המחקר הפרמקולוגי
PDF הדפסה דואל

המחקר הפרמקולוגי בלניאדו מקבל הכרה בינלאומית
מחקר פרמקולוגי בתחום ריבוי תרופות שנערך בלניאדו הוצג לאחרונה בכנס בינלאומי בלונדון וקיבל הערכה רבה בקרב משתתפי הכנס

laniadoמטופלים  הסובלים ממגוון מחלות במקביל, זקוקים לטיפול בסל תרופות הנותן מענה לכלל הבעיות הרפואיות מהם הם סובלים. הטיפול הקליני ההוליסטי נותן מענה לכלל הבעיות, תוך התחשבות בתופעות הלוואי השונות של התרופות והסנכרון ביניהן. המושג "ריבוי תרופות" הינו מושג המוכר בספרות המדעית כמצב בו ההשפעה של התרופות הרבות הניתנות לא מסונכרן עד הקצה ובכך מגדיל תופעות לוואי או מקטין יעילות של תרופות שונות.
 


על מנת למנוע מצב של ריבוי תרופות, בעיקר בקרב מטופלים המאושפזים במחלקות פנימיות, הוחלט בבית המרקחת בלניאדו להציג בפני הרופאים את המטופלים שנכנסו למחלקה במצב בו הם מקבלים מעל 4 תרופות ולבחון יחד איתם את נחיצותם ואת השפעתם ההדדית. הצגת המטופלים וצריכת התרופות שלהם התקיימה במשך שתי תקופות של שלושה חודשים כל אחת. תוצאות המחקר העלו תמונת מצב שונה בעת השחרור – ירידה של עשרות אחוזים בצריכת תרופות מרובות (מעל 4 תרופות במקביל) !. בשלב הראשון של המחקר אובחנו 54% מטופלים שצורכים מעל 4 תרופות ובשחרור רק 30% היו זקוקים לכל התרופות הללו – מדובר בירידה של 24% !במהלך השלב השני למחקר התגלתה ירידה שך 11 % מהקבלה לשחרור בהיבט של ריבוי תרופות.
מר סאיד עמארנה, מנהל בית המרקחת בלניאדו שהציג את תוצאות המחקר בכנס הפרמקולוגי האירופאי בלונדון קיבל תעודת "מרצה מצטיין" בעקבות הצגת המחקר וזכה להערכה רבה. "אני שמח להגיע שוב לכנס בינלאומי ולהציג תוצאות מחקר שמשפיעות באופן ישיר על המטופלים" אומר מר עמארנה. מר נדב חן מנכ"ל לניאדו בירך את צוות בית המרקחת ואמר כי "המחקר הקליני והפרמקולוגי הוא אבן יסוד בעבודתנו היומיומית. אני מלא הערכה על העבודה המסורה והמקצועית, אין לי ספק שהשפעת המחקר על המטופלים תהיה מידית".