newsletter-may-2022
PDF הדפסה דואל

דיוור מאי 2022

סקר חווית המטופל של משרד הבריאות לשנת 2021 קובע : שיפור ניכר בכל מדדי חווית המטופל בבי"ח לניאדו
MOH-2021במדד "שביעות רצון כללית" נרשמה עליה של 10%, במדד "נכונות להמליץ" נרשמה עליה של 13%, בציון המסכם הכללי נרשמה עליה של 6%
סקר משרד הבריאות לשנת 2021 בנושא חווית המטופל  קובע כי בכל מדדי הסקר, נרשמת עליה בבי"ח לניאדו.  הסקר בחן 11826 מטופלים , מכלל בתי החולים בישראל, ששוחררו ממחלקות האשפוז במהלך החודשים 05-12 בשנת 2021. מכל בי"ח בישראל נסקרו כ-500 מטופלים , ממחלקות אשפוז שונות, ונשאלו על מגוון רחב של נושאים בתחומים הנוגעים לחווית המטופל באשפוז. השאלות עסקו בנושאים כדוגמת היחס והכבוד למטופל, מתן מידע והסברים, יעילות הטיפול בהיבט של הליכי הקבלה והשחרור, תנאים פיזיים במהלך השהות באשפוז ועוד. באגף הכירורגי בבי"ח לניאדו נרשמה עליה של 10% (!) בציון המסכם הבוחן את חווית המטופלים שאושפזו במחלקה – אחוז השיפור באגף הכירורגי הינו הגבוה ביותר במדינת ישראל- רק שלושה בתי חולים הציגו שיפור זהה באגף הכירורגי. הציון המסכם הכללי של בי"ח לניאדו השתפר ב-6% , ועומד על 82%, נתון זה צוין בדו"ח כאחד מבתי החולים שהציגו שיפור ניכר לעומת שנים קודמות.
מבט מעמיק נוסף לתוך נתוני הדו"ח,  מעלה תמונה, כי המאושפזים בבי"ח לניאדו הינם שבעי רצון מהטיפול באופן כללי. כך, במדד "שביעות רצון כללית" נרשמה עלייה של 10%, במדד התנאים הפיזיים במהלך האשפוז נרשמה עליה של 9%, ובמדד החשוב מכולם "הנכונות להמליץ" נרשמה עליה של 13% (!).
גב' נועה למל, מנהלת היחידה לשירות וחווית המטופל מסרה כי "צוותי מחלקות האשפוז הם הגיבורים האמיתיים של הדו"ח הזה. העבודה המסורה שלהם, שיתוף הפעולה עם צוות היחידה והנכונות לבצע שינויים בהליכי עבודה – הם אלו שהובילו להצלחה"
מר נדב חן, מנכ"ל בי"ח לניאדו בירך את צוות היחידה לשירות וחווית המטופל, העוסק בפיתוח והטמעת נהלי עבודה מוטי שירות בכלל מחלקות בית החולים ואמר "מדובר בעבודה מאומצת ומסורה של כלל הצוותים במחלקות, עבודה שבוצעה תוך כדי ההתמודדות עם גלי הקורונה. הדו"ח הזה מעיד על האיכות האנושית של הצוותים ! העלייה של 13% בנכונות להמליץ על בית החולים מהווה תעודת כבוד ענקית לכולנו. אני מודה גם לצוות היחידה לשירות וחווית המטופל, בניהולה של גב' נועה למל,  שמבצע  עבודה סיזיפית כבר מספר שנים, בהצלחה רבה. הדו"ח עוסק בנושאים שהם חלק מערכי היסוד של בי"ח לניאדו  - הטיפול חייב לכלול התיחסות הוליסטית למצבם של המטופלים והמשפחות ומתן מענה רגשי ומקסימום מידע , בנוסף לטיפול הקליני. ערכים אלו מופיעים כבר בדברי היסוד של בית החולים, דברי יסוד שנוסחו לפני למעלה מארבעה עשורים ע"י האדמו"ר מצאנז זצ"ל. דברי היסוד הפכו ברבות הימים לבסיס לחוק זכויות החולה במדינת ישראל".


