newsletter-november-2017
PDF הדפסה דואל

דיוור נובמבר2017

מכון אף אוזן גרון חדש בלניאדו

dr polackד"ר ג'פרי פולק מונה לעמוד בראש מכון אף אוזן גרון בלניאדו. המכון יעניק שירותים לילדים ומבוגרים והא מצטרף לתנופת פתיחת מכונים  חדשים בלניאדו

ד"ר ג'פרי פולק, יליד ארה"ב שעלה לאחרונה לישראל מונה לעמוד בראש מכון אף אוזן גרון בלניאדו. ד"ר פולק הינו מומחה אא"ג בעל שם בינלאומי והוא מביא איתו לתפקיד נסיון של עשרות שנים בטיפול בילדים ומבוגרים בניו-יורק. ד"ר פולק הינו בוגר אוניברסיטת קולומביה היוקרתית, שימש כרופא בכיר בבתי חולים מובילים בניו יורק ופרסם מאמרים רבים בתחום התמחותו. ד"ר פולק עלה לישראל לפני מספר חודשים, קיבל את אישור משרד הבריאות לעסוק ברפואת אא"ג בישראל והחליט להשתקע בנתניה ולעבוד בלניאדו. "פגשתי לפני מספר שנים בניו יורק את הרב שפיצר – מנהל המשרד לגיוס משאבים של לניאדו בניו יורק, התחברתי בצורה עמוקה לחזונו של לניאדו כמרכז רפואי קהילתי המקפיד על ההלכה וראיתי זכות לעצמי להצטרף למרכז רפואי כזה" אומר ד"ר פולק.  השירותים שיעניק המכון לתושבי נתניה והשרון כוללים טיפולים לבעיות מוכרות בתחום אא"ג כדוגמת :בעיות שקדים, מיתרי הקול, פוליפים, בעיות במערכת הסינוסים טיפול בגופים זרים שחדרו לגרון/אף, החזרת שמיעה וכדו'.  ד"ר פולק מתכוון לבצע גם פרוצדורות רפואיות הכוללות ניתוחי אא"ג והוא טוען כי "אין סיבה שבמרכז עירוני גדול כמו נתניה לא תנתן האפשרות למטופלים לבצע ניתוח בקרבת מגוריהם". מר נדב חן, מנכ"ל לניאדו בירך את ד"ר פולק על החלטתו להצטרף לצוות הרפואי ואמר כי "עלייתו ארצה של מומחה בעל שם כד"ר פולק והצטרפותו לסגל הרופאים שלנו היא תעודת כבוד עבורנו. אני מאמין כי תושבי נתניה והשרון יהנו משירותים רפואיים מצוינים בקרבת מקום ובזמינות תורים גבוהה". לקביעת תור ניתן להתקשר למספר  098609336

 

dr polackמשלחת של בכירי מערכת הבריאות השוויצרית ביקרה בלניאדו

בכירי מערכת הבריאות בשוויץ קיימו אתמול סיור בלניאדו. הסיור בלניאדו התקיים במסגרת ביקור בבתי חולים ציבוריים ופרטיים בישראל וכן פגישות עם בכירים במשרד הבריאות , קופות החולים וחברות הביטוח. אנשי הצוות השוייצרים ביקשו להגיע ללניאדו על מנת להכיר מרכז רפואי המתמחה בילודה, בעל מאפיינים קהילתיים המעניק שירות רפואי לכלל הציבור – סוגיות בהם עוסקת מערכת הבריאות בשוויץ בימים אלו. ד"ר קלוד פיקאר, מנהל המחלקה האורטופדית בלניאדו – יליד שוויץ ובוגר לימודי רפואה בשוויץ בעצמו – קיבל את פני האורחים וסיפר את סיפור חייו הכולל עליה לישראל והקמת מחלקה אורטופדית בעיר פריפריאלית כנתניה משלב בו לא היתה קיימת מחלקה כזו ועד לשלב בו נמצאת המחלקה כיום, ערב כניסה למבנה חדש, מרווח ומצויד בכל המכשור המתקדם ביותר.  מר נדב חן, מנכ"ל לניאדו הציג בפני האורחים את המבנה של מערכת הבריאות בישראל ואת האתגרים העומדים בפניה בהווה, ובנוסף את יחודיותו של לניאדו כבית חולים קהילתי. כמו כן קיימו האורחים סיור במחלקת ילדים בליווי אישי של ד"ר יעקב שכטר ובמחלקת יולדות בליווי ד"ר בן דוד מנהל האגף. האורחים הביעו התענינות רבה בניהול הפיננסי של מערכת הבריאות בישראל וכן בהתמודדות של מרכז רפואי ציבורי אל מול תקצוב ממשלתי. בסיכום הביקור אמר מר פרופ' תומאס סוויץ' העומד בראש המשלחת השוויצרית  כי "אני מודה להנהלת לניאדו על האירוח הלבבי, למדנו הרבה מאד במהלך הסיור. אין לי ספק שלניאדו מתמודד עם אתגרים לא מבוטלים, אך הנחישות שלכם מעוררת השראה". מר נדב חן, מנכ"ל לניאדו אמר בסיום הביקור כי "לכבוד הוא לנו לארח אותכם פה בלניאדו. אנו רואים בחיוב כל קשר עם מרכזים רפואיים אחרים בישראל ובעולם ונמשיך לשמור על קשרים אלו גם בעתיד". 

