צילום רחם
PDF הדפסה דואל

גישה יחודית לצילום רחם המבוצעת בלניאדו הוצגה בכנס מקצועי של מכון פוע"ה

ד"ר אמיר ויינטראוב, סגן המנהל הרפואי ומנהל יחידת IVF בלניאדו, הציג את הגישה ההידרוסונוגרפית המאפשרת הדמייה ברזולוציה גבוהה של הרחם והחצוצרות במינימום כאב
dr weintrop1צילום רחם וחצוצרות הינן בדיקות הדמייה נפוצות מאד בקרב זוגות הנתקלים בקשיים שונים בתחום הפוריות. הצילומים מאפשרים לרופא המטפל לאבחן את הבעיה (במידה והיא מתקיימת אצל האשה ולא אצל הגבר) ולהציע טיפול בהתאם. אולם, נשים רבות חוששות מהצילומים הללו היות והצילומים כרוכים בכאב בעקבות ההליך הפולשני הכולל גם סגירה מכאנית של צוואר הרחם. בהרצאה לרבנים ואנשי מקצוע בתחום הפוריות במסגרת הכנס ה-19 של מכון פוע"ה בראשות הרב מנחם בורשטיין, הציג ד"ר אמיר ויינטראוב את הגישה ההידרוסנוגרפית. ד"ר ויינטראוב הינו מנהל יחידת ה-IVF בלניאדו וסגן המנהל הרפואי. ד"ר ויינטראוב הציג את יתרונות הגישה, הן בהיבט רמת ההדמיה המתקבלת באמצעות אולטראסאונד שמייצר רמת רזולוציה ודיוק גבוהה והן בהיבט הפולשנות והכאב הנגרם למטופלת – רמת כאב כמעט מינורית ופולשנות שלא כרוכה בסגירת צוואר הרחם באמצעי מכני. ד"ר ויינטראוב אף הציג את הפיתוח של הגישה ההידרוסנוגרפית כאשר משלבים קצף המוחדר לרחם והחצוצרות ובכך ניתן לקבל הדמייה של איזורים מרוחקים יותר באיברים אלו, בדיקה זו מבוצעת במספר מרכזים רפואיים בודדים בישראל היות ומדובר בחומר יקר ובמיומנות ומומחיות שלא נמצאת בכל מרכז רפואי.

ד"ר ויינטראוב אמר בהרצאה כי "אנו בלניאדו רואים בהפחתת הכאב הנגרם למטופלת והחרדה המתפתחת בימים לפני הבדיקה ערך משמעותי. המטופלות סובלות גם ככה לא מעט ואנו עושים כל מאמץ להפחית את רמות הכאב והחרדה, תוך שמירה על רמת איכות של בדיקות הדמייה ברמה הגבוהה ביותר. אני מברך את רבני ויועצי מכון פוע"ה על הנכונות ללמוד ולשמוע על השיטות החדשניות ומאמין כי שיתוף הפעולה בינינו ילך ויגבר בעתיד הקרוב".