מרפאות ומכונים קבע תור לבדיקה / מכון התמצאות בלניאדו צור איתנו קשר
יחידת התאוששות
תפריט

recovery@laniado.org.il

אגף מערבי, בניין יולדות, קומה 1 (צמוד לחדרי ניתוח )

למפת בניין יולדות – לחץ כאן

מנהלת מחלקת הרדמה: ד"ר יוליה פרוד

אחות אחראית: שרה בקר

צוות רפואי בכיר
מנהלת מערך חדרי ניתוח
אחות אחראית מחלה
אודות היחידה

היחידה מבצעת השגחה על חולים העוברים ניתוחים טרם שחרורם למחלקה. היחידה מאפשרת השגחה על מגוון חולים, החל מחולים הנשארים להשגחה של שעה לאחר ניתוחים קצרים וכלה בהשגחה של מספר שעות על חולים לאחר ניתוחים מורכבים, בדומה להשגחה והטיפול הניתנים בטיפול נמרץ.

היחידה צמודה לחדרי הניתוח בבית החולים, וייעודה העיקרי הוא טיפול, ניטור והשגחה צמודה על חולים בתקופה המיידית לאחר הרדמה וניתוח. חדר ההתאוששות מהווה סביבת עבודה מורכבת ואינטנסיבית בשל מגוון הבעיות האופייניות לתקופה המיידית שלאחר הניתוח, כולל מניעה וטיפול במצבי חירום לבביים ונשימתיים, טיפול בכאב וטיפול בתופעות לוואי אפשריות של ההרדמה והניתוח.

עם הגעתו להתאוששות, מחובר המטופל למסכת חמצן, מוניטור, מד לחץ דם ומד סטורציה.( מכשיר המודד את ריווי החמצן בדם). לעיתים, מחובר המטופל לעזרים נוספים כמו נקזים שונים או קטטר שתן, בהתאם לסוג הניתוח שאותו עבר ובהתאם למצבו.

רק לאחר הבאת החולה למצב יציב ובטוח, ניתן לשחררו מחדר ההתאוששות למחלקה. משך ההשגחה הרגיל בהתאוששות לאחר ניתוח נע בין 45 דקות עד מספר שעות, תלוי בסוג הניתוח ובמצבו של המטופל.

צוות היחידה מורכב מרופאים מרדימים בעלי ניסיון רב בהרדמה, בטיפול נמרץ ובטיפול בילדים לאחר ניתוח. האחיות בצוות הן בעלות השכלה אקדמאית ובוגרות קורס-על בטיפול נמרץ..

אנשי הצוות, רופאים ואחיות כאחד, עובדים על פי נוהלי עבודה כתובים ומאושרים על ידי מינהל הסיעוד ומשרד הבריאות, ושומרים על רמה מקצועית ואנושית גבוהה ביותר, באמצעות קורסים, השתלמויות והכשרות מתקדמות נוספות.

מסירת מידע רפואי על המטופלים בהתאוששות
הרופא המנתח מוסר פרטים על הניתוח למשפחה מיד בתום הניתוח, כאשר החולה נמצא בחדר התאוששות או בדרכו לשם.
אם לרופא המרדים יש מידע נוסף, גם הוא ייצא לעדכן את המשפחה.
בנוסף, ניתן להתעדכן על גבי מסך המחשב הממוקם באולם ההמתנה או אצל המתנדבת בכניסה.

נוהלי ביקור
בשל אופי הטיפול במנותחים ועל מנת לשמור על פרטיותם ולהגן עליהם מזיהומים, לא ניתן לאפשר לבני משפחה ומלווים לשהות ליד מטופלים. הכנסת בני משפחה תתאפשר רק בילדים ובתיאום עם צוות האחיות ולאחר קבלת רשות.

© כל הזכויות שמורות לבית חולים לניאדו 2024
SEO COMPANY WEBSITE BY