newsletter-dec-2018
PDF הדפסה דואל

דיוור דצמבר 2018

גשום בחוץ – חג בלב !
סגל קבוצת מכבי נתניה, השחקנים והסגל המקצועי כולו הגיעו לחלק סופגניות במחלקת הילדים בלניאדו

Maccabi playersשחקני מכבי נתניה והסגל המקצועי כולו הגיעו לבקר את הילדים והילדות המאושפזים במחלקת הילדים בבית החולים לניאדו. שחקני הקבוצה והסגל המקצועי הגיעו ללניאדו לאחר משחקם אתמול מול בית"ר ירושלים שהסתיים בתוצאה 1:1 באחד הימים הסוערים בשנה. בלניאדו התקבלה הקבוצה על ידי  התקבלו ע"י מנכ"ל בית החולים מר נדב חן שבירך את השחקנים "אנו בלניאדו מאמינים כי המטופלים זקוקים למענה גם בתחום המנטלי, אנו מעניקים להם מדי יום יחס חומל, אמפתי ומעניקים תקווה. גם אתם בהגעתכם לפה משתתפים במאמץ הזה, להעניק למטופלים את התקווה ולילדים את האמביציה להצלחה".  השחקנים והסגל ביקרו את כל הילדים המאשפזים במחלקה, חילקו סופגניות, העניקו חתימות אישיות והצטלמו עם הילדים ובני משפחותיהם. מאמן הקבוצה סלובודאן דראפיץ אמר "חזרנו מירושלים ברגשות מעורבים, אבל הפגישה במציאות היום יומית, כמו זו שראינו אצל הילדים בבית החולים ממלאת אותך ומחזירה לפרופורציות. אני שמח שניתנה לנו הזכות לשמח את מי שאפשר ומקווה שנסיים את החג בהרגשה שמחה לאוהדים שלנו עם ניצחון" דודי תירם, בלם הקבוצה והקפטן ציין: "זו אולי קלישאה, אבל אלו החיים ובמקומות כאלו אתה מקבל פרופורציות לגבי העיסוק וחיי היום יום שלך. מאחל חג חנוכה שמח לאוהדים שלנו, ובעיקר לאלו שלא יכולים לחגוג בחיק המשפחה".

 

ניתוח לכריתת חלחולת בגישה לפרוסקופית יחודית בוצע בלניאדו
האגף הכירורגי בלניאדו, בראשותו של ד"ר מוריס ונטוררו הינו אחד האגפים הבודדים בישראל המבצעים את הניתוח המורכב, המאפשר מינימום של חתכים וזיהומים מחד ומקסימום מענה קליני לגידולים סרטניים במעי הגס מאידך
dr ventorroסרטן המעי הגס הינה מחלה נפוצה, המהווה גורם מוות שני בשכיחותו בקרב ישראלים החולים בסרטן. מדי שנה מאובחנים כ-3200 חולים הזקוקים לטיפולים כימותרפיים, הקרנות ולעיתים קרובות אף ניתוח להסרת הגידולים. באגף הכירורגי בלניאדו, בראשותו של ד"ר מוריס ונטוררו, החלו לאחרונה ליישם גישה לפרוסקופית יחודית המאפשרת כניסה עמוקה לאיזור האגן, תוך ביצוע חתכים  מינימליים וכתוצאה מכך גם הורדה למינימום את הסיכון לזיהום וקיצור זמן ההחלמה מהניתוח. הגישה הזו דורשת צוות רב מקצועי של כארבעה כירורגים , מרדים וצוות אחיות יעודי לניתוח המורכב. אורכו של הניתוח הינו כשמונה שעות ובסופו מוסר חלק מן החלחולת, בעומק האגן, החלק  שבו התפתח הגידול. הגישה הלפרוסקופית הזו שונה בכך שהכניסה לאיזור האגן מתבצעת מאחור וללא צורך בתמרון בין איברים פנימיים הנמצאים בקדמת חלל הבטן. עד כה בוצעו בלניאדו מספר ניתוחים כאלו ובכוונת הנהלת לניאדו להמשיך לקדם את התחום הזה באגף הכירורגי. ד"ר ונטוררו מסר כי  "לשמחתי, אנו יכולים להעמיד צוות ומכשור ברמה הגבוהה ביותר עבור הניתוח המורכב. הניתוחים שבוצעו עד כה הוכיחו מיומנות גבוהה של הצוותים השונים והמטופלים התאוששו מן הניתוח במהירות יחסית , התוצאות משביעות רצון". מר נדב חן מנכ"ל לניאדו בירך את צוות האגף הכירורגי על ההישג המרשים ואמר כי "גיוס צוות איכותי לאגף הכירורגי שביצענו בשנה האחרונה, יחד עם עבודת הצוותים הוותיקים והמיומנים,נותן את אותותיו. אנחנו מאמינים כי האגף ימשיך להתפתח על מנת לתת מענה הולם לתושבי נתניה והשרון הזקוקים לניתוחים מורכבים מעין אלו".

