מרפאות ומכונים קבע תור לבדיקה / מכון התמצאות בלניאדו צור איתנו קשר
פגישה אישית עם ג'וק חי – במחלקה לרפואה דחופה בבי"ח לניאדו

פגישה אישית עם… ג'וק חי – במחלקה לרפואה דחופה בבי"ח לניאדו

לא בכל יום פוגש ד"ר ג'יי וולגלרנטר – מנהל יחידת אא"ג ילדים בבי"ח לניאדו – ג'וק חי. זה קורה לו אחת למספר שנים, אבל הפגישה האחרונה היתה מענינת במיוחד…

למחלקה לרפואה דחופה בבי"ח לניאדו, הגיעה גברת בשנות ה-70 לחייה, הסובלת מרעש בעוצמה גבוהה מאד ותחושת עקצוץ וגירוי עז בתוך האוזן שלה. למחלקה נקרא הרופא התורן ממחלקת אא"ג – ד"ר ג'יי וולגלרנטר, המנהל את יחידת אא"ג ילדים. ד"ר ג'יי ביצע תשאול קצר של האשה והבין כי חרק נכנס לתוך תעלת השמע והתישב על עור התוף. מדובר בתופעה נדירה, הטיפול הניתן לה בדרך כלל, מתחיל בשפיכת נוזל הרדמה לתוך האוזן, בכך הורגים את החרק ומאלחשים את הכאב. אולם, הגברת הינה בעלת רגישות לחומרי הרדמה ועל כן היה בלתי אפשרי לבצע את הטיפול הראשוני. ד"ר ג'יי החדיר מצלמה לתעלת השמע, אבחן את מיקומו של החרק הטורדני והודות לנסיון הרב שלו שלף אותו בנסיון הראשון, לאחר מאבק לא קל מצד החרק. כל זאת, בוצע ללא הרדמה כלל, כשהאשה לא זזה, למרות משק כנפי החרק על עור התוף שלה ותחושת הכאב.

ד"ר ג'יי סיפר "אחת לכמה שנים, אני מקבל טלפון באמצע הלילה, עם צרחות אימים של מטופל או מטופלת, שחרק נכנס לתוך האוזן שלהם. לפעמים זה מרגיש כאילו המטופלים עוברים התקף פסיכוטי . צריך להבין שחרק שמתיישב על עור התוף מייצר רעש בעוצמה גבוהה מאד, לצד תחושת גירוד/דגדוד/עקצוץ קשה. זה פשוט בלתי נסבל. במקרה הזה, הגיעה אלי אשה מחדר המיון, עם תלונה שלפני כארבעה ימים נכנס לאוזן שלה חרק, ולמרות המצב היא מצליחה לשמור על שלווה ורוגע, אין לי מושג איך… השלווה והרוגע שלה היו כלי טיפולי משמעותי. אילולי היא היתה כה שלווה, אני בספק גדול אם הייתי מצליח להוציא את החרק מתוך האוזן, בגלל הרגישות לחומרי הרדמה. הסכנות הכרוכות בכניסת חרק לאוזן , מלבד הסבל הכבד, הם זיהום, אובדן שמיעה ועוד. זה משהו שאני לא מאחל גם לשונאים שלי. אני שמח שהצלחתי לבצע את שליפת החרק מהאוזן ומאחל לגברת בריאות שלמה".