newsletter-oct-2018
PDF הדפסה דואל

דיוור אוקטובר 2018

בכירי המשק והכלכלה הישראלית בביתו של נשיא לניאדו האדמו"ר מצאנז שליט"א באירוע פורום עסקי של בית החולים תחת הכותרת "לניאדו בצמיחה ותנופה"

laniado is growingאירוע פורום עסקי התקיים במעונו הפרטי של מנהיג חסידות צאנז ונשיאו של בית החולים  האדמו"ר רבי צבי אלימלך הלברשטאם שליט"א. אנשי עסקים, עורכי דין, רואי חשבון ומנכלי"ם יחד עם מנכ"ל לניאדו מר נדב חן, הנהלת לניאדו ומנהלי המחלקות בבית החולים התכנסו לשמוע סקירה מקיפה על התמורות והשינויים שהתחוללו בלניאדו בשנה האחרונה – סקירה אותה העביר מנכ"ל לניאדו וכן האזינו להרצאתו של הכלכלן שלמה מעוז בנושא "השפעת מהפכת נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ על הכלכלה הישראלית". חלקו המרכזי של האירוע היה נאומו של נשיא בית החולים, האדמו"ר מצאנז שליט"א שהעלה על נס את אופיו המיוחד של בית החולים, כמוסד הרואה את קדושת חיי האדם כערך עליון ואת אופיו של בית החולים כמקום עבודה המאופיין בסובלנות ואהבת האדם באשר הוא.
האדמו"ר מצאנז שליט"א הינו בנו וממשיך דרכו של מייסד לניאדו רבי יקותיאל יהודה הלברשטאם זצוק"ל שהקים את בית החולים כהגשמת הנדר אותו נדר כשנפצע בימי השואה, בה איבד את אשתו ואחד עשר ילדיו. השתתפו במפגש ז'ק בר מנכ"ל טמפו, איש העסקים אברהם פלוק, עו"ד שלמה רוזנווסר, עו"ד ידידיה לוונטהל, בעלי חברת רייסדור יקי רייסנר, מנכ"ל חברת MPREST וחתן פרס בטחון ישראל נתן ברק, איש העסקים משה מרציאנו, מנכ"ל ס.ע.ן זהב מאיר נגה, יו"ר מרכנתיל דיסקונט וחבר בכיר בהנהלת דיסקונט יאיר אבידן, איש העסקים שלמה לוינשטין, רו"ח שותף מנהל משרד Delloite משה שוורץ, מנכ"ל TGS  אורן הדר, מנכ"ל אפי קפיטל אפי שקדי, איש העסקים ישי זלמנוביץ', יו"ר איגוד בוני נתניה הקבלן רפי זנזורי  ואיש העסקים מוטי זוננפלד. מר מאיר מרק, סמנכ"ל פיתוח משאבים וקשרי חוץ בלניאדו שהנחה את הערב מסר כי "החיבור בין כל המגזרים בחברה הישראלית בא לידי ביטוי בערב הזה בו השתתפו אנשי עסקים מכל המגזרים, באירוע בביתו של מנהיג קהילה חסידית-חרדית גדולה, המפעילה בית חולים ציבורי ומשרת כחצי מליון תושבי נתניה והשרון".

 

