מחלות מועברות במים ובמזון
PDF הדפסה דואל

מחלות המועברות במזון ובמים נגועים 

“שלשול המטיילים" (Traveler’s diarrhea) פוגע בעד 60% מהמטיילים הנוסעים למדינות מתפתחות. השלשול נגרם כתוצאה מצריכת מזון או מים מזוהמים. המחלה נמשכת בממוצע 3-4 ימים אך עלולה להמשך יותר ולעתים רחוקות לגרום למחלה כרונית. במרבית המקרים המחלה נגרמת ע”י חיידקים ומיעוטם ע”י טפילי מעיים שונים. ע”י התנהגות נכונה ניתן להפחית ואף למנוע את הסיכוי לסבול משלשול במהלך הטיול.

חשוב ביותר להקפיד על רחיצת ידיים במים וסבון ולעיתים קרובות, במיוחד לפני אכילה או הכנת אוכל ואחרי הביקור בשירותים.


שתייה

במקומות רבים בעולם השלישי, יש להמנעdrink משתיית מי ברז ומשמוש בקוביות קרח (כיוון שאלה עשויות בדרך כלל ממי ברז).

ההמלצה הינה לשתות משקאות הסגורים בבקבוקים או פחיות. ניתן לשתות מים מינרלים אולם יש לשים לב שהבקבוק חתום ולא נפתח בעבר. יש להיזהר גם ממשקאות המכילים קרח כתוש כגון שייקים למיניהם, וכמובן ממשקאות המכילים חלב שמקורו אינו ברור.

הרתחה:

הרתיחו את המים עד להופעת בועות גדולות, קררו ושתו. במקומות גבוהים במיוחד יש להרתיח את המים במשך כ- 3 דק’.

טיפול כימי:

  1. יוד על בסיס אלכוהול 2-2.5%(Tincture of Iodine) . להוסיף 5 טיפות לליטר מים, לערבב ולהמתין 30 דק’. המים מוכנים עתה לשתיה. במידה והמים עכורים ביותר או מאוד קרים יש להוסיף 10 טיפות יוד במקום 5 טיפות ולהמתין מס’ שעות עד לשתיה. בגמר הטיפול מומלץ להוסיף לכל ליטר 50 מ”ג של ויטמין C על מנת לבטל את טעם הלוואי של היוד. 
  2. טבליות יוד לחיטוי מים. יש לפעול על פי הוראות היצרן.  השימוש ביוד אסור לסובלים מהפרעה בתפקוד בלוטת המגן (תירואיד), לרגישים ליוד ולנשים בהריון!!! 
  3. טבליות כלור לחיטוי מים. פחות יעילות ולכן פחות מומלצות.

פילטרים:

פילטרים של 0.2 מיקרון יסננו את “הצרות”, אך גם אז רצוי לחטא את המים ביוד.


מזון

לפני אכילה או הכנת מזון יש להקפיד על רחיצת ידיים במים ובסבון!

מומלץ להימנע מאכילה בדוכני מזון ברחוב או בשווקים וזאת גם אם התושבים המקומיים אוכלים במקום. תנאי ההיגיינה במקומות אלו עלולים להיות ירודים והסיכוי להדבק במזהמי מעיים גבוה.

ירקות ופירות:fruit1

ירקות ופירות טריים בעלי קליפה עבה שקל לקלפה בטוחים יחסית לאכילה. פירות וירקות שלא ניתן לקלף (כרוב, חסה) או בעלי קליפה דקה (עגבניה וכד’), רצוי לאכול אך ורק לאחר בישול. במידה ובכל זאת מתעקשים להסתכן, יש לשטוף היטב במים “בטוחים” (מים מינרלים או שעברו חיטוי כמפורט) ובסבון, לקלף ולאכול. בכל מקרה ירקות אלה בטוחים לאחר בישול, בעודם חמים.

בשר ודגים:

יש לאכול רק אחרי בישול כהלכה כאשר התבשיל חם. רצוי להימנע מאכילת בשר טחון ומאכלי ים.

חלב וביצים:

מומלץ לא לאכול מנות קינוח, כולל גלידה, מאכלים על בסיס חלב וביצים לא מבושלות. מומלץ לאכול ביצים מבושלות ולא עשויות חלקית (כמו ביצת עין). יש להמנע ממוצרי חלב שלא עברו פיסטור. חלב שקיים ספק לגבי פיסטורו יש להרתיח לפני השתייה. יש להמנע ממאכלים הנוטים לגרום למחלות מעיים כגון מיונז, מוס, ומוצרים דומים.