newsletter-dec-2017
PDF הדפסה דואל

דיוור דצמבר 2017

ניתוח ראש-צוואר ראשון בוצע בלניאדו

dr polackד"ר ג'פרי פולק העומד בראש מכון אף אוזן גרון בלניאדו ביצע את ניתוח ה-Parotid  המורכב

ניתוח ראש-צוואר להסרת גידול חוזר באיזור הלחי, האוזן והצוואר בוצע בשבוע שעבר בלניאדו. הניתוח בוצע ע"י ד"ר ג'פרי פולק שהצטרף לאחרונה לסגר הרפואי בלניאדו כמנהל מכון אא"ג. הניתוח הינו ניתוח מורכב היות וקיימת סכנה לפגיעה במערכת העצבית השולטת על תנועות הפנים. ד"ר פולק ביצע מאות ניתוחים כאלו במהלך עבודתו בארה"ב כרופא אא"ג וכעת, עם עלייתו לישראל והצטרפותו ללניאדו – מומחיותו עומדת לרשות המטופלים באיזור נתניה והשרון. ד"ר פולק מספר כי "עבור הניתוח הזה היה צורך להשתמש במכשיר שמשדר אונליין את התקדמות הניתוח על מנת לטפל בצלקת שנותרה מהניתוח הקודם וכן למנוע פגיעה בעצב ששולט על תנועות הפנים. לשמחתי, בפרק זמן קצר מאד הצליחה הנהלת לניאדו לקבל את המכשיר מהחברה המייצרת אותו ובכך התאפשר ביצוע הניתוח". תוצאות הניתוח הינן מעודדות והמטופלת צפויה לחזור לעבודתה בתוך שבוע מהשחרור, ללא כל פגיעה עצבית. גב' שרי פרקש, מנהלת המכונים ומרפאות החוץ בלניאדו בירכה את ד"ר פולק וציינה  כי "הצעת שירותים כירורגיים בתחום אא"ג למטופלים באיזור נתניה והשרון הינה בשורה אמיתית. ד"ר פולק מבצע מספר רב של ניתוחי אא"ג למבוגרים וילדים וניתוח ראש- צוואר הינו מהמורכבים שבניתוחים הללו. אני משוכנעת כי השירותים הללו יאפשרו למטופלים לקבל טיפול איכותי בקרבת מקום, ללא צורך בהמתנה לתורים ארוכים וללא צורך בנסיעה ארוכה". מר נדב חן מנכ"ל לניאדו  מסר כי "מדובר בקפיצת מדרגה מבחינת השירותים הרפואיים אותם אנו מציעים למטופלים. הנהלת לניאדו תמשיך לגייס כח אדם איכותי בעל נסיון למען תושבי האיזור".

 

לראשונה באיזור המרכז והשרון יחידת ה-IVF  בלניאדו מציעה בדיקת הידרוסונוגרפיה

IMG 5787הבדיקה הינה בדיקת  אולטרה-סאונד רחם וחצוצרות בהדמייה תלת מימדית ללא חשיפה לקרינת רנטגן או יוד. הבדיקה תבוצע ע"י מנהל יחידת ה-IVF  בלניאדו, ד"ר אמיר וינטראוב שביצע מאות בדיקות כאלו בחו"ל ובישראל

לראשונה באיזור המרכז והשרון יבוצעו בדיקות הידרוסונוגרפיה להדמיה תלת מימדית של הרחם והחצוצרות ביחידת ה-IVF  בלניאדו, בשיתוף מכון האולטרה-סאונד הגינקולוגי באגף נשים ויולדות. הבדיקה מייצרת סדרת הדמיות אולטרה-סאונד של איברי האגן שמטרתן הינה בדיקת תקינותם של חלל הרחם והחצוצרות. ההדמיה התלת מימדית מעניקה תמונת מצב מיטבית של חלל הרחם ומשמשת להערכת אי פריון, איבוד הריון חוזר, דימום לא סדיר, וכן לבדוק ולשלול ממצאים חשודים כמו פוליפים, הידבקויות, חסימות, מומים ועוד. בנוסף מאפשרת הבדיקה לבצע הערכה של חלל הרחם לקראת טיפול IVF. הבדיקה, שנמצאת בשימוש נרחב בעולם, תופסת מקום הולך וגדל גם בארץ כתחליף לצילום רחם ו/או להיסטרוסקופיה. את הבדיקות יבצע ד"ר אמיר וינטראוב, מנהל יחידת ה-IVF  בלניאדו וסגן מנהל אגף נשים ויולדות. ד"ר וינטראוב ביצע מאות בדיקות הידרוסונוגרפיה במהלך עבודתו בשערי צדק ובמהלך עבודתו בבי"ח בקנדה. יתרונותיה הבולטים של הבדיקה הם הימנעות מקרינת רנטגן, מחשיפה ליוד, והדמיה תלת מימדית מדויקת יותר. כמו כן, מציין ד"ר וינטראוב כי מטופלות שעוברות את הבדיקה מציינות כי הכאב הנלווה לבדיקה הינו פחות משמעותי מהכאב הנלווה לצילום רחם בשיטה הסטנדרטית. ד"ר וינטראוב אומר: "מדובר בבדיקה שבדרך כלל מתבצעת בתחילת הדרך של טיפולי הפוריות. הנסיון שלי בתחום מלמד כי הבדיקה יעילה מאד, חוסכת חשיפה לקרינה ויוד ומתבצעת במינימום אי נוחות. המחקר הרפואי שבוצע בנושא מעיד כי הבדיקה מעניקה לרופא המטפל מידע רב ואיכותי על מנת לבחור את דרך הטיפול המתאימה למטופלת ספציפית. אנו עובדים בימים אלו על הכנסת שירותים נוספים ליחידת ה-IVF". מנכ"ל לניאדו, מר נדב חן מציין כי  "מערך המכונים ומרפאות החוץ בלניאדו משקיע משאבים רבים כדי להנגיש לאוכלוסיה באיזור השרון והמרכז טיפולים ובדיקות ללא צורך לנסוע למרחקים ארוכים. הכנסת בדיקת ההידרוסונגרפיה לשירותים שלנו הינה חלק ממהלך ההנגשה והשדרוג של השירותים הקליניים". 

