new search7
heart-icon pregnancy-icon travel-icon2
orthopedia2 doctor-icon phone
 
PDF הדפסה דואל

מסלול חדש ללימודי אחיות בבית הספר לסיעוד בלניאדו
בית הספר לסיעוד בלניאדו, פותח מסלול לימודים חדש המיועד לבוגרות תואר ראשון, המסלול יפתח בעוד כחמשה חודשים

laniadoנשים רבות שסיימו את לימודי התואר ואפילו כבר עובדות במקצוע אותו למדו, חשות צורך לעשות שינוי משמעתי בקריירה שלהן, שינוי שיוביל אותם ליעדי הגשמה אישית כמו סיפוק מהעבודה, שכר הולם, קשר בינאישי במקום עבודה משרדית בירוקרטית ועוד. מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מעידים כי בימינו, הסבת מקצוע מתרחשת אצל אחוזים ניכרים מהאוכלוסיה ובדרך כלל מדובר על הסבה שמשפרת את כלל הפרמטרים המשפיעים על תחושת הסיפוק מהעבודה. בית הספר לסיעוד בלניאדו פותח בעוד כחמשה חודשים מסלול חדש ללימודי אחיות לבוגרות תואר ראשון המעונינות לבצע שינוי הטומן בחובו יתרונות רבים – לימודי הסבה מקוצרים הנמשכים על פני שנתיים וחצי בלבד, הכרה בלימודי התואר הקודמים, שכ"ל אוניברסיטאי, גב מקצועי של מרכז רפואי גדול, אווירה תורנית ומשפחתית, מלגות ואפשרויות קליטה מידית בעבודה עם תום הלימודים.

 
PDF הדפסה דואל

הליך מקרה נדיר של קדחת הנילוס טופל לאחרונה בלניאדו
קדחת הנילוס תוקפת לעיתים נדירות ומהווה מחלה מסכנת חיים. מטופלת שהגיעה לאחרונה ללניאדו עם תסמינים מתעתעים אובחנה ע"י צוות מומחי לניאדו , קיבלה טיפול ושוחררה לביתה כשהיא  בריאה ושלמה

prof shimoniקדחת הנילוס הינה מחלה המועברת לבני אדם על ידי עקיצת יתוש הנושא את הנגיף  לאחר שעקץ עופות נודדים המשמשים כמאגר לוירוס. המחלה הופיעה באיזור מערב הנילוס באפריקה ומכאן שמה. נדידת העופות העונתית מאפריקה לאירופה מהווה גורם מרכזי בהעברת הנגיף מארצות אפריקה לארצות המזרח התיכון, הבלקן ואירופה. בישראל התרחשו מספר התפרצויות של קדחת הנילוס ,במהלך שנת 2000 נפטרו כ-30 בני אדם (על פי דו"ח המשרד להגנת הסביבה). לאור ההתפרצות הזו, הוקמה במשרד להגנת הסביבה יחידה המנטרת ריכוזי מים עומדים המהווים סכנה להתפתחות מדגרות יתושים,  העלולים לשאת את הנגיף המסוכן. לאחרונה הגיעה למחלקה פנימית ב' בלניאדו מטופלת שסבלה מתסמיני מחלת חום עם חשש לפגיעה במערכת העצבים שהתאפיינה באובדן זכרון ואובדן הכרה. מספר בדיקות דחופות שבוצעו בהנחיית מומחי המחלקה העלו כי אכן מדובר בקדחת הנילוס, הדיאגנוזה אפשרה להעניק למטופלת טיפול יעודי, שאפשר לה להשתחרר לפני מספר ימים לביתה כשהיא בריאה ושלמה.

 
PDF הדפסה דואל

שת"פ בין איחוד הצלה לבין המחלקה לרפואה דחופה בלניאדו
Hatzala

שת"פ בין ארגון איחוד הצלה לבין המחלקה לרפואה דחופה בלניאדו. מעל לעשרים חובשים יהפכו בימים הקרובים למתנדבים קבועים במחלקה ויהוו תוספת של עזרה וסיוע למחלקה הפועלת מסביב לשעון. שיתוף הפעולה התאפשר לאחר הליך הכשרה וגיבוש נוהל עבודה ארוך, בו הוגדרו התפקידים השונים בהם ניתן לשתף פעולה, תוך ראיית בריאות ובטיחות המטופלים בראש ובראשונה. מדובר בפרוייקט התנדבותי שאיחוד הצלה מפעיל ב-15 בתי חולים ברחבי ישראל ובהם גם מרכזי על דוגמת רמב"ם בחיפה, שיבא-תל השומר, איכילוב תל אביב ועוד. לאחר שהסתיים הליך ההכשרה והתיאום הממושך, קיים צוות המחלקה, בראשותה של האחות האחראית גב' יהודית אייזקס שהינה מתנדבת איחוד הצלה בעצמה, אירוע הענקת תגי מתנדב למתנדבים. גב' אייזקס בירכה את המתנדבים ואמרה כי  "עבודה במחלקה לרפואה דחופה הינה לא פשוטה. מדובר בעבודה מסביב לשעון וקבלת מקרים קשים הדורשים מתן מענה מידי, לעיתים תוך מלחמה על החיים של המטופלים. העומס הוא רב וידים נוספות מיומנות יהוו עבורנו כצוות מטפל תוספת משמעותית.

