newsletter-jan-2018
PDF הדפסה דואל

דיוור ינואר 2018

לידת מינוי: ד"ר יעל ארבל מונתה לנהל את מערך חדרי הלידה בלניאדו

Dr-Arbel

ד"ר יעל ארבל מונתה לנהל את מערך חדרי הלידה בלניאדו והיא תחליף את ד"ר בריגטה וינטראוב שיוצאת לגימלאות לאחר שנות עבודה ארוכות. ד"ר ארבל הינה בוגרת בהצטיינות של  לימודי רפואה באוני' ת"א, מומחית לגניקולוגיה וביצעה תת התמחות באוני' ויסקונסין ושנת שבתון באוני' סטנפורד. ד"ר ארבל הינה חברת סגל בצוות ההוראה של בית הספר לרפואה ע"ש סקלאר באוני' תל אביב והיא מחזיקה גם בתואר ראשון בהצטיינות בקרימינולוגיה ופסיכולוגיה מטעם אוני' בר אילן. בנוסף, ערכה ד"ר ארבל מספר ספרים מדעיים וביניהם הספר "טבעי ללדת".  ד"ר ארבל מביאה איתה לתפקיד נסיון רב והיכרות עם אגף הנשים והיולדות בלניאדו במסגרת עבודתה כרופאה בכירה באגף בשנים האחרונות. מערך חדרי הלידה בלניאדו כולל שמונה חדרי לידה, שני חדרי לידה במרכז לידה טבעי וחדר ניתוח לניתוחים קיסריים – על כל אלה תופקד ד"ר ארבל החל מתחילת שנת 2018. נשים רבות , מכל רחבי הארץ, מעונינות להגיע ללידה בלניאדו בעקבות אג'נדה מילדותית הרואה בלידה הליך טבעי שיש לאפשר אותו, ככל הניתן, ללא התערבות. האג'נדה המילדותית הזו מתווספת לצוות מילדות מסורות ואכפתיות. תמהיל האג'נדה המילדותית של הצוות הרפואי ומסירותם של המילדות מהווה תמהיל מנצח עבור הנשים היולדות. עם קבלתה את המינוי אמרה ד"ר ארבל "הגישה המילדותית שלי היא גישה הומניסטית ובטוחה הרואה את היולדת במרכז. זו הגישה בלניאדו כבר שנים רבות ואני מודה על האמון שנתנה בי הנהלת האגף והנהלת לניאדו. אנחנו נמצאים בתקופה בה היולדת בוחרת את המרכז הרפואי בו היא יולדת מתוך מגוון רחב של אפשרויות. אני מחויבת להציע ליולדות את חווית הלידה המעצימה ביותר , תוך הקפדה על בריאותם ובטחונם של היולדת והיילוד. אני מאמינה שבטווח הזמן הקרוב תושלם בניית המתחם החדש של חדרי הלידה והחוויה הזו רק תשתדרג". ד"ר מרדכי בן דוד, מנהל האגף לנשים ויולדות בלניאדו בירך את ד"ר ארבל וציין כי "ד"ר ארבל היא האדם הנכון במקום הנכון. אין לי ספק שמנהיגותה בחדר הלידה תשפיע ישירות על חוויתן של היולדות בלניאדו". מר נדב חן, מנכ"ל לניאדו איחל הצלחה לד"ר ארבל ואמר "כמרכז רפואי מוביל בתחום הילודה בישראל, אני רואה במינוי של ד"ר ארבל צעד משמעותי להתפתחות האגף לנשים ויולדות, אני משוכנע כי היולדות יפגשו רופאה משכמה ומעלה. אנחנו מתכוונים להמשיך לפתח את האגף הן בהיבט של כח האדם והן בהיבט של השלמת הבנייה של מתחם חדרי הלידה והפגייה".

 

