newsletter-oct-2021
PDF הדפסה דואל

דיוור אוקטובר 2021

החלו הלימודים הקליניים של סטודנטים לרפואה מאוניברסיטת אריאל בבי"ח לניאדו

students-1

סטודנטיות וסטודנטים הגיעו ליום הלימודים הראשון בבית החולים, רופאים בכירים קיבלו דרגות אקדמיות

בהתאם להסכם הסינוף בין ביה"ס לרפואה ע"ש אדלסון באוניברסיטת אריאל לבין בית החולים לניאדו, הכולל מגוון רחב של שיתופי פעולה אקדמיים ומחקריים, מתאפשר לעשרות סטודנטים לקיים בבית החולים את הלימודים הקליניים סביב מיטת החולה, בפיקוחם והכוונתם של רופאים בכירים בעלי שם. לפני כשבועיים הגיעו סטודנטים, הנמצאים בשנה השלישית במסלול הארבע שנתי, לבית החולים על מנת להתחיל את יום הלימודים הראשון. הם התקבלו בחגיגיות, התחלקו עפ"י התוכנית לאגפי ההוראה הפעילים בבית החולים, והחלו בלימודיהם. שיתוף הפעולה בין המוסדות יאפשר פיתוח אקדמי ומחקרי ויעניק ערך משמעותי הן לסטודנטים, הן לרופאים הבכירים המלווים כמרצים את הסטודנטים והן בהיבט המחקר; קרן מחקרים ייחודית המיועדת למחקרים משותפים שיבוצעו ע"י רופאי בי"ח לניאדו לבין מרצים באוניברסיטת אריאל, בשיתוף הסטודנטים/ות עומדת לצאת לפועל בקרוב. 
דקאן הפקולטה לרפואה ע"ש אדלסון באונ' אריאל פרופ' שי אשכנזי מסר "אוניברסיטת אריאל שמחה על הסכם הסינוף של ביה"ח לניאדו עם ביה"ס לרפואה של האוניברסיטה. ההוראה הקלינית בביה"ח לניאדו, בשילוב תוכנית לימודי הרפואה החדשנית של ביה"ס לרפואה באריאל  - יבטיחו הכשרת רופאים ישראליים איכותיים מאוד, מבחינה מקצועיות ואנושיות גם יחד, לקידום בריאותם של אזרחי ישראל" 
פרופ' צבי שמעוני, המנהל הרפואי בבי"ח לניאדו בירך את הסטודנטים עם הגעתם לאגפים והמחלקות ואמר "הגעתכם לפה היא פרי עבודה מאומצת וארוכה. אני בטוח כי שיתוף הפעולה שמתחיל פה היום, ימשך בעתיד למשך שנים רבות ויאפשר לנו לעסוק בהכשרתם של דור העתיד של הרופאים והרופאות במדינת ישראל. דווקא בתקופה הזו, בה אנו מתמודדים עם מגיפת הקורונה, ברור מעל לכל ספק כי יש צורך בהכשרה של רופאים ורופאות רבים ככל האפשר, ללא התפשרות על סטנדרטים אקדמיים וקליניים. ברוכים הבאים !" 
מר נדב חן, מנכ"ל בי"ח לניאדו הצטרף לברכות ואמר "אם יותר לי להשתמש במליצות – זהו יום היסטורי. זהו יום היסטורי עבור הסטודנטים והסטודנטיות שמתחילים ללמוד אצל מיטב הרופאים והרופאות הבכירים באגפי בי"ח לניאדו וזהו יום היסטורי עבורנו בבית החולים – לקלוט פה מחזור ראשון של סטודנטים מאוניברסיטה, שאנו נהיה השדה הקליני המרכזי עבורה. שיתוף הפעולה הזה הוא שיתוף פעולה אסטרטגי ארוך טווח, נפתח ונעמיק אותו בהמשך ככל שנוכל. בהצלחה רבה בלימודים ובבחינות ואל תשכחו להנות מהחוויה !".יחידת אורולוגיה ילדים בבי"ח לניאדו מתרחבת

dr chusam-1

ד"ר נסאר חוסאם מונה לאחרונה לתפקיד רופא בכיר ביחידה לאורולוגיה ילדים בבי"ח לניאדו. ד"ר נסאר הינו בוגר אוני' מינכן , ביצע התמחות באורולוגיה בבי"ח הלל יפה ותת התמחות בבי"ח האוניברסיטאי בציריך. ד"ר חוסאם חזר לאחרונה לארץ והצטרף כרופא בכיר ביחידה לאורולוגיה ילדים בבי"ח לניאדו – בראש היחידה עומד פרופ' יעקב בן חיים. ד"ר חוסאם יעסוק במגוון רחב של בעיות אורלוגיות בילדים כגון : בעית אשכים טמירים, תיקוני ברית מילה, רפלוקס לדרכי השתן, פתיחת חסימות בדרכי השתן העליונות, איתור והסרת גידולים ממאירים במערכת השתן, פגמים מולדים בשופכה ועוד. ד"ר חוסאם יעבוד בשיתוף פעולה מלא עם צוות אגף הילדים וכן עם פרופ' יעקב בן חיים, מנהל יחידת אורולוגיה ילדים בבי"ח לניאדו.
פרופ' צבי שמעוני, המנהל הרפואי בבי"ח לניאדו בירך את ד"ר חוסאם על הצטרפותו לסגל הבכיר באגף הילדים ואמר "אנו מגייסים כח אדם איכותי לאגף הילדים, שעובר מהפכה בתקופה האחרונה. אנו מחויבים להעניק שירות רפואי איכותי לכחצי מליון תושבי נתניה והשרון ובתוכם גם עשרות אלפי ילדים הזקוקים לטיפולים שונים. אין סיבה שילדים יאלצו להמתין לתור במשך חודשים או להטלטל בנסיעות למרכז הארץ על מנת לקבל את השירות הרפואי לו הם זקוקים" .