 

מכתב תודה
מכתב לדובין אינה

dr dobinבס"ד

לכבוד ד"ר דובין אינה
מנהלת מח' פנימית א', בי"ח לניאדו

לד"ר דובין אינה שלום רב

במוצאי יום הכיפורים אושפזתי במחלקת פנימית א' בעקבות דלקת ריאות.

במהלך שהותי במחלקה נחשפתי לצוות רופאים ואחיות מיומן ומקצועי.

 

במיוחד רוצה אני לציין את ד"ר קטיה סבן שחיוכה ומאור פניה היו בבחינת נקודת אור עבורי בעת שהותי במחלקה. התחושה אותה מצליחה ד"ר סבן לעורר בחולה, היא תחושה של יחס אישי ודואג למרות העומס הנורא שהיה במחלקה. לצד המקצועיות הגבוהה של ד"ר סבן שוכנת נפש אנושית חמה והשילוב בין מקצועיות לאנושיות הן התכונות אותן אנו מחפשים אצל כל רופא המטפל בנו.

בין צוות האחיות ברצוני להעלות על נס את עבודתה של האחות אורלי אלפסי. העומס המוטל על צוות האחיות במחלקה יחד עם הטענות המופנות תדיר אליהן מצד המטופלים, הופך את עבודתן הקשה ממילא, למצב כמעט בלתי אפשרי. בהיותי סמוכה אל דלפק האחיות ראיתי את מאמציה של אורלי להרגיע, להשקיט ולפתור כל בעיה שהתעוררה אצל כל אחד מהחולים במחלקה.

"במקום שיש בריאות יש תקווה ובמקום שיש תקווה יש הכל"

בתודה על הבריאות, בתודה על התקווה

 

משפחת פ.

 

 הרצאה: סוף החיים היבטים רפואיים ומשפחתיים

 

פרחים על שירות מעל ומעבר
flowers-octנועם שביט יואל, קיבלה זר פרחים בהפתעה על שירות מעל ומעבר!

נועם שביט יואל, אחות במחלקת גניקולוגיה,  קיבלה בהפתעה זר פרחים על שירות מעל ומעבר!
נועם היא אחות חדשה יחסית, בעלת אישיות מיוחדת הפגינה אמפתיה ואנושיות יוצאת דופן במהלך עבודתה. למרות היותה אחות מתחילה ולאור כישוריה המקצועיים היא מבצעת תפקיד של אחראית משמרת.
נועם יודעת להעניק טיפול אמפתי לכל מטופלת, טיפול "בהתאמה אישית" כשהיא מתאימה את עצמה לאופייה ותרבותה של המטפלת.
במהלך חודש אוקטובר נועם עבדה במשמרת ערב ובמחלקה שהתה אישה בודדה, שעברה טיפול כואב ומורכב כשלצידה לא נמצא אף אחד, בני המשפחה לא היו במחלקה במהלך האישפוז. נועם אשר שמה כי אין אף אחד מבני המשפחה לצד המטפלת הלכה וקנתה ציוד אישי למטופלת בסיום המשמרת ובכך שיפרה את מצב רוחה והפיגה את בדידותה.
נועם גרה במרחק רק מבה"ח ולמרות זאת דאגה למטופלת ורק לאחר מכן יצאה לביתה.
על היוזמה, החמלה והמסירות הולחט להעניק לה זר פרחים.