מרפאות ומכונים קבע תור לבדיקה / מכון התמצאות בלניאדו צור איתנו קשר
נשים – גניקולוגית
תפריט

ללדת איתך בדרך שלך

שביל הלידה מתחיל ברגע גילוי ההיריון
אורכו תשעה חודשים וחיים שלמים אחר כך.

לפרטים נוספים >

טלפונים: 09-8604724/09-8925208

אגף מערבי, בניין יולדות, קומה 1

סדר היום במחלקה
ארוחת בוקר 08:00-09:00
ארוחת צהריים 12:00-13:00
ארוחת ערב 18:00-19:00

שחרור מאישפוז :
13:00-15:00

שעות ביקור:
בכל ימות השבוע, בין השעות: 07:30-21:00

ביקור רופאים:
מתבצע ע"י רופאי המחלקה משעה 08:30 בבוקר. במקרה הצורך יבקר רופא תורן בכל שעה שהיא.
מעבר לשעות הביקור, ניתן לשוחח עם רופא המחלקה ע"י פניה לרופא או לאחות המחלקה.

מנהל המחלקה: פרופ' שגיא חיימוביץ
אחות אחראית: גב' חנה וינברג
דיאטנית : גב' מיכל גבעון
עו"סית: אמילי לדווין

צוות רפואי בכיר
מחלקת נשים/גניקולוגיה
פרופ' שגיא חיימוביץ רופא בבית חולים לניאדו
מנהל מחלקת נשים/גניקולוגיה
אודות המחלקה

מחלקת נשים בבית החולים לניאדו מטפלת במגוון רחב של מצבים קליניים בתחום הגניקולוגיה ומעניקה טיפול ראשוני, המשכי ומניעתי לנשים בכל שכבות הגילאים. המחלקה שמה דגש על טיפול מקצועי ואנושי המעניק לכל אישה את הטיפול המתאים לצרכיה הפיזיים והנפשיים. המחלקה דוגלת בחדשנות ושילוב של טכנולוגיות חדישות לטיפול היום יומי, כגון : יישום של גרדות ממוקדות תחת ראיה ישירה לעומת גרידה בצורה עיוורת, ובכך מונעת נזק מיותר לרחם ושימור פריון להריונות העתידיים.

המחלקה מטפלת במקרים של סיבוכי הריון צעיר (שליש ראשון ושני), כגון הריון מחוץ לרחם, דימומים בהריון, הקאות יתר, הפלות וגירוי יתר שחלתי. במחלקה מתבצע אבחון טיפול ומעקב במקרים של גידולים שפירים  במערכת הרבייה הנשית, מחלות זיהומיות של מערכת הרבייה הנשית, דימומים לא סדירים, וכמו כן ניתן טיפול בסיבוכים שלאחר לידה.

למחלקת נשים מתקבלות נשים המוזמנות לניתוחים מתוכננים כגון: שרירנים רחמיים, ציסטות וגידולים שחלתיים, צניחת אברי האגן, אי נקיטת שתן ועוד. במחלקת נשים מבצעים כיום את מרבית הניתוחים בשיטה זעיר פולשנית (לפרוסקופית) על כן משך האשפוז, לרוב קצר וההחלמה וההתאוששות מהירים.
לפרוסקופיה היא שיטה במסגרתה נעשה שימוש במכשור אופטי המוחדר דרך חתכים קטנים (עד 1 ס"מ) בדופן הבטן. בשיטה זו ניתן לבצע את מרבית הניתוחים הגינקולוגיים אשר פורטו לעיל.

במחלקה מבצעים בדיקות דם, שירותי הדמיה, ייעוצים וטיפולים נלווים כגון פגישה עם עובדת סוציאלית, פיזיותרפיה  דיאטנית וכו׳ מתקיימים כשגרה בשעות הבוקר. בנוסף ניתן להזמין מראש כלכלה מיוחדת (מנה צמחונית, טבעוני וכו׳). דרך האחות המטפלת או הכוח עזר במשמרת לתיאום הזמנה.

הצוות הסיעודי

הצוות הסיעודי במחלקת נשים כולל אחיות מוסמכות, המיומנות במתן טיפול מקצועי המכוון לצרכים הפיזיים והרגשיים של המטופלות. אחיות המחלקה מלוות את האישה בכל שלבי הטיפול – מדריכות אותה באופן פרטני ומפנות אותה בעת הצורך לגורמים המתאימים לטיפול בכל נושא. ביום שחרור האישה מאשפוז, יתנו לה רופא ואחות המחלקה הדרכה פרטנית, בהתאם להמשך הטיפול הנדרש עבורה.

שירותי המחלקה

במסגרת המחלקה מתבצעים ניתוחים דחופים ואלקטיביים, הניתוחים האלקטיביים השכיחים כוללים:

  • כריתת רחם עם או ללא שימור השחלות, הן בשיטה פתוחה והן בשיטה זעיר פולשנית.
  • ניתוחים להסרת ממצאים שחלתיים כגון ציסטות שחלתיות
  • ניתוחים לתיקון בעיות של דליפת שתן
  • ניתוחים לשחזור רצפת האגן, בשיתוף עם היחידה לאורוגינקולוגיה.

המחלקה גם נותנת מענה לבעיות גינקולוגיות דחופות כגון: הריונות חוץ רחמיים, זיהומים אגניים, ציסטות שחלתיות פרוצות או שזורות והריונות לא תקינים הדורשים התערבות ניתוחית. הפעילות האלקטיבית, וכן הניתוחים הדחופים, מבוצעים על ידי רופאים בכירים, מומחים במיילדות וגינקולוגיה, אשר נמצאים בבית החולים בכל שעות היום, עם מערך גיבוי של רופאים בכירים כוננים המוזמנים מביתם באופן דחוף בעת הצורך.