תעודת הוקרה מטעם נשיא המדינה הוענקה לאחות אחראית מחלקת קורונה בבי"ח לניאדו  - גב' גלית נחום
Galit Nachumבימים נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג, העניק תעודת הוקרה לגב' גלית נחום - אחות אחראית מחלקת קורונה בבי"ח לניאדו, בשלושת גלי התחלואה האחרונים. המעמד התקיים בבית הנשיא בירושלים בנוכחות שר הבריאות מר ניצן הורוביץ, מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש והאחות הראשית במשרד הבריאות ד"ר שושי גולדברג. במדינת ישראל 88 אלף אחים ואחיות ומתוכם נבחרו 17 אחים ואחיות מצטיינים. גלית עבדה במסירות רבה במהלך תקופות העומס הכבד, בתנאי אי ודאות , תוך הפגנת מקצועיות גבוהה ויחסי אנוש מצוינים.
גב' אסתר שיר, האחות הראשית בבי"ח לניאדו ציינה את העשייה יוצאת הדופן של גלית  "אחת המאושפזות במחלקה היתה מדוכדכת בצורה שעוררה אצלי דאגה. ביקשתי מגלית לגשת אליה ולברר מה הגורם לדכדוך. גלית הבינה שבתה הבכורה מתחתנת והיא לא תוכל להשתתף בחתונה בעקבות המחלה והאשפוז. גלית הפיקה מפגש מרגש בין האם המאושפזת לבתה הכלה , בחצר המחלקה בשטח פתוח, תוך שמירה על מרחק. הבאנו תזמורת שתלווה את המפגש המרגש. עין לא נשארה יבשה!"
מר נדב חן, מנכ"ל בי"ח לניאדו בירך את גב׳ גלית נחום והודה לנשיא המדינה, שר הבריאות ובכירי משרד הבריאות על ההכרה בעשייה של צוות בי"ח לניאדו במהלך גלי הקורונה "צוות בי"ח לניאדו עמד במשימת הטיפול במגיפת הקורונה בגבורה מעוררת הערכה, הן בהיבט הקליני והסיעודי והן בהיבט של המענה ההוליסטי לקשיים של המטופלים והמשפחות. זוהי רוח בי"ח לניאדו. גלית מייצגת עשרות אנשי ונשות צוות מופלאים !".

מכתב תודה

thanks from the heartלצוות מחלקת כירורגיה
לפתע פתאום באמצע החיים, נפלתי נפלתי בחוסר אונים, נלקחה ממני היכולת לתפקד, הכאב עטף וניטרל.
אליכם הגעתי חסרת ישע וכאובה, למחלקה של מלאכים "כמו ירדו משמיים, בזה אחר זה, מלאכי רפואה". תיקנו את שכאב, חבשו, ריפאו ועטפו במילים. יצרו סביבי עולם שכולו נתינה, החלמה ומזמורים.
במהלך ימי האשפוז נעניתם לכל קריאה, מלווה בכנות ורצון אמיתית לתת עזרה.
יחס אנושי, שיח מכבד ומענה לכל השאלות, ומי כמוני יודעת שהן היו רבות.
אני מודה לכולכם/ן בכל הרמות. אודה מכל הלב על שאפשרתם לי לחזור ולחיות. על עבודת צוות למופת, שנתנה מענה, בכל רגע, בכל עת.
מי ייתן ותזכו כולכם לאושר, לבריאות ושמחה. כולכם יחד וכל אחד מכם בנפרד.
בהוקרה
א.ב.מ

 הרצאה: הזכות שלי לבריאות" - מה הזכויות שלך? / דני רופ
 

פרחים על שירות מעל ומעבר

flowers MAY 2022זר פרחים על שירות מעל ומעבר הוענק ללבורנטיות גב' עדי עזרא וגב' זאנה פלורה !
חייל בודד בן 21 , ממוצא רוסי, הגיע לאחרונה למיון עם תלונות על כאבי בטן חזקים – חשד לאפנדיקס.
לאחר פתיחת הבטן, התגלה ממצא החשוד כגידול ממאיר. המטופל אושפז במחלקת אשפוז יום, ללא כל משפחה או חברים לצידו,  כשהוא מפוחד ומדוכדך מהממצא המדאיג.
הלבורנטית גב' זאנה פלורה הגיעה לקחת דמים מהמטופל, זיהתה כי הוא בודד וסובל מתחושות דכדוך ופחד עמוקות. זאנה פיתחה שיחה בשפת האם של המטופל (רוסית), עודדה אותו  וניחמה אותו. אולם, לא די בכך, היא החליטה יחד עם חברתה גב' עדי עזרא, לארגן עבורו מארז של שוקולדים וממתקים כדי לשפר את מצב רוחו. צוות מחלקת אשפוז יום העיד כי עם קבלת המארז, והשיחה שהתפתחה בשפת האם שלו – השתפר מצב רוחו באופן דרמטי.
על האכפתיות, המסירות והגדלת הראש הוחלט להעניק להן זר פרחים על שירות מעל ומעבר !


אשפוז ביתי ועתיד הרפואה בקהילה: אנגלה עירוני │ Reboot HealthTalks 2019: Angela Irony