 

 מכתב תודה
thanks from the heart
בית חולים לניאדו.
מתי שאגיע לכאן הן מחייכות הן מלאות סבלנות ואנרגיות טובות. איזה מוזר. לא מעצבנים אותן? בבית? בעבודה? כלום? ברור שמעצבנים. גם להן יש אכזבות. הן פשוט שמות הכל בצד. לא רואות בעיניים.רק אותך.אותך. מי את? חתיכת מספר בכל מקום אחר... עוד יולדת קצת מתפנקת וקצת כואב לך כאילו באמת. אז למה שנספור אותך? בית חולים לניאדו. כמה שזה לא ברור מאליו ה מה שיש כאן. הראשונה שפגשתי היתה 'אריאלה'. חתיכת חיוך ורוגע.כבר נתנה לי טיפול נפשי ראשוני. לא עניין אותי הגוף כרגע, לא שלי ולא של העובר בדוק שאם אני נופלת לידיים כאלו מחבקות של אריאלה האלופה הכל טוב בגוף שלי גם... אנחנו נפרדות ומבטיחות להיפגש בעז"ה. אני ממשיכה הלאה. תהליך טרם מתקדם של לידה שלישית. נפגשת בד"ר אביב' הרגועה. שמגלה אותי בלי תנאים ללידה ומקשיבה לי. למה את מקשיבה לפינטוזים שלי? את דוקטור בכזו רמה בוהה ואת שומעת מה שאני מבקשת? כמה מוזר. כמה טהור. נקי. חם. אמיתי והרבה יותר ממקצועי. אמרתי לך שאני רוצה ללדת. הסתכלת עלי. חשבת. שמעת אותי עשית את שיקול הדעת שלך באהבה כלפי. סתם כי את רואה בנאדם מול העיניים, ולא עוד מספר ת.ז. ולא עוד הריונית הורמונלית. ונתת לי התחלנו בתהליך זירוז. ביוש.תודה ד"ר אביב. את לא זוכרת אותי אבל אני לעולם אזכור אותך בליבי.

מ.ב

 

הרצאה: ד"ר אביבה אלעד – כנס 2018 reboot
 

פרחים על שירות מעל ומעבר
flowers-dec

זר פרחים על שירות מעל ומעבר הוענק לגב' אסתר קוק – מנהלת אדמיניסטרטיבית במכון האונקולוגי

גב' קוק עובדת בלניאדו כבר שנים רבות.
במהלך כל השנים מפגינה אחריות, מקצועיות ויחס חומל ומלא אמפתיה למטופלים במכון האונקולגי.
במסגרת תפקידה אסתר נאבקת עבור המטופלים על מנת שיוכלו לקבל את מירב הזכויות המגיעות להם מהמוסדות השונים, אסתר עושה זאת במסירות רבה ולעיתים קרובות מבצעת תפקידים שלא כלולים בהגדרות התפקיד שלה.
לאחרונה התקבל לאשפוז במכון הגריאטרי דורה מטופל במכון האונקולוגי בלניאדו שאחת לכמה חודשים צריך לקבל זריקה במינון ותמהיל ספציפיים לו.
המטופל חשש מאד מכך שהצוות בדורה יתן לו את הזריקה ללא היכרות עם המינון והתמהיל המיוחדים להם הוא זקוק וסירב להתאשפז.
המטופל יצר קשר עם אסתר, שמצדה אירגנה עבורו רופא ואחות שיגיעו לדורה לצורך ביצוע הזריקה ובכך לאפשר את אישפוזו שם ואף הגדילה ראש והגיעה בעצמה, יחד עם הרופא והאחות למתן הזריקה כדי לדרוש בשלומו של המטופל. אסתר ביקרה את המטופל מעבר לשעות העבודה, למרות שאין זה כלל תפקידה !על האמפתיה , המסירות, החמלה והגדלת הראש הוחלט להעניק לה זר פרחים על שירות מעל ומעבר !