מרפאות ומכונים קבע תור לבדיקה / מכון התמצאות בלניאדו צור איתנו קשר
דו"ח מדדי האיכות של משרד הבריאות: בי"ח לניאדו מקבל את הציון הגבוה ביותר האפשרי – ציון 10!

דו"ח מדדי האיכות של משרד הבריאות: בי"ח לניאדו מקבל את הציון הגבוה ביותר האפשרי – ציון 10 !

דו"ח מדדי האיכות של משרד הבריאות הבוחן מגוון רחב מאד של מדדים קליניים קובע : בי"ח לניאדו מקבל את הציון הגבוה ביותר האפשרי – ציון 10. הדו"ח בוחן עשרות מדדים שונים בתחום הטיפול הדחוף ע"י ארגוני ההצלה (פרה הוספיטל) , בקופות החולים, בתי החולים הכללים, הגריאטריים, הפסיכיאטריים וטיפות החלב. בציון המסכם את כלל המדדים שנבחנו , מקבל בי"ח לניאדו את הציון הגבוה ביותר האפשרי – ציון 10, בהשוואה לבתי חולים בהיקף דומה – קטגוריית בתי החולים הבינוניים והקטנים. יש לציין כי רק שמונה בתי חולים במדינת ישראל קיבלו את הציון הגבוה הזה.

בבי"ח לניאדו ממשיכים לשמור על איכות קלינית המבוצעת בכלל המחלקות, תוך קיומם של מנגנוני בקרה בזמן אמת, המוודאים שמירה על הסטנדרטים הגבוהים אותם מציב משרד הבריאות למערכת האשפוז במדינת ישראל. כך למשל במדד הבוחן את הקבלה הראשונית במחלקה לרפואה דחופה – צוות המחלקה מקבל את המטופלים בתוך 4 דקות בלבד מרגע פתיחת התיק . חשוב לציין כי זו לא הפעם הראשונה בה מציג צוות המחלקה לרפואה דחופה הצלחה במדד החשוב. המחלקה לרפואה דחופה בבי"ח לניאדו הינה מהעמוסות ביותר בארץ ובשנת 2022 קיבלה כ- 87 אלף מטופלים. כמו כן, במדד הבוחן ביצוע צינתור בתוך 90 דקות מרגע קבלת מטופלים הסובלים מאירוע לבבי חד – עומד האגף הקרדיולוגי ביעד הלאומי, וכך גם במדדים רבים נוספים כמו בדיקת דופלקס עורקי צוואר בתוך 72 שעות מהגעת מטופלים שקיים חשד כי עברו אירוע מוחי (TIA), ביצוע ניתוח לתיקון שבר צוואר ירך בתוך 48 שעות מרגע הגעת המטופל/ת לבי"ח ועוד ועוד.

פרופ' צבי שמעוני, המנהל הרפואי בבי"ח לניאדו בחן את נתוני הדו"ח ואמר "אני מתבונן על שני נתונים חשובים : המדד הבוחן את מתן השירות במחלקה לרפואה דחופה (חדר מיון) בתוך 4 דקות מרגע הכניסה למחלקה – מחלקה המקבלת כ-87,000 ביקורים בשנה. ההצלחה של צוות המחלקה להעניק שירות בפרק זמן מהיר כל כך מעידה על הליכי עבודה מעולים, המוטמעים בכל המשמרות ובקרב כלל אנשי ונשות הצוות במחלקה. בנוסף, הנתון הכללי שבחן את כלל המדדים, בו קיבלנו את הציון הגבוה ביותר האפשרי – מעיד על מחויבות גבוהה של כלל הצוותים בכלל המחלקות והיחידות למטרה אחת בלבד – הענקת שירות רפואי וסיעודי בסטנדרטים הגבוהים ביותר. לא ניתן להמעיט בחשיבות העמידה ביעדי תכנית האיכות הלאומית, והשפעתם הישירה על המטופלים והמטופלות"

מר נדב חן, מנכ"ל בי"ח לניאדו קיבל את נתוני הדו"ח ואמר "העובדה כי קיבלנו את הציון המסכם הגבוה ביותר האפשרי מדברת בעד עצמה. אנחנו יודעים שאין פה קסמים. מדובר בעבודה סיזיפית, עיקשת, הכוללת שימת לב דקדקנית למאות אלפי אנשים ועשרות רבות של תהליכי עבודה קליניים וסיעודיים. אנו מתכוונים בעז"ה, להמשיך לשמור על רמה קלינית וסיעודית גבוהה , תוך המשך בינוי ופיתוח של מחלקות רבות – ובראשם פרוייקט הדגל שלנו, בניית בית חולים לרפואה דחופה".