 
PDF הדפסה דואל

בקרת משרד הבריאות באגף הגריאטרי בלניאדו עברה בהצלחה רבה !
בקרת הרישוי מתקיימת אחת לשנה ובוחנת בקפידה יישום נהלי עבודה קליניים וסיעודיים

dr chermosh1בקרת משרד הבריאות באגף הגריאטרי בלניאדו, מצאה כי האגף עומד בכבוד בכל הסטנדרטים הקליניים והסיעודיים שהציב משרד הבריאות. הבקרה שהתקיימה לאחרונה, בחנה מספר רב של פרמטרים הנוגעים לטיפול הקליני, הסיעודי, תנאי האשפוז, היגיינה, הכשרת צוות מטפל , נהלי עבודה של עובדים פארא - רפואיים, תזונת מטופלים, מתן תרופות, נהלי עבודה של כוחות עזר ועוד. בכלל הפרמטרים שנבחנו נמצאה רמה גבוהה מאד של עמידה בסטנדרטים שהוצבו ע"י הצוות המקצועי של משר הבריאות. הבקרה שהינה בקרת רישוי,  מתקיימת אחת לשנה,  מעבר של הבקרה מאפשר למוסד לקבל רשיון כמוסד גריאטרי המפוקח ע"י משרד הבריאות, לאחרונה הגביר משרד הבריאות את הפיקוח על מוסדות גריאטריים. הציון הנמוך ביותר שניתן בבקרה הינו 85% ואילו הציון הגבוה ביותר עומד על 97%. מדובר בהישג מרשים לאור החמרת הנהלים בהם נדרש הצוות לעמוד.

 
PDF הדפסה דואל

בלניאדו מטפלים (גם) בחומרים מסוכנים
תרגיל לטיפול בחומרים מסוכנים התקיים היום בלניאדו בשיתוף עם תחנת כב"ה נתניה

dangerous-materials1חומרים מסוכנים נמצאים במספר מוקדים בבית חולים – מעבדות, מכונים, מחלקות אשפוז ומרפאות. החומרים המסוכנים משמשים להכנת תרופות , לביצוע בדיקות הדורשות חומרים אלו וכן לצורך אחזקת המבנים והמתקנים. טיפול בחומרים מסוכנים במבנה המכיל מטופלים ומאושפזים דורש תשומת לב מירבית, תרגול מדויק ותיאום מלא בין אנשי הצוות הרפואי לבין הצוותים לטיפול בחומרים מסוכנים מטעם כיבוי האש.

 
PDF הדפסה דואל

בלניאדו מכשירים את דור העתיד של הרפואה בישראל
שני מנהלי מחלקות בלניאדו מונו לתפקידים בכירים במועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית

shecther-chermoshד"ר יעקב שכטר, מנהל מחלקת ילדים בלניאדו וד"ר ורד חרמוש, מנהלת האגף הגריאטרי בלניאדו מונו לאחרונה לתפקידים בכירים במועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית. המועצה המדעית בהסתדרות הרפואית אמונה על הצבת סטנדרטים מדעיים גבוהים, בהליך הכשרת דור העתיד של הרופאים והרופאות בישראל, החל משלב הלימודים דרך שלב הסטאז' וכלה בהתמחות. ד"ר יעקב שכטר מונה לחבר הועדה העוסקת בהכרה ביכולתם של מחלקות שונות בבתי חולים לבצע הליך של התמחות לרופאים שסיימו את שלב הסטאז'. הועדה בוחנת פרמטרים קליניים ואקדמיים רבים ובסוף הבחינה מקבלת החלטה, האם מחלקה ספציפית כשירה לבצע הליך של התמחות הכולל התנסויות קליניות, כתיבת עבודות מחקר, הכנה לבחינות ולמידה מעמיקה של תחום ההתמחות – כל אלו אמורים להתבצע בתוך מחלקה המכילה מטופלים ומטופלות, הדורשים טיפול שוטף אותו מבצעים המתמחים בהכוונתם של הרופאים הבכירים. מדובר באחריות כבדה ועומס הוראה לא מבוטל המונח על כתפי הרופאים הבכירים במחלקה מחד.