מתכנסים לבריאות בלניאדו

Gastroכנס שהפיק המכון לגסטרואנטרולוגיה בלניאדו התקיים בהצלחה רבה. כ-250 איש תושבי נתניה והשרון הגיעו לכנס שעסק במחלות מעי גס, קיבה וכבד. ההרצאות בכנס הועברו ע"י רופאי המכון ובראשם ד"ר בני שפק מנהל המכון שהרצאה על סרטן המעי הגס, פרופ' מנחם מושקוביץ שהרצה על חיידק ההליקובאקטר בקיבה וד"ר שרון לוי שהרצתה על מחלות כבד. ההרצאות תורגמו סימולטנית לשפת הסימנים עבור קבוצת כבדי שמיעה מאגודת אח"א שהביעו ענין רב בנושאי ההרצאות, שאלו שאלות וקיבלו תשובות מקצועיות שתורגמו כמובן לשפת הסימנים. רגע מרגש במיוחד נרשם במהלך הכנס – מטופל שעבר בדיקת גסטרו מורכבת הנקראת ERCP  ועבר החייאה במהלך הבדיקה עקב הדרדרות פתאומית במצבו הגיע לכנס כדי לברך את מנהל המכון ד"ר בני שפק שהציל את חייו ! ד"ר שפק אמר כי "אני מתרגש לפגוש את המטופל, מדובר באדם שעבר בדיקה מורכבת אך שגרתית ומצבו הדרדר בפתאומיות. זה אירוע מאד נדיר. החייאה במצב כזה הינה לא קלה וברוך ה'  הצלחנו לייצב את מצבו והוא כאן על הרגליים! אני מברך את כל באי הכנס שהעשירו את הידע הרפואי שלהם ובכך יוכלו לטפל ולמנוע במחלות שונות וכמובן לשמור על אורח חיים בריא". פרופ' צבי שמעוני המנהל הרפואי של לניאדו נשא את דברי הפתיחה של הכנס וציין כי "הכנסים הקליניים לקהל הרחב הינם חלק מהחיבור שלנו לקהילה המקומית. אנו רואים בכך חשיבות רבה ונמשיך להשקיע בכנסים כאלו גם בעתיד לרווחתם ובריאותם של התושבים".

 

מכתב תודה
מכתב תודה לד"ר חני ברלב

Dr-Barlevד"ר חני ברלב היקרה!

מהרגע שנכנסתי אלייך לחדר ובישרת לי שחליתי יצאתי לדרך ארוכה, מפותלת ומטלטלת. אך אני מוצאת את עצמי אומרת שוב ושוב לעצמי ולאחרים, שאם כבר לעבור כזאת דרך, אז מזל שהגעתי אלייך ועברתי אותה אתך. מהרגע הראשון אמרת לי "אני אתך לכל אורך הדרך" ומילים האלו נכנסו היישר לנשמתי וחיממו את ליבי, הרגשתי שהגעתי לאדם הנכון. וכשנוכחתי שהתכוונת לכל מילה ושאת אכן מלווה אותי בכל שלב וזמינה עבורי לכל שאלה ועוקבת בהתמדה אחר התקדמות הבדיקות שאני עוברת ומתעניינת בשלומי, הודיתי לאלוקים שהתברכתי ברופאה כמוך.

עכשיו אני רוצה להודות גם לך. תודה שהקשבת לי, עודדת, אותי, שחיזקת אותי, שנסכת בי תקווה לאורך כל הדרך. תודה שאפשרת לי לפנות אלייך ישירות, תודה שטיפלת בי במסירות, באנושיות ובמקצועיות רבה. תודה על האכפתיות, ההבנה הענווה שכל כך מאפיינים אותך וכל כך לא מובנים מאליהם. כשפגשתי ברופאה מיוחדת כמוך, לא יכולתי שלא לחשוב על המילים שכתבה נעמי שמר שוודאי נכתבו על אנשים טובים כמוך: "אנשים טובים באמצע הדרך, אנשים טובים שיודעים את הדרך ואיתם אפשר לצעוד". תודה שצעדת איתי בדרך הלא פשוטה הזאת ותודה שריפאת את גופי ואת נשמתי.

בהערכה אינסופית ד.מ

 

 

 הרצאה: האם יש כזה דבר סוף טוב ?

 

פרחים על שירות מעל ומעבר
Flowers-01-2018

סטלה עמיר הינה אחות אחראית במחלקה פנימית ב' מזה 32 שנה

סטלה מבצעת את תפקידה תוך הקפדה על ערכים כמו מקצועיות, שירותיות, אמפתיה והקשבה למטופלים ובני משפחותיהם.
ביחידה לטיפול נמרץ במחלקה פנימית ב' מאושפז מטופל כבר מספר ימים כשהוא מונשם אך צלול ובהכרה מלאה.
במהלך החודש האחרון הגיעה לאשפוז בלניאדו  גם אשתו של המטופל לאחר התמוטטות וקריסת מערכות פתאומית, האשה אושפזה במחלקה פנימית ג' כשלצוות המטפל היה ברור ששעותיה ספורות.
סטלה ראתה לעצמה חובה וזכות להביא את המטופל לפרידה אחרונה מאשתו לפני פטירתה. היא ארגנה צוות קליני שכלל רופא, אחות ושינוע של ציוד ההנשמה הרגיש והביאה את המטופל לרגע פרידה עצוב ומרגש יחד עם בני המשפחה.

מדובר ביוזמה לא מובנת מאליה שחייבה שיתוף פעולה של צוות רב-מקצועי אותו הובילה סטלה מתוך ראייה של המטופל כבן אדם – במרכז.

על היוזמה והחמלה – הוחלט להעניק לה זר פרחים על שירות מעל ומעבר !