הושקה תערוכת "מאירים את ישראל" בנתניה
במעמד סגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן, ראש העיר נתניה הגב' מרים פיירברג-איכר ומנכ"ל לניאדו מר נדב חן הושקה תערוכה המציגה שבעים מנורות לרגל מלאת שבעים שנה למדינת ישראל
lighting Israel
הושקה תערוכת מאירים את ישראל, ההשקה מסכמת חודשי עבודה יצירתיים בהם עוצבו שבעים מנורות – סמל המדינה – ע"י אמנים, ידוענים, אישי ציבור וצוות בי"ח לניאדו. המנורות המסמלות את שבעים שנות קיומה של מדינת ישראל מבטאות את רוחה של המדינה ואופיה המיוחד של העיר נתניה. מדובר בפרוייקט משותף לעיריית נתניה ובי"ח לניאדו , במסגרתו עוצבו המנורות והוצגו בכיכר העצמאות בנתניה ולאחר מכן ימכרו - ההכנסות ממכירת המנורות  יהיו קודש לבניית פגייה חדשה לבית החולים המשרת את תושבי נתניה והשרון כולו. בהשקת התערוכה השתתפו סגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן שציין בדבריו כי "משרד הבריאות השקיע בשנים האחרונות משאבים רבים על מנת להפחית את אחוזי התמותה בפגיות, בניית מבנה חדש לפגייה בלניאדו משתלב בתכניות העבודה של המשרד, זה פרוייקט בעל ערך לכלל תושבי נתניה והשרון", ראש העיר נתניה הגב' מרים פיירברג איכר הודתה בנאומה ליוזמי הפרוייקט ואמרה כי "המוטיב של המנורה המסמלת את נתניה הוא ילדים, ילדי העיר שממשיכים להתחנך ולגדול בה כבר תשעים שנה. הפגייה החדשה מסמלת אתה המשכיות העם היהודי לדורותיו וכך גם סמל המנורה" ,  מר נדב חן מנכ"ל לניאדו שבירך את כלל השותפים לפרוייקט אמר כי "אנו בית חולים קהילתי המחובר לתושבי העיר והאיזור ורואים זכות לעצמנו לבנות פגייה חדשה שתעניק אופק של תקווה ובריאות למשפחות הפגים הקטנטנים" . באירוע ההשקה השתתפו חלק מהמאמנים והידוענים שהשתתפו בעיצוב המנורות וביניהם תושב נתניה הכדורגלן מוטל'ה שפיגלר, שוערה האגדי של נבחרת ישראל, המוזיקאי יוני רועה וכן הגב' אבלין ג'אן ששכלה את בנה בפיגוע בצומת קניון השרון בנתניה ועיצבה מנורה לזכרו.
המנורות המעוצבות יוצגו לציבור הרחב במהלך ימי חול המועד במשך 24 שעות בכיכר העצמאות, בסמוך לחוף הים וכן בהיכל התרבות העירוני. מר מאיר מרק, סמנכ"ל פיתוח משאבים וקשרי חוץ המנהל את הפרוייקט מסר כי גורמים עסקיים רבים בארץ ובחו"ל הביעו ענין לקחת חלק בפרוייקט ובימים אלו תתחיל מכירת המנורות. אתר האינטרנט של הפרוייקט מציג את כלל המנורות שעוצבו והציבור מוזמן לגלוש ולהתרשם מהפרוייקט.

 