 

מכתב תודה
מכתב תודה לד"ר שושנה הדר

Dr-Hadarבס"ד

להנהלת בית החולים לניאדו!

בתאריך 18.10.17 הגעתי לבית החולים לניאדו באמבולנס, שיצר קשר עם המיון, ודווח על ארוע מוחי שיש לבעלי. במיון התנהלו ביעילות, כשהכל פועל במהירות! למיון הגיע ד"ר הדר שושנה שהובילה את המהלכים, בשלווה ובביטחון.

כאשר חתמנו על הסכמה לבצע את הטיפול היתה לצידנו ד"ר הדר, עם השקט שלה ועד אשר הגענו למחלקה (טיפול נמרץ לב) שזה היה כבא אחרי אמצע הלילה! וכמובן חיבקה אותנו בחום.

האישפוז עצמו היה במחלקת טיפול נמרץ לב, שגם שם יש אנשים יפים!

ולסיכום אין מילים אשר יכולות להביע את תודתנו!!!

בראש ובראשונה לד"ר הדר וכמובן לכל העוסקים בהבאתו של חיים (בעלי) לחיים רגילים וטובים כבעבר.

 

                                         בהמון הערכה!

                                         ושוב תודה!

                                         מרים

 

 

 הרצאה: המטופל הוא הלקוח שלנו- איך מתמודדים עם תלונותיו

 

פרחים על שירות מעל ומעבר
IMG 5983-1מיכל קרונפלד קיבלה זר פרחים על שירות מעל ומעבר

מיכל, עובדת בלניאדו 24 שנים. משמשת כס. מנהלת השרות לעבודה סוציאלית ועו"ס בפנימית ג. מיכל הינה עובדת חרוצה, מקצועית, אחראית, אמפטית ובעלת רגישות גבוהה לחולים ובני משפחותיהם.
במהלך חודש נובמבר, גב' מיכל קרונפלד, זיהתה מצוקה משפחתית יוצאת דופן של אחד המטופלים במחלקה , הגדילה ראש על מנת לפתור את הבעיה ומצאה פתרון מושלם !
אחד המטופלים בפנימית ג' אושפז במחלקה לאחר שאשתו השתחררה מהמחלקה בדיוק יום קודם- בידיעה שבעלה יטפל בה בבית. המטופלת נאלצה לגרור את עצמה שוב ללניאדו על מנת לאשפז את בעלה שסבל ממחלות שונות.
העובדת הסוציאלית של המחלקה, גב' קרונפלד זיהתה שהאישה, ששוחררה רק לפני 24 שעות , תמצא את עצמה מטפלת בבעלה במחלקה למרות ההמלצות למנוחה וטיפול בה עצמה.
גב' קרונפלד דאגה לסדר מימון מטעם מחלקת הרווחה בעירייה על מנת לשלוח את האישה לנופשון בו תוכל לנוח ולהתאושש מהמחלה ממנה היא סובלת. גב' קרונפלד דאגה להרגיע את האישה כי בעלה יקבל את הטיפול המיטבי ווידאה כי המטופלת ששוחררה תקבל את מלוא התנאים הפיזיים למנוחה, גם כשבעלה לא לצידה.
על הגדלת הראש, היוזמה והיצירתיות הוחלט להעניק לגב' קרונפלד זר פרחים על שירות מעל ומעבר