרפאות ומכונים. אנו עוסקים מדי יום בהרחבת השירותים האלה, בשיתוף פעולה עם קופות החולים ובהתאם לצרכים של האוכלוסיה".  
 לקביעת תור ניתן להתקשר 09-8609336


מכתב תודה

thanks from the heartלמחלקת אונקולוגיה
" תקצר היריעה, להביע לכם מילות תודה והערכה, לכתוב מכתב תודה, זה מקובל מנומס ויפה אבל איך אומרים? תודה למלאכים, למצילי חיי אדם, באיזה מילים משתמשים ...?
תודה על המלאכה החשובה והגדולה. תודה על המענה לכל היסוס ושאלה, תודה על החום. תודה על הטיפול המסור, העידוד המרומם בכל הזדמנות, הנתינה, הדאגה, המעקב, המילים החמות, הרגישות, האהבה והחיבוק שאין דומה לו. כשצעדתי בפעם הראשונה למחלקה, רגלי רעדו ועייני לא חסכו בדמעות, ואתם כברר מהרגע הראשון לא חשבתם פעמיים, מיד הענקתם לי יחס חם ואישי.
אתם שגרמתם לי לעבור את התקופה הקשה בחיי בקלות יתרה. כולכם, עתירי ידע רב, יכולות אין סופיות וסבלנו לא ברורה ולא מובנת מאליה. מודה לאלוקים שזכיתי בכם צוות מהמם ובזכותכם אני כאן. אתם אלופים. לצערנו מצמרר שבכל פעם מחדש אתם צריכים לעבור את זה גם עם חולים אחרים. יישר כח המשיכו בדרככם המולאה, והלוואי ותהיו מחוסרי עבודה התחום. השם ישמור אתכם ויצליח דרככם. בתודה ובברכת תודה ענקית ובריאות לכולנו, ש.ש ובני המשפחה. "


 הרצאה: רפואה פרטית מול ציבורית - פריפריה מול מרכז
 

פרחים על שירות מעל ומעבר

flowers nov22זר פרחים על שירות מעל ומעבר הוענק לגב' הדס קסטרו – אחות מלר"ד.

גב' קסטרו, התחילה את הקריירה שלה כאחות במלר"ד, לאחר קריירה לא קצרה בתחום הפיננסים וניהול פרוייקטים.
לפני מספר שנים בחרה לעשות שינוי בחייה ולמדה סיעוד -  סיימה את הלימודים בהצטיינות יתרה !

לאחרונה, הגיעה למלר"ד מטופלת ערירית שהתגלתה כחיובית לקורונה וטופלה במסגרת המיון הנשימתי. לאחר ביצוע בדיקות ובירור, הוחלט לשחרר את המטופלת לביתה, כשהיא מצוידת בתרופות והוראות טיפול כנדרש. גבה' קסטרו הבינה שהמטופלת ערירית, ואין אף אחד שיוכל לסייע לה בביתה, והחליטה לסייע לה בעצמה. היא החליטה לבשל עבורה מרק חם, הפכה עולמות כדי לאתר את כתובתה המדויקת של המטופלת והגיעה לביתה עם סיר מרק מהביל, בטעם של  בית.
כמובן שלצד הגשת המרק, הדריכה גב' קסטרו את המטופלת על נטילת התרופות במהלך השהייה בבידוד.

על החמלה, האכפתיות , הגדלת הראש והמסירות הוחלט להעניק לה זר פרחים על שירות מעל ומעבר !
אשפוז ביתי ועתיד הרפואה בקהילה: אנגלה עירוני │ Reboot HealthTalks 2019: Angela Irony