 מכתב תודה
thanks from the heart
להנהלת בית החולים שלום רב
ב 3.8.18 במהלך אירוע משפחתי בנתניה בתי הקטנה בת השבע נפלה על הגב וקיבלה מכה חזקה. מרוב כאבים היא לא היתה יכולה לנשום לא לשכב ולא ללכת. מיהרנו אל בית החולים לניאדו לבדוק שחס וחלילה לא קרה נזק חמור לילדה. אנחנו גרים בפתח תקווה ואישתי עובדת בבלינסון וחמותי עובדת בשניידר ואנחנו מכירים את בתי החולים ה"גדולים" היטב וחששנו לטפל בבית חולים כביכול קטן. מכאן הופתענו לטובה ובענק, מיון ילדים נקי, ממוזג היטב, הצוות לבוש אחיד ויפה וממש רואים את הרצון לעזור. אינני זוכר את שמות כל אנשי הצוות שעזרו לנו אך בטח שלא נשכח את: נורא בוחבוט האחות, סופייה דרבצ'יק, יוניס הודא. הן קיבלו אותנו בכניסה וישר הציעו לנו להשכיב את הילדה וכוס מים קרים. לאחר בדיקה ע"י הדוקטור רנא (שאליה אתייחס בהמשך בהרחבה) נשלחנו לאורטופדיה, שם קיבלה אותנו אחות מקסימה שאת שמה אינני זוכר לצערי והיא אמרה לנו שאנו צריכים להיכנס לרופא אורטופד שלתדהמתנו כבר ידע שאנחנו באים ומכיר את המקרה. ד"ר רומן קורנב המקצוען הנחמד והאדיב בדק את הילדה וממש ניסה לא להכאיב לה וקבע שיש להגיע לצילום ברנטגן. אותו הדבר הטכנאית רנטגן דודה טובה ולבבית הרגיעה את הילדה וליטפה אותה ואחרי הצילום עוד נתנה לה לנוח קצת ובירכה אותנו לשלום ואמרה לנו שפענוח הרנטגן כבר בדרך לד"ר רומן. הגענו לד"ר רומן שראה שברוך ה' אין שבר ופשוט הילדה קיבלה מכה כואבת אבל אין נזק ולאחר שאיחל לילדה שתגיע לבי"ח רק בשביל ללדת שלח אותנו חזרה למיון ילדים לטובת שחרור הילדה הביתה. במיון ילדים הילדה שכשהגענו צרחה לי על הידיים כבר התהלכה בכוחות עצמה והצוות שראה שהיא מתהלכת רגועה קיבל אותנו בשמחה ובברכות וזה היה מחמם את הלב. נכנסנו לד"ר רנא אבו ערישא שכבר היתה בסיום משמרת אך התעקשה לסיים את הטיפול בילדה וחייכה וטיפלה והסבירה בטוב לב וסבר פנים יפות.
הצוות נפרד מאתנו לשלום וחזרנו לאירוע המשפחתי רגועים ושמחים.
אני רוצה להודות לצוות המלאכים בבית החולים שטיפל בנו במסירות ובאדיבות, לרופאים, לאחיות, לטכנאים ולכולם. השירות שקיבלנו היה מעולה, אדיב, מקצועי ומהיר.
אני עובד בעיריית פ"ת ויודע כמה עבודה בקבלת קהל קשה וסיזיפית וממש הרגשתי שאני מקבל יחס מכל הלב.
אשמח אם תשתפו את הצוות שטיפל בנו במכתב זה ותעבירו להם את תודתנו מעומק הלב.
בברכה ותודה
מ.ט וביתנו הקטנה


הרצאה: פאנל המכובדים בכנס הראשון של המסע החברתי להבראת הרפואה
 

פרחים על שירות מעל ומעבר
Thanks Oct

זר פרחים על שירות מעל ומעבר הוענק לגב' רחל הופמן – מזכירה ותיקה במחלקת דיאליזה.

גב' הופמן עובדת כארבעים שנה בתפקיד מזכירת מחלקת דיאליזה, היא מוכרת כאשת צוות שירותית ואדיבה כלפי המטופלים ובעלת יחסי אנוש מצוינים עם צוות בית החולים.
לאחרונה היה צורך לשלוח לבדיקה במיון את אחד ממטופלים הדיאליזה בעקבות התפתחות קוצר נשימה ושיעול ומערכת חיסונית במצב פגיע.
במיון הומלץ על בדיקה דחופה במכון הריאות – גב' הופמן פנתה למזכירות המכונים ווידאה כי יקבל תור ליום המחרת.
אולם, היה צורך לקבל טופס 17 מקופת החולים על מנת לשלם על הייעוץ.
היות והמטופל היה חלש מאד ולא יכול היה להגיע לקופת החולים ושקל לוותר על הבדיקה החיונית,, גב' הופמן הלכה בעצמה בשעות אחר הצהריים לסניף קופת החולים של המטופל והוציאה עוברו טופס 17 לתור במכון הריאות.

על הגדלת הראש, המסירות וביצוע עבודה שלא כלולה בהגדרות התפקיד הוחלט להעניק לה זר פרחים !