 

 

 

מכתב תודה

thanks from the heart
לכבוד מרכז רפואי צאנז בית חולים לניאדו נתניה,
בתאריך 26.8.21 לקראת שעות הלילה הרגשתי לא טוב, אובחנתי שבוע לפני עם דלקת ריאות וקיבלתי טיפול רפואי בקופת חולים מאוחדת, שלא עזר כלל ואף החמיר את מצבי !
רופאה ידידת המשפחה ד"ר אריקה אפט מקופת חולים כללית הגיעה לביתי ובדקה אותי ומיד הזמינה אמבולנס והובילו אותי לבי"ח לניאדו.
כאן התקבלתי במיון נשימתי רגיל ומיד הכניסו אותי למחלקת קורונה ט"נ האגדי.
משם העבירו אותי למחלקתו של ד"ר שפירו/ד"ר עודה ולאחר באמת כמה ימים נוראים!!! קשים ומתישים, העבירו אותי להתאוששות במחלקה בראשות ד"ר פיראס ובניהולה של האחות הראשית גב' גלית נחום וצוותה המדהימים אשר טיפלו בי 24 שעות במשמרות ארוכות מסביב לשעון.
בהמשך העבירו אותי למחלקת טיפול נמרץ פנימי של ד"ר שפירו/ד"ר עודה/ד"ר עמאש/ד"ר טטיאנה ואחי/ות ברשות גב' לידיה.
לאחר התאוששות הוחזרתי למחלקת קורונה שוב ברשות ד"ר פיראס ושוב בהנהגתה של אחות ראשית גב' גלית וצוותה אשר כלל עד 8 אחים/ות בכל משמרת להם אני מעניק את תודתי האישית והערכתי הרבה על עבודתם הקשה והמסורה.
תודה ענקית למי שעזרו לי להתחזק ולקום על רגליי לאביה הפיזיותרפיסט ולגב' לין הדיאטנית.
בטח לא אשכח את הצוות המדהים של מנהל המשק, כחות עזר ומתנדבים, אשר עודדו את רוחי ודאגו לי למזון, שתייה וטיפול תרופתי במשך כל שהותי במחלקה.
תודה להשם יתברך ששלח לי שליחים נאמנים, לטפל בי, לשמור עלי, לדאוג לכל צרכיי, והיום, לאחר 13 יום אני סוף סוף משתחרר אל חיק משפחתי.
כאן למדתי להעריך יותר את החיים, את הנשימות הקטנות שכ"כ מובנים לנו מאליו, את הצוותים הרפואיים שעובדים מסביב לשעון במסירות נפש רבה כדי להציל עוד אדם.
בחג ראש השנה במקום לחגוג עם יקיריי, נשארתי במחלקה עם אותם מלאכים ששמרו עלי עד שאתחזק ואחזור לאיתני. לא אשכח את צוות אנשי קריית צאנז אשר ריגשו אותי ואת כל הנוכחים עם תקיעת שופר אדירה שלא השאירה אף עין יבשה.
ונסיים עם שנה טובה מלאה בבריאות וגמר חתימה טובה! מאחל שוב תודה ענקית מכל הלב והנשמה.
בהערכה רבה,
י.נ.א

 

 הרצאה: מי יטפל בנו בעתיד ?  פרופ' חיים ביטרמן / פורום
 

פרחים על שירות מעל ומעבר

flowers oct 2021זר פרחים על שירות מעל ומעבר הוענק למר רומן נאומוב וגב' אנג'ליקה ויינר ממכון MRI
למכון MRI הגיע לפני מספר ימים ילד יתום שסבל מכאבי ראש ממושכים. הילד הגיע מלווה על ידי דודו ודודתו, לחוץ מאד ומפוחד מהבדיקה. צוות המכון באותה משמרת – הרנטגנאים מר רומן נאומוב וגב' אנג'ליקה ויינר טיפלו בילד במסירות רבה, הציעו לו משקפי חמצן, איפשרו לו לקום ולהסתבב כדי להירגע גם לאחר שכבר שכב על המיטה בתוך המכשיר, שוחחו איתו, הסבירו לו בפירוט רב על הבדיקה, השקיעו זמן רב ולא ויתרו עד שהבדיקה בוצעה, למרות החששות הרבים של הילד. 
במהלך הבדיקה, התגלה חשד של הצוות על ממצא מדאיג במיוחד. צוות המכון דאג לפיענוח מידי ע"י ד"ר אנה אייל. אכן, בפיענוח התגלה גידול שדרש התערבות נוירוכירוגית מידית. הילד יצא מהמכון עם פיענוח מפורט והפניה למיון נוירוכירורגי.
על האמפתיה, החמלה, המסירות והמקצועיות הוחלט להעניק להם זר פרחים על שירות מעל ומעבר !
 

 

 

אשפוז ביתי ועתיד הרפואה בקהילה: אנגלה עירוני │ Reboot HealthTalks 2019: Angela Irony