במחלקת נשים קיימות יחידות בתחומים השונים:

יחידת אשפוז יום נשים

במסגרת יחידת אשפוז יום נשים מתהצעות פעולות בחדר הניתוח, המאפשרות השגחה על המטופלת ושחרורה לביתה ביום הפעולה. הפעולות מבוצעות על ידי סגל הרופאים הבכיר במחלקת נשים.

יחידה אורוגניקולוגית

תחום האורוגינקולוגיה עוסק בבעיות של דליפת שתן, צניחת איברי האגן (רחם, שלפוחית שתן, קירות הנרתיק) והפרעות נוספות במערכת השתן התחתונה בנשים. מקור הבעיות הוא בתפקוד רצפת האגן, לרוב בעקבות לידות אך פעמים רבות הבעיות עולות אצל נשים בגיל מבוגר ללא קשר לתהליך הלידה. ביחידה מבצעים בירור מקיף של הבעיות, באמצעות כלים אבחוניים מתקדמים, דוגמת אורודינמיקה, ציסטוסקופיה ועוד. ייעוץ ייחודי ניתן לנשים לקראת לידה שסבלו בלידות קודמות מנזק לרצפת האגן, כמו קרעים בסוגר של פי הטבעת או בנרתיק. מגוון של טיפולים שיקומיים, תרופתיים וכירורגיים, מאפשרים מתן פתרון למרבית הבעיות.

יחידה גניקולוגית

במרפאת גינקולוגיה מאבחנים מחלות באיברי הרבייה הנשיים, מעניקים טיפולים ומפנים לניתוח במידת הצורך.

יחידת צוואר הרחם:
ביצוע קולפוסקופיות וביופסיה מצוואר הרחם (פעולה בה מסתכלים בעזרת מיקרוסקופ על העריה, תעלת הנרתיק והצוואר ובעזרת שימוש בחומצה אצטית ולוגול מזהים אזורים החשודים כטרום ממאירים) ובמידת הצורך ביצוע קוניזציות לטיפול בשינויים טרם ממאירים לקיחת ביופסיות וכריתת נגעים חשודים מאיזור העריה כולל טיפול ומעקב במחלות העריה לרבות ליכן סקלרוזיס ועוד צריבת קונדילומות בלייזר.

מרפאת שרירנים:
במסגרת הביקור במרפאה אנחנו מאפיינים את כמות וגודל השרירנים במכון האולטרסאונד ונותנים יעוץ והכוונה לטיפול המתאים ביותר לכל מטופלת. תוך התמקדות בשיפור איכות החיים, הטיפולים הקיימים שעומדים לרשותינו כוללים: טיפולים שמרניים ע"י שימוש בטיפולים הורמונליים חליפיים למינהם, טיפולים בשיטה חדשנית הכוללת:

  1. אמבוליזציית עורקי הרחם באמצעות צנתור, השיטה מבוססת על חסימת העורקים המזינים את השרירנים. בשיטה זו מחדירים צנתר לכלי הדם של הרחם או של השרירן, דרך עורק במפשעה, ומזריקים חומר ניגוד לשם הדגמת כלי הדם. בעזרת חומר סינתטי מיוחד חוסמים את כלי הדם, ומפסיקים את אספקת הדם לגידול, דבר הגורם לניוונו ולעיתים אף להעלמותו.
  2. בקרוב מתחילים בטיפול חדשני בישראל- צריבת שרירנים ע"י גלי רדיו תוך הדמיית אולטרסאונד, השיטה מתאימה לנשים סביב גיל המעבר שאינן מעוניינות בניתוח פולשני ומבוצעת בהרדמה.

ובשיטות כירורגיות הכוללות כריתת שרירנים בגישה לפרוסקופית ופתוחה וניתוח דפנטיבי כמוצא אחרון של כריתת הרחם תוך שימור השחלות.

מרפאת היסטרוסקופיה – כירורגיית חלל הרחם
בה מבצעים היסטרוסקופיות אבחנתיות  וניתוחיות ללא הרדמה לאבחנת פתולוגיות בתוך הרחם, וכן טיפול בפוליפים,הסרת שאריות תוכן הריוני,הסרת שרירנים קטנים ,כריתת מחיצות רחמיות  וכריתת הידבקויות ברחם.

מרפאת כירורגית פוריות של חלל הרחם:
במרפאה זו מבצעים איבחון של בעיות ברירית הרחם וחלל הרחם בנשים עם אי פריון ,בעזרת טיפול מולטידיספלינרי הכולל אולטרסאונד תלת מיימד, הידרוסונוגרפיה והיסטרוסקופיה מרפאתית מתקדמת.

מידע נוסף

בלוטת הברטולין – לחץ כאן

גרידה אבחנתית – לחץ כאן

גרידה במקרה של הפלה טבעית – לחץ כאן

הוצאת התקן תוך רחמי – לחץ כאן

היסטרוסקופיה מרפאתית – לחץ כאן

היריון חוץ רחמי – לחץ כאן

טיפול תרופתי במקרה של הפלה טבעית – לחץ כאן

יחידה אורודינמית – לחץ כאן

לפרוסקופיה – לחץ כאן

ניתוח להוצאת רחם – לחץ כאן

שרותי מרפאות אגף נשים ויולדות – לחץ כאן

תיקון רצפת אגן – לחץ כאן

תפירת צוואר הרחם – לחץ כאן

 

© כל הזכויות שמורות לבית חולים לניאדו 2024
SEO COMPANY WEBSITE BY