הצהרת נגישות

המרכז רפואי צאנז לניאדו מספק שירות רפואי לחצי מיליון בני אדם נתניה והשרון ואנו פועלים רבות על מנת להנגיש את הארגון ואתר האינטרנט שלנו למנויים מוגבל עד לקדם שוויון זכויות ושקיפות כלפי אנשים עם מוגבלות ומתחייבים לעשות ככל הניתן כדי לעזור לכלל האוכלוסייה.

מהות אתר אינטרנט נגיש

אתר אינטרנט נגיש, הינו אתר המאפשר לאדם עם מוגבלות, לגלוש באותו רמת והנאה כגולשים אחרים, תוך שימוש ביכולות עליה הוא פועל ובאמצעות טכנולוגיות מסייעות לנגישות .

ביצוע התאמות הנגישות באתר האינטרנט

התאמות הנגישות באתר בוצעו בהתאם לסימן ג': שירותי אינטרנט בתקנות שוויון זכויות לשירות מוגבלות (התאמות לשירות) התשע התג 2013, לתקן ת"י 5568 הישראלי הישראלי המבוסס על הוראותWCAG 2.0 , האתר הונגש לרמה AA ובכפוף לשינויים והתקנות התקן ש.

האתר תומך בשימוש בטכנולוגיות משולבות כמו תוכנות הקראת מסך, בגלישה בעזרת מקלדת, התאמות תאורה, צבעים וגודל הכתב.

רכיבים חיצוניים

באתר מותקן תוסף נגישות של חברת accessiBe   פתיחה תפריט ההנגשה לחצו על הסימול (הלוגו) הזה :

(טקסט חלופי: פתח אפשרויות נגישות) לסגירת התפריט לחצו על הכפתור סגירת הממשק או על כפתור "ESC".

בכניסה לסרגל הנגישות תוכל לבחור את שפת הממשק, לבטל את בחירות הנגישות שביצעתם בעבר, לקרוא את הצהרת הנגישות של ממשק הנגישות וכן להסתיר את כפתור הנגישות, בנוסף לאפשר לבחור את אחד מפרופילי הנגישות הבאים:

פרופיל בטוח לאפילפסיה: פרופיל זה אפשרי עם אפילפסיה להשתמש באתר בצורה בטוחה על ידי ביטול הסיכון להתקפים הנובעים מהנפשות מהבהבות או מהבהבות ושילובי צבעים מסוכנים.

פרופיל לקוי ראייה: פרופיל זה מתאים את האתר כך שיהיה נגיש לרוב ליקויי הראייה כמו ראייה משפילה, ראיית המנהרה, קטרקט, גלאוקומה ואחרים.

פרופיל מוגבל קוגניטיבי: פרופיל זה מספק תכונות עזר שונות המסייעות למשתמשים עם מוגבלות קוגניטיבית כמו אוטיזם, דיסלקציה, CVA ואחרים, להפעיל באלמנטים החיוניים ביתר קלות.

פרופיל להפרעות קשב וריכוז: פרופיל זה מפחית באופן בלעדי את הסחות הדעת והרעשים, לעזור לאנשים הרווחה מהפרעות קשב וריכוז והפרעות עצביות לגלוש, לקרוא ולהמשיך באלמנטים החיוניים ביתר קלות.

פרופיל משתמשים בקוראי מסך: זה מתאים את האתר כך שיהיה תואם לקוראי מסך כמו JAWS, NVDA, VoiceOver ו- TalkBack. קורא מסך מותקן במחשב ואתר זה תואם אליו.

כמו כן ניתן לבצע התאמות ממשק משתמש, העיצוב והקריאות:

התאמות גופן – משתמשים יכולים להגדיל ולהקטין את גודלו, לשנות את המשפחתיות (סוג), להתאים את הרווח, היישור, תגובה הקו ועוד.

התאמות צבע – משתמשים יכולים לבחור ניגודי צבעי פרופילי אור, כהה, הפוך ושחור-לבן. בנוסף, משתמשים יכולים להחליף ערכות צבע של כותרות, טקסטים ורק, עם מעל 7 אפשרויות שונות.

אנימציות – משתמשים באפילפסיה יכולים לעצור את כל הנפשות הפעילות בלחיצת כפתור. הנפשות הנשלטות על ידי הממשק כוללות קטעי וידאו, GIF ומעברים מהבהבים של CSS.

הדגשת תוכן – משתמשים יכולים לבחור להדגיש אלמנטים חשובים כמו קישורים וכותרות. הם יכולים גם לבחור להדגיש אלמנטים ממוקדים או מרחפים בלבד.

השתקת שמע – משתמשים עם מכשירי שמיעה לחוות כאבי ראש או בעיות אחרות בגלל השמעת שמע אוטומטית. אפשרות זו מאפשרת למשתמשים להשתיק את האתר כולו באופן מידי.

הפרעות קוגניטיביות – אנו משתמשים במנוע חיפוש המקושר לוויקיפדיה ולוויקימילון, ומאפשרים אנשים עם הפרעות קוגניטיביות לפענח משמעויות של ביטויים, ראשי תיבות, סלנג ואחרים.

פעולות נוספות – אנו מספקים למשתמשים אפשרות את צבע וסמן הסמן, השתמש בהדפסה, לאפשר מקלדת וירטואלית ופונקציות אחרות.

ישימות מיטבית לנגישות באתר האינטרנט

באתר אינטרנט זה, בוצעו התאמות לכל הדפדפנים וניתן לגלוש בצורה מיטבית ונגישה באמצעות כל הדפדפנים.

כמו כן, אתר אינטרנט של בית החולים לניאדו נגיש ומאפשר לאנשים עם מוגבלות ולאנשים מבוגרים לגלוש באותה רמה של יעילות והנאה ככל הגולשים.  כיום הרבה מהאוכלוסיה נתקלים בקשיי שימוש באינטרנט ועשויים להפיק תועלת מתכני אינטרנט נגישים יותר, במרכז הרפואי לניאדו אנו מאמינים ופועלים כדי לתת  שיווין הזדמנויות לבעלי מוגבלויות ולאנשים הנעזרים בטכנולוגיה המסייעת לשימוש במחשב.

הסדרי נגישות בארגון

התאמות הנגישות הקיימות והמתבצעות כוללות הנגשה של הסביבה והמבנים והנגשת השירותים השונים כולל אתר האינטרנט.

להלן פירוט הסדרי הנגישות במרכז הרפואי לניאדו:

  • נגישות מבנים-אנו משתדלים לדאוג שמבני ובנייני בית החולים יהיו נגישים לכלל האוכלוסיה ויוכלו לספק שירות ומענה לכל האוכלוסיה ומתוכם לאוכלוסיה הבוגרת ולאוכלוסיה המוגבלת.
  • נגישות חניות- אנו שואפים שחניות בית החולים יהיו נגישות לאנשים עם מוגבליות ולכלל האוכלוסיה ומשקיעים בכך רבות.
  • נגישות שירות- אנו שואפים גם כי כללי השירותים בבית החולים לניאדו יהיו נגישים אנשים עם מוגבלויות, ומשקיעים משאבים רבים.

דרכי פניה לבקשות, תקלות נגישות והצעות לשיפור

עם כל מאמצינו ומצאתם באתר האינטרנט או בבית החולים לניאדו בעיות הנגישות, או מידע בנושאים הקשורים לעזרה או שיש לכם הערות או, אתם מוזמנים לפנות אלינו. נשמח לשמוע מימכם

אפרת ידידיה

eyedidia@inter.org.il

הצהרת הנגישות עודכנה בתאריך 25.07.2023